Foltene Serum Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Foltene Serum Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Foltene Serum; İlk olarak bu markanın ne için kullanılmakta olduğunu söylemek gerekmektedir. Bakım ürünleri arasında yer alan bir markadır. Bu ürünün çeşitliliği ise saç, kaş ve kirpik için şampuan ve serum gibi bakım ürünleri üretmektir. Pek çok kişi bu markayı bilmemektedir. Eczanelerde pek rastlamadım ama internet üzerinden satışının olduğunu söyleyebilirim. Şimdi sizlere foltene serumdan bahsedeceğim yani saç sağlığı için yapılmış olan bakım ürünü hakkında kısaca sizleri bilgilendireceğim.

Foltene serum kadın saç dökülmesi ve erkek saç dökülmesine karşı geliştirmiş olduğu iki çeşidi vardır. İki çeşit olması kadın ve erkek saç tipi dökülmelerin farklı olmasından kaynaklanmaktadır. İçeriğinde geliştirmiş oldukları maddeler sayesinde saç dökülmelerine karşı etkili çözüm bulmuşlardır. Kadın saç dökülmesi için olan serumun içeriğinde kadınlara özel eksiklikler göz önünde bulundurularak aşırı diyet, stres, hormonal dengesizlik, doğum sonrası, menopoz ve boya gibi problemlere karşı geliştirilmiştir. Erkek saç dökülmesi için olan serumun içeriğinde erkeklerin kalıtsal faktörlerinden dolayı gelişen saç dökülmesi, stres, aşırı çalışma ve beslenme bozukluğu gibi problemlere karşı geliştirilmiştir.

Foltene Serumun Saç Dökülmesine Karşı Etkileri Nelerdir?
  • Saçın yaşam döngüsü normale döndürür.
  • Saçın doğal gelişimi hızlanır.
  • Saçı kuvvetlendirir ve dökülmesini durdurur.
  • Saç kökünün yaşlanmasını engelleyerek saç tellerini besler ve güçlendirir.
  • Saç derisinde oluşacak deformeyi önler.
  • Saç derisinin ve tellerinin ihtiyacı olan mineralleri almasını sağlayarak parlaklığının geri kazanılmasını sağlar.
Düzenli kullanıldığı takdirde içerisinde bulunan kalsiyum, potasyum, magnezyum, çinko, fosfor, demir ve mineral tuzlarının zengin olması sonucu saç sayısında artış ve saç dökülmesinde azalış görülür.

Foltene Serumun Kullanımı

Serumun saç derisi tarafından daha iyi emilmesi için saç derinizin nemli olması önemlidir. İlk olarak saç dökülmesi problemi yaşanılan bölgeyi kapatan saçları ayırarak dökülen bölgeyi açığa çıkarmalıyız. Daha sonra bu bölgeye serumdan bir miktar dökerek parmak uçlarımızla masaj yaparak saç derisine yedirmeye çalışmalıyız. Uygulama sonrası saçlarınızı durulamaya gerek yoktur. Tam etki etmesi için imkânlarınız doğrultusunda şampuanıyla birlikte kullanmanızı tavsiye ederim.

Not; Eğer ki saç derinize uyguladığınız bölgede uzun süreli kızarıklık ya da yanma mevcutsa uygulama miktarını biraz azaltınız. Kullanım miktarını azaltmanıza rağmen hala aynı etkiler oluşuyorsa foltene serumun kullanımına ara vermeli ve hekiminize başvurmalısınız. Foltene serumu oda sıcaklığında ve çocukların ulaşamayacağı yerde saklamalısınız. Foltene serum kesinlikle içilmemelidir. Yanlışlıkla içilmesi halinde hemen en yakın hastaneye gidilmelidir.

Foltene Serum Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Evde Serum Tarifi ve Malzemeleri

Evde Serum Tarifi ve Malzemeleri

Haber Bülteni

Güncel

Demir Serum Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Demir Serum Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Güncel

Yüz Serumu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Yüz Serumu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Güncel

Aminexil Serum Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Aminexil Serum Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?