Aminexil Serum Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
19 Haziran 2024

Aminexil Serum Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Aminexil serum, düzenli olarak kullanıldığında saç dökülmesini engeller ve saçların gürleşmesini, saç yoğunluğunu artırır. Saç köklerine direkt etki eden bir yapısı vardır. Bu yüzden saçı besler ve güçlendirir, her gün 14 saç telini kurtarır. Saç derisini yeniden yapılandırır, saç derisinde meydana gelen tahriş ve hassasiyeti giderir. Kazandırdığı yoğunluk ile saçların daha dolgun görünmesini sağlar. Saç tellerini onararak yeniden yapılandırır ve zayıf telleri güçlendirir.

Saç derisi, folikül ve bazı dokulardan meydana gelmektedir. Bu dokular, zamanla elastikiyetlerini kaybeder, hasar görür ve tahriş meydana gelir. Bu nedenle saç teli saç derisine iyi tutunamaz ve zamanla zayıflar, kırılır ve incelir.

Aminexil Serumun Faydaları

Aminexil serum, tarama sonrası kırılmaları engeller ve saçları %90 daha güçlendirir. Saç dökülmeleri ise %85 azalır. İnce yapılı ve zayıf görünen saç tellerini besleyerek yeniden yapılanmasını ve güçlenmesini sağlar. Saç telinin ömrünü uzatan yapısı ile saçın uzamasını sağlar. Saç tellerine %95 canlılık kazandırır. Dökülme riski taşıyan ince, zayıf telli, kırık saçlar için bu serum önerilmektedir.

Aminexil Serum İçeriği

Aminexil: Saç dökülme sorununa karşı en etkili bir moleküldür. Saç tellerini yeniden yapılandırarak güçlendirir, canlandırır, dayanıklı ve sağlıklı bir görünümde olmasını sağlar. Yeni saç oluşumu için saç derisini onarır ve saç köklerini besler. Saç tellerinin saç köklerine tutunmasını sağlayarak saçları güçlendirir.

Gluco Lipide: Saç derisini onararak enerji sağlar ve saç köklerini uyarır.

Madecassoide: Saç derisinde meydana gelen hasar ve tahrişi engeller veya azaltır.

Aminexil Serum Uygulama Şekli

Normal saçlar için saç dökülmesine karşı bir şampuan ile saçlarınızı güzelce yıkayarak temizleyin. Aminexil serum temiz saça uygulanmaktadır. Aplikatör yardımıyla bir tam serumu havlu ile nemi alınmış saçınızın saç köklerine dikkatlice ve her bölgeye eşit miktarda Aminexil serumu uygulayın. Parmak uçlarınızla dairesel hareketler ile masaj yaparak tüm saç derisine yayın ve iyice emilmesini sağlayarak saç köklerine yedirin. Durulamadan saçınızı kurutun ve şekillendirin. 6-8 hafta boyunca her gün bir doz veya haftada en az 3 doz şeklinde uygulamanız saçlarınızın sağlıklı ve canlanması için çok faydalı olacaktır. Saçların dökülme yoğunluğu genelde İlkbahar ve Sonbahar aylarındadır. Bu mevsimlerde uygulamanın tekrarlanması önerilmektedir.

Aminexil Serum Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Doğal Serum Nasıl Yapılır?

Doğal Serum Nasıl Yapılır?

Serum Faydaları Nedir?

Serum Faydaları Nedir?

Popüler İçerikler

Serum Nasıl Takılır?

Serum Nasıl Takılır?

Serum Ne İşe Yarar?

Serum Ne İşe Yarar?

Haber Bülteni