Yüz Serumu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Yüz Serumu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Yüz serumu, bütün ciltlerde kullanımı yapılan yüz serumu için ilk olarak nasıl kullanıldığını ve ne amaçla kullanılması gerektiğini bilmek gerekir. Bu sayede istenilen sonuca ulaşmak daha kolay olur. Kullanılan serumun cilde tamamen nüfus etmesi gerekir. Aksi halde kullanımın bir etkisi olmaz.

Yüz serumu ne için kullanılır?
  • Cildin sağlığını korumak için bol su içmek, cildi temiz tutmak, gerektiği gibi beslenmek yapılması gerekenler arasındadır. Ancak cildi yaşlılık izlerine karşı korumak ve daha genç bir cilde sahip olmak için bir adım öteye gitmek gerekir. Bunun için cilde doğru bakım uygulamayı ve ne kullanılması gerektiğini bilmek gerekir.
  • Yüz serumu, günlük düzenli olarak kullanılan nemlendiricilerin ulaşamadığı yerlere kadar ulaşarak en derin katmanları nemlendirir. Bunun yanı sıra cildi derinlemesine besler. Yüz serumu içeriğinde bulunan bileşenler cilde hızla nüfus etmesini sağlayarak, cildin hızla iyileşmesini, onarılmasını ve yenilenmesini de sağlar. Örneğin yüz serumu gece uygulanıp yatıldığında bu uyku güzellik uykusu niteliğinde olur.
  • Yüz serumlarının cilt için oldukça fazla faydası vardır. Yaşlanma karşıtı olmasının haricinde, akne, sivilce, siyah nokta, cilt lekeleri ve ciltte oluşan farklı problemler için de kullanılabilir. Yüz serumu kullanımında en büyük amaç cildi yenilemek ve daha sağlıklı ve canlı bir cilde sahip olabilmektir.
Yüz serumu nasıl kullanılır?
  • Yüz serumu kullanabilmek için öncelikli olarak yüzün temizlenmesi gerekir. Cilt tonik ya da sütle silinmelidir.
  • Yüz temizlendikten sonra kullanılacak olan serumdan çok az miktarda ele dökülür ve masaj yapılarak serum yüze tatbik edilir. Yüz serumları normal kullanılan nemlendirici kremlere nazaran çok daha pahalıdır. Pahalı olmasının sebebi ise çok az miktarda kullanılarak büyük fayda sağlamasıdır.
  • Eğer yaşlanmaya karşı yüz serumu kullanılıyorsa serum çene hizasından başlanarak yukarı doğru uygulanmalıdır. Bu şekilde uygulandığında ciltte meydana gelen sarkmalar da toparlanmış olur. Boyun bölgesi için yine boynun alt kısmından başlanarak yukarı doğru sürülmelidir. Uygulama seri ve hızlı hareketlerle gerçekleştirilmelidir.
  • Yüz serumundan önce cilde herhangi bir krem uygulanmamalıdır. Serum uygulandıktan sonra bir süre cildin tamamen serumu emmesi beklenir. Krem cilt serumu tamamen emdikten sonra sürülebilir. Aksi halde kullanılan serumun herhangi bir faydası olmaz.
  • Tercih edilen her yüz serumunun kullanımı farklı olabilir. Bunun için satın alınan serumun üzerindeki kullanım talimatı dikkatlice okunarak kullanılması gerekir.
Yüz serumu ihtiyacı ne zaman başlar?

Yüz serumu kullanmak için herhangi bir yaş sınırı yoktur. Cildin her zaman neme ve bakıma ihtiyacı vardır. Bunun için 20'li yaşlardan itibaren yüz serumu kullanmaya başlanabilir. Cildin erken dönemde desteklenmesi ileride yaşanabilecek sıkıntıları minimuma indirir. Cilde ileriki yaşlarda daha sıkı ve bakımlı bir görünüm kazandırılır.

En çok kullanılan yüz serumları

ROC Retinol Correxion Deep Wrinkle Serum: Bol miktarda A vitamini içeren serum, kırışıklıklar üzerinde oldukça etkilidir. Oluşan kırışıklıkların görünümünü azaltır. Beraberinde yeni kırışıklık oluşumunu geciktirir. Ciltte peeling etki yaratarak cilt görünümünü pürüzsüzleştirir. İçeriğinde A vitamini haricinde C vitamini, nemlendirici özelliği olan bitkisel yağlar vardır.

Olay Total Effect Instant Smoothing Serum: Çok tercih edilen yüz serumlarından biridir. Kırışıklarla mücadele etmeyi sağlayan antioksidan içerir. Cildi nemlendirerek yumuşacık bir görünüm kazandırır.

Neutrogena Retinol NX Concentrated Retinol Serum: Güneşten dolayı hasar görmüş ciltlerde cildin onarılmasını sağlar. Kırışık azaltıcı etkisi vardır. Cildin derinlemesine nemlenmesini sağlar.

Yüz serumu etkisini ne zaman gösterir?

Yüz serumunun ne zaman etki edeceği tercihe dilen markaya bağlı olarak değişebilir. Ancak 3-4 hafta içinde düzenli kullanılıyorsa ciltte oluşan gelişmeler fark edilecektir. Sabırlı ve istikrarlı olmak yüz serumunun faydalarından yararlanabilmek için önemlidir. Bu nedenle düzenli kullanılması gerekir.

Yüz Serumu Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Serum Çeşitleri Nelerdir?

Serum Çeşitleri Nelerdir?

Haber Bülteni