Serum Çeşitleri Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Serum Çeşitleri Nelerdir?

Serum Çeşitleri, Serum dendiği zaman akla ilk olarak hastalıklarla mücadele etmek için bireylere kullanılan serumlar gelmektedir. Elbette bu serumlar son derece önemli ve hayati değeri yüksek serumlardır. Bu ilaçlar grubuna giren serumlar şöyledir:
  • Temel solüsyonlar
  • Multipl elektrolit solüsyonları
  • Plazma hacim tamamlayıcı solüsyonlar
  • Özel solüsyonlar
Bir de özellikle kadınların kişisel bakım amacıyla kullandıkları kozmetikler grubuna giren serumlar vardır. Yüz serumları, saç serumları, cilt gençleştirici ve kaş kirpik serumları bu serumlardan bazılarıdır.

Saç Serumları

Saçlarımız güneş, hava kirliliği, fön ve pek çok dış etkenler sebebiyle kırılır ve yıpranırlar. Zamanla kopar, dökülür, cansızlaşırlar. Bu gibi durumlar saçlarımızın bakımsız görünmesine neden olduğundan saç bakımlarının baş rolünde serumlar yer alır. Serumlar onarıcı ve canlandırıcı etkisiyle her sorun için özel olarak üretilirler. Bu yolla saçlara düzenli uygulama sayesinde saçlar eski güzelliğine kavuşarak elastikiyetini kazanırlar. Kuru ve yıpranmış saçlar yerine nem dengesini de koruyarak daha çekici olmasına ve parlamaya da yardımcı olur. Kırıkları onarması nedeniyle de saçlarınızın daha hızlı uzamasına yardımcı olur.

Yüz Bakım Serumları

Yüzümüze ne kadar çok bakım yapsak da kozmetikler ve yer çekiminin sonucunda cilt yaşlanmaya, lekelenmeye ve kırışıklıklara karşı koyamaz. Bu durumlarda yaşlanmayı geciktiren ve cildimizin daha canlı, bakımlı görünmesine ve cilt sorunlarının onarılmasına olanak sağlar. Tabi ki bu bir günde ya da bir anda olacak bir şey değildir. Düzenli kullanım sayesinde serumlar kesinlikle işinize yarayacaktır. Aynı zamanda unutmamanız geren bir şey vardır. Serumlar küçük bir şişeyi uzun süre yeterli olacak şekilde üretilen malzemelerdir. Bu nedenle bakım serumunuzu iyi bir markadan seçerseniz daha kalıcı ve istendik sonuçlar elde edersiniz. Yaş ve cilt tipinizi göz önünde bulundurarak bir seçim yapmanız gerektiğini unutmayınız.

Kaş Kirpik Serumu

Kaş kirpik bölgesinde bulunan kıl yapıları ne kadar güçlü ve gür olursa o denli bakımlı ve güzel göründüğümüzü düşünürüz. Bu tabi ki doğrudur da. Fakat piyasada bulunan ürünler ve son zamanlarda sıkça kullanılan kimyasallar nedeniyle saçların, kaş ve kirpiklerin döküldüğü görülmektedir. Bu durumu minimum seviyeye indirmek için ise bakım ürünlerini seçerken doğru karar vermektir. O halde kaş kirpik serumu nedir ve ne işe yarar önce bunu öğrenmek gerekmektedir. Kaş ve kirpik serumu zamanla dökülen veya azalan ya da var olan durumundan şikâyetçi olduğumuz kaş ve kirpik bölgelerinin onarılarak daha gür ve canlı olmasını sağlamaya yaramaktadır. Serumlar hasarlı bölgelerde daha alt kısımlara nüfuz ederek daha kalıcı bakımlar yapar. Kullanacağımız serumun bitkisel olması daha faydalı olacaktır. Ayrıca serum içerisinde bulunan maddelere alerjiniz varsa farklı serumları tercih ediniz. Kullanacağınız serum gözünüzde alerji oluşmasına neden olabileceğinden güvendiğiniz bir markanın ürününü satın almalısınız.

Serum Çeşitleri Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6