Bepanthen Saç Serumu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Bepanthen Saç Serumu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Bepanthen saç serumu, Saçlarımız hayatımızın ayrılmaz bir parçasıdır. Bu yüzden onlara hep iyi bakmaya çalışmışızdır. Bu bakımı günümüzde birçok saç serumları üstlenmeye çalışmaktadır.

Saç serumu: Saç bakımı için kullanılan etkili yöntemlerden bir tanesidir. Saç serumları genellikle Çevresel etkenlerle birlikte olumsuz hava koşullarıyla matlaşan, yıpranan, sağlığını yitiren saçlar için kullanılmaktadır. Saç serumu, sağlıklı olan kişiler tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle bitkisel ve doğal olan saç serumları tercih edilirse daha etkili olacağı görüşündeyim. Bitkisel saç serumları kullanılır ise daha iyi olur, aksi takdirde kimyasal madde içeren saç serumları saçın daha da yıpranmasına sebep olabilir hatta saçlarınızın hızla dökülmesine sebep verebilir.

Saç Serumu Ne İşe Yarar? Saçların dökülmeleri ile artan yağlanmalar kurumalar ve kepeklenme gibi sorunlara etkin bir şekilde fayda sağlamaktadır. Saç serumları bu sorunları en aza indirmeye çalışır. Ayrıca yeni saç sorunlarının oluşmasına engel teşkil eder. Her tür saç tipi için saç serumları bulunmaktadır. Saç serumları faydalarından bir tanesi de kırık saç uçlarını onarıp düzleştirmesi ve canlılık katmasıdır. Kırık saç uçları bakımsız saçlar denilir ve bu durum saçın şekil almasını zorlaştırır. Sonuçta Kötü bir görüntüye neden olur. Saç serumları saça canlılık vererek hacim kazandırır ve saç derisinde çeşitli nedenlerle oluşabilecek alerjilere iyi gelebilir. Saç dökülmelerini azaltıcı etkisi oldukça fazladır ve saçların yeniden gürleşmesine de yardımcı olur. Saç serumu saçlara doğal bir parlaklık, ışıltı ile yeni bir görünüm kazandırır.

Saç Serumu Nasıl Seçilir? Saç serumunuzu seçerken yapmanız gereken ilk şey saçınızla ilgili problemleri belirtmek gerekir. Saçların çok fazla elektrikleniyor ise bu duruma uygun bir serum ile sorunun köküne inerek çözüm bulmanız uygun olacaktır. Kabarmayı önleyecek bir serum istiyorsanız eğer, serumun içindekiler bölümünde ”Dimethicone” yazıp yazmadığını dikkatlice inceleyin.

Dimethicone: Slikon bazlı bir maddedir. Eğer ince telli ve hacmi olmayan saçlara sahipseniz ve bu durumdan rahatsız oluyorsanız saçlarda ağırlık yapmayan, hacimsiz serumlar işinizi fazlasıyla halledecektir. Slikon bazlı serumların tersine bu tip serumlar saç tellerin de yer almaz ve saçlarınıza ağırlık yapmaz. Böylelikle saçlarınız ağırlığın etkisiyle sönük ve hacimsiz olarak görünmez. Saçlarınızın daha parlak ve sağlıklı görünmesini istiyorsanız seçeceğiniz serumun içinde argan yağı ya da fındık yağı gibi doğal yağların bulunmasına dikkatli bir şekilde inceleyin. Bunlar haricinde yıpranmış boyalı saçlara uygulanmak için de üretilmiş saç serumları da piyasada bulmanız mümkündür. Bununla birlikte kullandığınız saç bakım ürünlerinin hepsinin ayni markaya ait olmasına dikkat edin. Çünkü aynı markanın farklı bakım ürünlerinin yaptığınız bakımın daha etkili sonuçlar vermesi mümkündür.

Bepanthen Saç Serumu Saça Nasıl Uygulanır? Bepanthen Saç serumunu saça uygulamadan önce saçlar temiz ve nemli olmalıdır. İsterseniz banyodan sonra da uygulayabilirsiniz. Saç serumu saç sorunun olduğu saç derisine ovalayarak iyice yedirilir. Fakat durulama gerektirmez. Serumu gece veya gündüz uygulayabilirsiniz. Saç serumunu uygulandıktan sonra en az sekiz saat bekletirse etkisi artacaktır. İsterseniz bepanthen saç serumunu gece yatmadan önce sürüp streç ile sararak sabaha kadar bekletebilirsiniz.

Bepanthen saç serumunun Faydaları Nelerdir?
  • Saçta var olan problemlerinin en aza indirmeye çalışır.
  • Saçın sağlıklı bir şekilde uzamasını ve gelişmesini sağlar.
  • Saç derisinin güçlenmesine yardımcı olur.
  • Saç dibindeki problemleri giderir.

Bepanthen Saç Serumu Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Doğal Serum Nasıl Yapılır?

Doğal Serum Nasıl Yapılır?

Haber Bülteni

Güncel

Dermoskin Active Serum

Dermoskin Active Serum