Kara Sarımsak Serumu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Kara Sarımsak Serumu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Kara sarımsak serumu; Osmanlı döneminden beri günümüze kadar gelmiş oldukça önemli bir üründür. 2. Mehmet Han'ın tahta çıktığı zamanda yaşının genç olmasına rağmen köse idi. Bu durumdan dolayı heybetli duruşunu korumak için hekimine emir vermiş ve bu hekimde kara sarımsak serumunu bulmuştur. 2. Mehmet Han'ın köselik sorununu ortadan kaldırdığı rivayet edilmiştir. Kara sarımsak serumu orta yaşlarda bulunan kişilerin saçlarının dökülmesi sonucunda oluşan kellik için kullanılmış ve eski saçlardan daha gür bir saç çıktığı gözlemlenmiştir.

Kara Sarımsak Serumu Nasıl Üretilir?

En iyi hasat özel olarak yetiştirilmiş olan tarlalardan elde edilerek toplanır. İçlerinde en verimli olanlar ise fermante adı verilen yöntem ile 40 gün boyunca belli sıcaklıklarda bekletilmektedir. Oluşan kara sarımsak, ilk olarak özünün çıkarılması için soğuk sıkma adı verilen yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemler kullanılarak kara sarımsak serumu elde edilmektedir. Kara sarımsak beyaz sarımsaktan daha etkilidir.

Kara Sarımsak Serumu Ne İşe Yarar?

Kara sarımsak serumu üretildikten sonra içeriğinde bulunan özlerden dolayı sürülen bölgede kara sarımsak serumunun sürüldüğü andan itibaren ilk katman olan ölü deri altına geçer. Daha sonra deriye en yakın yer olan kılcal damarları tahriş eder ve bu şekilde ölü hücrelerin yenilenmesini sağlar. Bundan dolayı deride ilk olarak kızarıklık ve kaşıntı görülür. Görülen bu kızarıklık ve kaşıntı ile deri yeni kök hücre ile yenilenmeye başlar. Yeni kök hücrede daha hızlı ve daha güçlü bir şekilde büyüme başlar. Kara sarımsak serumu kullanan kişilerin çoğunluğu bu ürünü kullanmaktan memnun kalmış ve oldukça başarı sağlamıştır.

Kara Sarımsak Serumu Nasıl Kullanılır?

Eğer kara sarımsak özlü serum ya da kara sarımsak özlü şampuan bulunursa serumu saçın yoğunlaşmasını istediğiniz bölgeye ilk olarak sürülmeli ve daha ince hareketler ve masajla ovalanması gerekmektedir. Daha sonra kara sarımsak serumu ya da kara sarımsak şampuanı içeriğinde bulunan maddelerden dolayı deri kaşınmaya başlar. Bu ürünü gün içerisinde en az iki kez kullanmak yeterlidir. Kara sarımsak serumunu ya da şampuanını uygulama yapıldıktan sonra bir bone yardımı ile kapatmak gerekmektedir. Saçlar bone ile kapatıldıktan sonra bir süre bekletilmelidir. Bone kullanımının nedeni ise ortamda bulunan tozlardan etkilenmemesi açısından oldukça önemlidir. Kara sarımsak serumu ya da kara sarımsak kullanılmaya başlandıktan ilk üç gün içerisinde etkisini göstermeye başlar. Bu şekilde 3 ay boyunca kullanmak oldukça yararlı olacaktır.

Kara Sarımsak Serumu Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Bebek Burun Serum Fizyolojik

Bebek Burun Serum Fizyolojik

Evde Serum Tarifi ve Malzemeleri

Evde Serum Tarifi ve Malzemeleri

Editörün Seçtiği

Serum İçeriği

Serum İçeriği

Dermoskin Active Serum

Dermoskin Active Serum

Haber Bülteni