Dermoskin Active Serum
15 Mayıs 2024

Dermoskin Active Serum

Dermoskin Active Serum, Her cilt yapısına göre kullanılabilen bu serum, cilde nüfus ederek derinin dermal tabakasına kadar iner. Bu yüzden çok etkilidir. Özellikle cildin ihtiyacı olan etken maddeyi cilde verir. Bu serumda bulunan değişik mineraller, vitaminler ve hücre yenileyici olarak içeriklere sahiptir. Ana bileşeni olan hyaluronic asidin görevi nemi ciltte tutmaktır. Bu sebeple ciltte meydana gelen çeşitli problemlerin yok olmasını sağlar. Yani yeterli miktarda nemi tutarak, cildin elastikiyeti artar, kırışıklara karşı daha dayanıklı hale gelir ve doğal parlaklık kazanır. Bazı hallerde stres, yorgunluk, güneş lekeleri ve yaşlanma belirtileri gibi sebeplerle oluşan cilt yüzeyine içeriden dermal tabakasına inerek, cildin daha sağlıklı görünmesine yardım eder. Dermoskin active serum, akne ve cilt lekelerini de geçirmek için özel formüllerle üretilmiştir. İçeriğinde vitamin C, vitamin B5 bulunur. Vitamin C, daha sıkı ve elastik bir cilt için kolajen etkisini artırarak, cildin sıkılaşmasına, parlaklığına ve genç görünüm almasına yardımcı olur. Vitamin B5 ise hücre yenileyici etkisi ile cildin bariyer tabakasını güçlendirir. Aynı zamanda nem kaybını önler ve cildin canlanmasını sağlar. Bu serumu düzenli kullanımdan sonra yaklaşık iki ay içerisinde olumlu sonuçlar elde edilir. Çünkü hücreler, serum takviyesi almaya başladıktan sonra 45 gün sonunda yenilenme sürecini tamamlamış olur. Bununla birlikte cilde yapılan bakımın etkileri üzerinde oluşmaya başlar. Dermoskin active serum kullanılmasının amacı ise cildin gereksinim duyduğu faktörleri direk olarak karşılamaktır. Bu yüzden her cilt belirli oranda suya, temizliğe ve dengeli beslenmeye ihtiyaç duyar. Dermoskin active serumun cilde sağladığı çok fazla yararı vardır. Bunlar yaşlanma, sivilce, cilt sorunları ve cilt lekeleri üzerinde oldukça etkilidir. Bu sayede cildin çok hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlar.

Dermoskin Active Serum bileşeni Hyaluronic asit ne işe yarar?

Hyaluronic asit, cildin yapısında bulunan proteinlerden biridir. Yani vücudun eklemlerin içerisinde bulunan ve kayganlığı sağlayan bir dokudur. Özellikle cildin kolajen yapısının esnekliğine de bu protein sağlıyor. Ayrıca vücudun liflerinde, bağlayıcı dokularda, gözü çevreleyen sıvıda ve kemiklerde bulunur. Cildin nem tutma kapasitesini artırdığı gibi zaman içerisinde kırışıklıkları da açma özelliği bulunur. Bu yüzden cildin en büyük nem kaynağı olan hyaluronic asittir. Çünkü bebeklerde bu asit oranı yüzde yüzdür. Ancak ilerleyen yaşlarda, bu özellik azalır ve 30'lu yaşlarda hyaluronic asit üretimi yavaşlar. Ardından ilk kırışıklıklar belirginleşmeye başlar ve sonraki yaşlarda ise yüz ovalinde aşağıya doğru düşmeler başlar. Bu anda devreye serum girer ve cilt dışında kişinin görmesini de iyileştirir. Bu açıdan insan gözünün yüzde 80'ini oluşturmaktadır. Göz bakımı ile kullanılan hyaluronic asit, sarkan yüz hatlarını sıkılaştırır, kırışıklıkları ve cilt esnekliğini iyileştirir. Bu sayede pürüzsüz yumuşak bir cilt için cildi nemlendirir ve cilt dokusunu düzeltir.

Dermoskin active serum kullanımı

Bu serum hem sabah hem akşam temizlenmiş cilde uygulanır. Ancak göze temas etmeyecek şekilde birkaç damla olmak üzere temiz cilde uygulamak için tüm yüz, boyun ve dekolte kısmına kadar parmak uçlarınla masaj şeklinde yapılarak sürülür. Bu serum, cilde yoğun olarak derinlemesine nem verir. Sonuç olarak kırışıklıkları, çizgileri açıcı ve yapılandırma özelliği ile etkilidir. Yanı sıra cildin renk tonunu açıcı ve canlandırıcı şekilde de etkilidir. Ertesi gün pamuk gibi pürüzsüz bir cilde sahip olursunuz. Cilt kuruduktan sonra uygulanan bu serumu destelemek amacıyla cilt yapısına göre yoğun bakım kremleri olan dermoskin topical t veya dermoskin topical n bakım kremleriyle beraber kullanılması tavsiye edilir.

Dermoskin Active Serum Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Popüler İçerikler

Serum İçeriği

Serum İçeriği

Dermoskin Active Serum

Dermoskin Active Serum

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Hair Serum Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Hair Serum Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Fizyolojik Serum Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Fizyolojik Serum Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Bebek Burun Serum Fizyolojik

Bebek Burun Serum Fizyolojik

Eeose Serum Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Eeose Serum Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

C Vitamini Serumu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

C Vitamini Serumu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?