Kirpik Serumu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Kirpik Serumu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Kirpik Serumu, Kirpik, anatomik olarak önemliliği gözlerimizi toz ve benzeri göremediğimiz zararlı-zararsız maddelerden koruma görevine sahiptir. Bununla beraber günümüz kadınlarının bakışlarındaki etkiye dikkat çekmeleri için en çok çaba ve para harcadıkları noktadır. Öyle ki kirpikleri güzel ve dolgun göstermek için kullandıkları en önemli kozmetik ürün olan maskaralar, yine en büyük kirpik düşmanları olabilmektedir. Bunun yanı sıra kişiden kişiye değişmekte olan metabolik nedenlerden de kirpik dökülmesi sorunu yaşanmaktadır. Bu sorun ile savaşmak adına çeşitli kozmetik firmalar gerek bitkisel gerekse kimyasal ürünler piyasaya sürmektedirler. Fakat ne yazıktır ki bu tür ürünler her zaman yüzümüzü güldürmeye yetmiyor. Çözümleri kesin olmasa da diğer ürünlere göre daha iyi sonuç veren bazı dermatolojik ürünler şunlardır:

Select Lash Kirpik Uzatıcı Serum

Hyaluronic acid, Polygonum Multiflorum Root Extract, Butyleneglycol, Aloe Baradensis leaf extract, Hydrolyzed Silk, Camellia Sinensis Leaf Extract gibi bitkisel özler ve vitaminlerle özleştirilmiş tonik madde içermeyen Seleckt Lash ı rimel sürer gibi her akşam kirpiğimize uygulayabiliyoruz. Düzenli kullanımda 4 haftada 2-3 mm uzayan ve dökülmeyen kirpiklere sahip olabiliyoruz.

Hairplus Kirpik Uzatıcı Serum

Güvenilirliği ve etkinliği klinik testleri ile kanıtlanmış olan bu ürünün içerisinde bulunan Prostaglantin isimli kirpik uzatan maddenin kirpiği uzatmasından ziyade dolgunlaştırması ile en çok tercih edilen serumların başında gelmektedir. A, C, E vitaminleri ve Phantenol içeriği ile piyasaya sürülmüştür. 6 hafta sonunda kirpiklerde %54 uzama 12. Hafta sonunda ise yoğun ve uzun kirpikleriniz olacağını söylüyor. Ayrıca kaş serumu olarak da kullanılabilme özelliğine sahip bir üründür.

Neu Lash Kirpik Serumu

Bu ürün sadece Harvey Nichols mağazalarının kozmetik bölümünde satılmaktadır. Zengin ve besleyici formülü sodyum hylauronat içeriği sayesinde yoğun nem sağlayarak kırılgan, seyrek ve mat görünen kirpiklerde otuz gün içerisinde gözle görülecek şekilde dolgun, kaliteli, parlak ve uzun kirpiklere sahip olmamızı sağlıyor.

Eeose Kirpik Uzatıcı Serum

İçeriğindeki aktif Peptıde Complex sayesinde kirpik üzerindeki genlerin üzerinde oluşturduğu olumlu tepkimeleri, Eeose Laboratuvarları tarafından geliştirilerek Amerika merkezli AMA Laboratuvarlarında, Alman merkezli Symrise, TPI (Therapeutic Peptide Institute) ve birçok ünlü dermatologlar tarafından yapılmakta olan 3 ayrı klinik testleriyle kanıtlanmıştır. Kısa kirpikleri uzatma, zayıf ve cılız kirpikleri güçlendirip kalınlaştırarak dolgunlaştırma ve yeni kirpik oluşumunu destekleyerek kirpik sayısını arttırıp kirpikleri güçlendirdiğini kanıtlayarak zirveye oturmaya hak kazanmış ürünlerin içerisindedir. Ayrıca kaş serumu olarak da kullanabilirsiniz.

M2 Beaute Lashes Kirpik Serumu

Bu serumun içeriğindeki en etkili maddesi MDN'dir. MDN (Metilamido-Dihidro-Noralfaprostal), eşsiz bileşeni ve mevcut yapısı ile başta ABD olmak üzere birçok ülkede başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. Kozmetik kullanımlar için tasarlanmış ve üretilmiş bu madde bir yandan kirpik diplerine sinyaller gönderip uyarırken kirpiklerin doğal gelişim sürecini hızlandırmakta bir yandan da daha kalın ve sağlam kirpikler çıkarmaktadır. Bazı hızlı sonuç verdikten sonra kirpiklerin tekrar dökülmesini engelleyemeyen ürünlerin aksine kalıcı çözüm bulmayı hedeflemiş dermatologlar sayesinde başarılmıştır.

Kirpik Serumu Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Serum Faydaları Nedir?

Serum Faydaları Nedir?

Güncel

Serum Nasıl Takılır?

Serum Nasıl Takılır?