Tüy Azaltıcı Serum Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Tüy Azaltıcı Serum Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Tüy azaltıcı serum kremleri, vücuttaki istenmeyen tüylerin yok edilmesinde kullanılan yöntemler arasında yer almaktadır. İstenmeyen tüyler, kişilerin fiziksel görünüşlerinden memnun olmamasına neden olduğu gibi psikolojik problemlere de neden olabilmektedir. Kadın ve erkeklerden birçok kişi istenmeyen tüylerin azalması için tüy azaltıcı krem gibi birçok yöntemi denemektedir. Özellikle yaz aylarında vücuttaki istenmeyen tüyler kişilerin yaşamlarını olumsuz etkilenmekte, sosyal yaşamını kısıtlamaktadır. Bu nedenle eczanelerde satılan tüy azaltıcı etkisi bulunan ürünler sayesinde birçok kişi, vücudunda istemediği tüylerden kurtulmayı, onları azaltmayı başarmıştır. Bu serumları birçok kişi cilt bakım metodunda düzenli olarak kullanmakta ve etkisini kısa sürede görmektedir.

Tüy Azaltıcı Serum Kullanımı
 • Tüy azaltıcı etkili ürünler, eczanelerde ve bakım ürünleri satılan yerlerde, internet üzerinden de satılmaktadır. Güvenilir, tescilli özellikle eczanelerde satılan tüy azaltıcı serum markaları tercih edilmelidir.
 • Düzenli olarak kullanan kişiler, kısa sürede etkisini gördüğünü söylemektedir. Fakat tüy azaltıcı ürünlerden etkili sonuç alabilmek, tamamen kişinin kendi uygulamasına bağlıdır. Kullanım talimatlarında belirtilen ölçü, kullanma aralığı ve kullanma süresine uygun olarak kullanıldığında en iyi sonuçlar alınmaktadır.
 • Tüy azaltıcı kremlerin içerisinde tüylerin geç çıkmasını sağlayan, tüyleri azaltma ve seyreltme özelliği bulunan ürünler bulunmaktadır. Güvenilir olmayan firmaların ürettiği tüy azaltıcı ürünlerin içeriği bilinmediği için kullanılmamalıdır. Özellikle el altından, internetten uygun fiyata satılan bu tür ürünlerin ciddi sağlık problemlerine neden olduğu bilinmektedir.
 • Tüy azaltıcı ürünler, bakım ürünleri yerine de geçmektedir. İstenmeyen tüyleri azaltıp, inceltirken cildin ihtiyaç duyduğu nem oranını da vererek, cildinizin yumuşamasına yardımcı olmaktadır.
 • Serum kullanılmadan önce önerilen epilasyon yöntemi ile tüyler temizlenmelidir. Daha sonra bölgeye serum uygulanmalı, bekletilme süresince bekletilmelidir. Tüylerin azaltma etkisi bulunduğu bölgeye göre değişkenlik gösterebilmektedir.
Tüy dökücü serum ürünleri doğru adreslerden alındığında zararsız ürünlerdir. Fakat 7 yaş altındaki çocuklarda ve hamile bayanlarda kullanılmaması önerilmektedir. Özellikle eczanede satılan ürünler tercih edilmelidir. Bu serumların kullanımı seanslar halindedir. Bir seans yaklaşık 1 ay sürmektedir. Tam etkisini görebilmek için önerilen seans sayısını tamamlamak ve düzenli kullanıma özen göstermek gerekmektedir.

Tüy Azaltıcı Serum Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6