Sakal Serumu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Sakal Serumu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Sakal Serumu, Sakal, tarihten günümüze tüm erkeklerin en önem verdiği, erkekleri kadın ve çocuklardan ayıran en belirgin erkeklil sembolüdür. Günümüz erkekleri sakal bakımına çok dikkat etmektedir ancak kişiler gerek geçici gerekse kalıcı sakal problemi ile her daim mücadele vermektedirler. Bu tür sorunlar genelde kalıtsal olarak şekilleniyor olsa da ırsi olmayan dönemsel sorunlardan da kaynaklı olarak kişilerin karşısında çıkmaktadır. Yani köselik doğuştan olmaktadır fakat sakalkıran sonradan ve dönemsel olarak yaşanmaktadır. Bu tip sorunlar yaşayan erkekler kimyasal veya bitkisel ilaçlar kullanarak çözüm aramaktadırlar.

Kimyasal Sakal Serumları

Bitkisel testosteron olarak da bilinen T. Terresteris, peptide complex, GP4G, kerastime s, forskohlı, biotin ve çeşitli vitaminlerin oluşturduğu serumlar sağlıklı kıl gelişimini desteklemektedir. Phantenol, Vital et ve çeşitli vitaminlerden oluşan serumlar ise cilt ve sakaldaki hassasiyeti azaltarak kaıntı ve tahribatı azaltarak sakal köklerinin temiz kalarak sağlıklı şekilde uzamasını sağlar. Bunun yanı sıra canlandırarak sağlıksız olan sakal ve sakal köklerini onarır.

Bitkisel Sakal Serumları
  • Sarımsak ile sakal çıkarma:
Sarmısağın sakal bölgesine düzenli olarak sürülmesi, sakal gürleştirmesinden ziyade sakal olmayan yerde tüylenmeyi sağlar.
  • Badem Yağı ile sakal çıkarma:
Badem yağının sakal bölgesine sürülmesi, sakalı çoğaltmak değil de sarımsak uygulaması ile tüylenen cansız kılların parlak ve sağlıklı uzamasını sağlar.
  • Buz ve Sarımsak ile sakal çıkarma:
Yüzümüzü temiz şekilde yıkadıktan sonra buzları tenimizde biraz gezdiriyoruz. Daha sonra sarımsakları ortadan ikiye kesip yüzümüzü tahriş edecek şekilde bastırarak kızarana kadar ve hatta kan akana kadar sürüyoruz. Bu işlemi birkaç kez yaptığımızda sakallar siyah olarak çıkacaktır. Bu yöntem ile kelliğe bile son verilmektedir. Tahriş etmesi yüzünden pek tercih edilmiyor olsa da deneyenler olumlu sonuçlar almıştır.
  • Ardıç Katranı ile sakal çıkarma:
Aktarlardan rahatlıkla temin edebileceğimiz ardıç katranı özünü temiz bir krem kabına bir tatlı kaşığı kadar koyup içerisine iki tatlı kaşığı vazelin katıp ahşap bir spatula ile harmanlıyoruz. Sakal çıkmasını istediğimiz bölgeyi sarımsak ile tahriş ettikten sonra ardıç katranı ve vazelin karışımını krem şeklinde sürüp üzerini taze lahana yaprağı ile kapatıyoruz. Lahana yaprağının antiseptik özelliği olduğundan dolayı sakalın daha hızlı ve sağlıklı çıkmasını sağlayacaktır. Bu karışım sakalkıran sorunu yaşayan erkeklerde kati ve sonuca ilişkin bir yöntemdir.

Sakal Serumu Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Popüler İçerikler

Haber Bülteni

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6