serum.gen.tr https://www.serum.gen.tr Serum, Serum Özellikleri ve Faydaları tr-TR hourly 1 Copyright 2020, serum.gen.tr Mon, 07 Dec 2015 00:00:00 +0000 Tue, 31 Mar 2020 00:00:00 +0000 60 Argan Yağlı Saç Serumu https://www.serum.gen.tr/argan-yagli-sac-serumu.html Wed, 07 Nov 2018 12:17:47 +0000 Argan yağlı saç serumu: Saça oldukça faydalı olan argan yağlı saç serumu saçlarda olumlu yönde bir çok değişikliğe fayda sağlamaktadır. Saç ve cilt üzerinde faydaları herkes tarafından bilinmektedir. Argan yağı doğal bi Argan yağlı saç serumu: Saça oldukça faydalı olan argan yağlı saç serumu saçlarda olumlu yönde bir çok değişikliğe fayda sağlamaktadır. Saç ve cilt üzerinde faydaları herkes tarafından bilinmektedir. Argan yağı doğal bileşimlerden gelen bir serumdur. Argan yağı tamamen zararsızdır. Yan etkileri bulunmadığı söylemektedir. Argan yağının ince yapısı saç tellerine anında nüfuz ederek saçta kırılmaların ve diğer problemlerin önüne geçmektedir. Argan yağının saç üzerindeki etkileri yapılan araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır ve argan yağı böylelikle üretime sunulmuştur. Bir çok yerde bulabileceğiniz argan yağı saçlara uygulandığında saçlarda yumuşak ve ipeksi bir görünüm oluşturur. Argan yağlı saç serumu içeriğinde bulundurduğu bileşenler sayesinde saç üzerindeki tüm olumsuzluklara fayda sağlamaktadır.Günlük maske olarak saçlara uygulanabilen bu serum saçlarda saatlerce kalabilir. Hassas saçlara da kullanılabilen ve zarar vermeyen bu serum saç derisine, saç köklerine veya saç tellerine zarar vermez.

Argan yağlı saç serumunun faydaları:
 • Saçta bulunan ph seviyesini bozmadan bakım yapan argan yağlı serum saça nem kazandırır ve saçı yağlandırmaz.
 • Saç tellerini onarır ve bakım yapar
 • Argan yağlı saç serumu içeriğinde bulunan antioksidan etkili bileşenlerden dolayı saçlar beslenerek daha canlı bir görünüme kavuşmaktadır.
 • Matlaşma oluşan saç tellerini onararak saçların daha yumuşak, parlak ve canlı renklere sahip olmasına fayda sağlar.
 • Saçların daha çok uçlarında yaşanan çatallaşma ve ayrılma durumlarında kullanılan argan yağlı saç serumu saçlardaki çatallaşmanın önüne geçer ve sağlıklı saç telleri oluşmasına fayda sağlar.
 • Saçlardaki kabarmayı engeller ve saç tellerindeki pürüzü giderir.
 • Saçlara devamlı olarak fön işlemi uygulanması ve boyadan yıpranan saçlarda kullanıldığında saçlarda kalkan görevi görmekte ve saçları korumaktadır.
 • Argan yağlı saç serumunu günlük olarak kullanabilirsiniz.böylece saçların genel olarak sağlık kazanmasına fayda sağlarsınız.
 • Saçlarda kırılma ve yıpranmanın önüne geçer.
]]>
Bioblas Serum https://www.serum.gen.tr/bioblas-serum.html Thu, 08 Nov 2018 02:17:50 +0000 Bioblas serum, saçlarınızı kökten uca kadar besleyerek saç dökülme problemlerini en aza indirmeye yarar. Saç dökülmesi genetik faktörler ile çevresel etkenler ve kişinin çok stresli yaşamının olmasından da kaynaklanabil Bioblas serum, saçlarınızı kökten uca kadar besleyerek saç dökülme problemlerini en aza indirmeye yarar. Saç dökülmesi genetik faktörler ile çevresel etkenler ve kişinin çok stresli yaşamının olmasından da kaynaklanabilmektedir. Saç hücrelerinin yeterince beslenmemesi de saç dökülmelerine önemli bir nedendir. Bu nedenle Bioblas serum, saç dökülmesine karşı saç hücrelerinin beslenmesini sağlayarak saçların canlılık ve parlaklık kazanmasını sağlar. Sadece bir kaç dakikanızı ayırarak saç dökülmesi probleminizden kurtulabilirsiniz.

Saçlar neden dökülür Mevsim değişikliklerin yanı sıra saç boyası, röfle, perma gibi kimyasal uygulamalar, stres, hormonal değişimler, kullanılan bazı ilaçların yan etkileri, genetik olması, yetersiz beslenme, bilinçsiz diyet yapmak sürekli olarak veya dönemsel saç dökülmelerine neden olmaktadır.

Bioblas serum, saç köklerini besleyerek saç dökülmelerini engellemektedir.

Dönemsel ve ileri boyutta saç dökülmesine karşı Bioblas serum oldukça etkilidir. %100 bitkisel özler içeren Complex C26'nın saç üzerindeki çift yönlü etkisi yapılan testlerle kanıtlanmıştır. Serumu kullanım sonrasında saç dolgunluğunda, oluşumunda önemli bir artış, saç dökülmesinde oldukça bir azalma görülmüştür.

Bioblas Serum İçeriği;

İçeriğinde yer alan apigen maddesi sayesinde saç dökülmesi ile etken bir şekilde mücadele eder. Bioblas serum, saç dökülmesinin en yoğun olduğu bölgelerde ve saçın önemli ölçüde seyrekleştiği bölgelerde uygulanması saçın güçlenmesini sağlar, dökülmesini engeller ve saçın ömrünü uzatmaktadır. Saç derisinde oluşan hasarı ve tahrişi yok ederek, saç diplerini temizlemektedir.

Zamansız saç dökülmesi ve oldukça seyrek saç problemleri yaşayanlar için özel olarak geliştirilmiştir. İçinde bulunan complex C26 daha gür ve güçlü saçların çıkmasını sağlar ve saç oluşumunda artışa yardımcı olmaktadır.

Bioblas Serumun Kullanımı;

Saçlarınızı normal saçlara uygun ve saç dökülmelerine karşı bir şampuan ile güzelce, saçlarınıza masaj yaparak yıkayın. Daha sonra saçlarınızı kurutmayın ve nemini bir havlu yardımı ile aldıktan sonra Bioblas serumu saçlarınızın dökülmesinin en sık olduğu bölgelere uygulayın ve dairesel hareketlerle masaj yaparak saç derisine güzelce yedirin. Bioblas serumu, nemli saça uygulamanız gerekmektedir. Uygulamadan sonra durulamadan saçlarınızı kurutarak şekil verebilirsiniz. Daha iyi bir sonuç almak için saçlarınızı ilk önce saç dökülmelerine karşı Bioblas şampuanı ile yıkadıktan sonra serumu, uygulamanız önerilir.
]]>
Kaş Serumu https://www.serum.gen.tr/kas-serumu.html Thu, 08 Nov 2018 06:45:41 +0000 Kaş Serumu, zamanla dökülen veya azalan kaş kıllarının onarılarak daha gür ve canlı kaşlar elde edilmesini sağlar. Bu serumlar hasarlı bölgelerdeki deri altına nüfuz ederek daha derin bakımlar yapar. Kaş seru
Kaş Serumu, zamanla dökülen veya azalan kaş kıllarının onarılarak daha gür ve canlı kaşlar elde edilmesini sağlar. Bu serumlar hasarlı bölgelerdeki deri altına nüfuz ederek daha derin bakımlar yapar. Kaş serumu kaşları güçlendirerek dökülmeleri engeller. Kaşların daha gür ve daha güçlü çıkmasını sağlar. Bu sayede daha çekici bakışlar elde edilmiş olur. Çoğu kadın kaş ve kirpik bölgesinde bulunan kıl yapılarının ne kadar güçlü ve gür olursa o denli bakımlı ve güzel göründüğünü düşünür. Piyasada bulunan ürünlerin çoğu kimyasallar içerdiği için kaşların daha da dökülmesine neden olabilir.  Bu durumu minimum seviyeye indirmek için bakım ürünleri seçimi daha dikkatli yapılmalıdır. Kullanacak serumun bitkisel olması kaş için daha faydalı olacaktır.  

Kaş Serumu Nasıl Uygulanır

Kaş serumu kullanılmadan önce hijyen kurallarına mutlaka önem verilmelidir. cilt mutlaka temizlenmelidir. Ilık su ile yüz durulanmalı ve temiz bir havlu ile silinmelidir. Cildi ılık su ile yıkamak kıl köklerinin açılmasına bu da kullanılan serumun daha etkili olmasına yardımcı olur. Ayrıca kaşlarını yeni aldırmış bayanlar serumu hemen kullanabilir. Daha sonra serum parmak ucuna bir kaç damla damlatılır. Parmak ucunda biraz ovularak ısıtılmalıdır. Isısı yükseltilmiş serum her zaman için daha etkilidir. Serum kaşa direkt olarak uygulanır. Kaş serumları kaş fırçaları ile de sürülebilir. Bazı markalar serumların yanında kaş fırçası verirken bazen harici de satın almak gerekebilir. Tıpkı rimel sürer gibi fırçayı serumun içerisine batırıp çıkardıktan sonra kaşlara uygulanabilir. Ayrıca kaşlar göz bölgesine yakın olduğu için serum kullanımında oldukça dikkatli olunmalıdır. Serum sürülürken göz ile temasından kaçınılmalıdır. Temas söz konusu olduğunda gözler duru su ile mutlaka yıkanmalıdır. Ancak kaşlara masaj yaparak uçtan uca serum sürmek kaşların tüm serumu çekmesi için faydalıdır. Bu tarz serumlar oldukça güçlü olduğu için minik bir damlası bile kalıcı etkiler yaratır. O nedenle serumu çok sürmek yerine kaşlara masaj eşliğinde uygulamak daha etkilidir. Serum tamamen kurumadan yatılmamalıdır ve serum uygulandıktan sonra kesinlikle silinmemelidir. Serumun kendi kendine kuruması beklenmelidir. Ayrıca kaş serumunun gece kullanımının tavsiye edilmesindeki temel amaç, serum kaşlarda ne kadar uzun süre kalırsa etkisi de o oranda artacağı içindir. Bu  tarz serumların içerisinde çok güçlü maddeler bulunduğu için oldukça etkilidir. Tavsiye edilen şekilde düzenli kullanım sonucu yaklaşık 20-25 gün içerisinde kaştaki değişiklik fark edilmeye başlanacaktır. Kaş serumları güzellik merkezlerinde, eczanelerde ve hatta büyük marketlerin kozmetik reyonlarında rahatlıkla bulunabilir. Piyasada birbirinden farklı  bir çok kaş serum markası yer alır. O nedenle kaş serumları satın alınmadan önce mutlaka uzman bir doktora danışılmasında fayda vardır.

]]>
Bıyık Serumu https://www.serum.gen.tr/biyik-serumu.html Thu, 08 Nov 2018 11:44:34 +0000 Bıyık serumu; sakal bıyık serumu adı altında satılmaktadır. Ürünün içeriğinde bıyık kıllarını güçlendirecek ve sık bir hale getirecek vitamin, mineral ve daha bir çok etken madde bulunmaktadır. Erkeklerde bıyık ve sak Bıyık serumu; sakal bıyık serumu adı altında satılmaktadır. Ürünün içeriğinde bıyık kıllarını güçlendirecek ve sık bir hale getirecek vitamin, mineral ve daha bir çok etken madde bulunmaktadır. Erkeklerde bıyık ve sakal hayatın her döneminde oldukça önemlidir. Erkekliğin simgesi haline gelen bıyıkların seyrek bir şekilde çıkması bir çok erkeğin bu konuda sorun yaşamasına neden olmaktadır. Seyrek bıyık problemlerinin yanı sıra bıyıkta bir çok ayrı problem de yaşanmaktadır. Bıyık serumu güçsüz ve zayıf bıyıklar içinde kullanılan bir üründür. Özellikle 20 yaş üstü gençlerin son yıllarda tekrar sakal ve bıyığa yönelmesi bıyıkta sorun yaşayanların tedavi niteliğinde bıyıkları için çare aramasına neden olan sebepler arasında yer almaktadır. Seyrek bıyıklı bir çok kişinin şikayetleri göz önünde bulundurularak üretilen bu ürün bıyık kıllarının ihtiyaç duyulan maddelerle besleyerek bıyıklara bakım yapar. Bir çok kişinin deneyerek memnun kaldığı bıyık serumu eczanelerden temin edilebilen bir üründür. Belirsiz yerlerden bıyık serumunun alınması uygun değildir. İçeriği bilinmeyen bıyık serumları kullanıldığında fayda yerine zarar ile de karşılaşabilirsiniz. Bu durumun oluşmaması için bıyık serumu kullanmak isteyen kişi mutlaka bir uzman tarafından yardım almalıdır. Bıyık serumu tercih etmek isteyen kişilerin öncelikle bir doktora başvurarak en uygun bıyık serumunu önermesini istemelidir. Kişinin şikayetlerine yönelik en iyi bıyık serumu kişiye tavsiye edildikten sonra kişinin bıyık serumu kullanmasında fayda vardır.

Bıyık serumunun faydaları:
 • Bıyık kıllarının daha güçlü olmasını sağlayarak dökülmeyi engeller.
 • Bıyık köklerine etki ederek bıyıkların daha sık çıkmasına yardımcı olmaktadır.
 • Bıyığın uzarken hasar görmeden kırılmadan uzamasına fayda sağlamaktadır.
 • Bıyık kıllarının daha kalın çıkmasını sağlayarak bıyığa güçlü bir görünüm kazandırır.
 • Bıyığa parlaklık ve canlı bir görünüm kazandırır.
 • Bıyığa ve bıyık köklerine sağladığı vitamin ve mineraller sayesinde bıyığa genel sağlık kazandırır.
 • Bıyık serumu bıyık kıllarını ve bıyık köklerini besleyerek bıyığın daha bakımlı görünmesini sağlar.
]]>
Serum İğnesi https://www.serum.gen.tr/serum-ignesi.html Fri, 09 Nov 2018 02:56:21 +0000 Serum İğnesi, Serum iğnesinin tıbbi adı intrakettir. Ucunda iğne bulunan plastik bir parçadır. Genellikle ameliyat olan ve serum kullanan insanlara takılır. İnsanları her seferinde damar yolu açma gibi bir eziyetten Serum İğnesi, Serum iğnesinin tıbbi adı intrakettir. Ucunda iğne bulunan plastik bir parçadır. Genellikle ameliyat olan ve serum kullanan insanlara takılır. İnsanları her seferinde damar yolu açma gibi bir eziyetten kurtarır. Damar yolu açılan kişide sabit olarak durur, iğne ilaç türü şeyler şırınga ile oradan enjekte edilir. Aynı intraket damar da maksimum 2 yada 3 gün süre ile kalır. Maksimum 3 gün süreden daha Uzun süreli kalması halinde damar da şişlik oluşur. Ve bu şişlik uzun süre geçmez. Bu süre dolduktan sonra farklı bir yerden yeni bir damar yolu açılır. Sarı renkte ve yeşil renkte olmak üzere 2 çeşittir. Sarı olanı yeşile göre daha kısa ve incedir. Sarı intraket daha çok çocuk hastalar için kullanılmaktadır. Yeşil olan ise daha kalın ve uzun olması sebebi ile yetişkin hastalar da kullanılır.

Genelde el üzerinden yada koldan damar açılır. Koldaki damarlar çok ince ve bulunamıyorsa el üstünden açılması daha uygundur. Herhangi bir durum da hastanede yatması gereken hastalarda mutlaka damar yolu önlem amaçlı açılır. Bunun nedeni acil müdahale gerektiren bir durum olması halinde zaman kaybı yaşanmamasıdır. Bazen dakikaların önemi müdahale için o kadar fazladır ki ilk yapılan şey damar yolu açmaktır. Çünkü damarı bulmak için ekstra zaman gereklidir. Biraz sakin olup derin bir nefes aldığınız da damar yolu açtırmak hiçte zor bir işlem değildir. Damar yolu açıldıktan sonra ve intraket takıldıktan sonra yerinden kıpırdamaması için etrafına bantlar sarılır. Bu sabit kalması ve damar yolunun şişmemesi için alınan basit bir önlemdir. Bu bantlar sökülürken canınızın yanmaması için dezenfektan madde içeren bir su ile ıslatılır ki teninize yapıştığından dolayı çıkarmak kolay olsun.

İntraketin takılması sırasında dirseğinizin üzerinden bir iple kolunuz sıkıca bağlanır. İşlemi yapacak kişi kolunuzun iç yüzeyine bir kaç kez hafifçe vurur, elinizi yumruk yapmanız istenir. Böylece damara çok daha kolay ulaşılır. Damar yolu açılan kolunuzu mümkün olduğunca sabit tutup oynatmazsanız ve üzerine ağırlık bindirmezseniz hiç bir sıkıntı yaşamazsınız. Bazen damar yolu  iğnesi fazla hareketten dolayı tıkanabilir. O zaman sağlık kuruluşundaki yetkiliye haber verirseniz yıkama denilen bir işlemle damar yolunuz yıkanır ve serum yada iğne ilaç düzgün bir şekilde gitmeye devam eder. Çok kısa süren ve acı vermeyen bir işlemdir. Bu yüzden içiniz rahat olsun.          

]]>
Dermoskin Active Serum https://www.serum.gen.tr/dermoskin-active-serum.html Fri, 09 Nov 2018 10:46:05 +0000 Dermoskin Active Serum, Her cilt yapısına göre kullanılabilen bu serum, cilde nüfus ederek derinin dermal tabakasına kadar iner. Bu yüzden çok etkilidir. Özellikle cildin ihtiyacı olan etken maddeyi cilde verir. Bu serumda bulun Dermoskin Active Serum, Her cilt yapısına göre kullanılabilen bu serum, cilde nüfus ederek derinin dermal tabakasına kadar iner. Bu yüzden çok etkilidir. Özellikle cildin ihtiyacı olan etken maddeyi cilde verir. Bu serumda bulunan değişik mineraller, vitaminler ve hücre yenileyici olarak içeriklere sahiptir. Ana bileşeni olan hyaluronic asitin görevi nemi ciltte tutmaktır. Bu sebeple ciltte meydana gelen çeşitli problemlerin yok olmasını sağlar. Yani yeterli miktarda nemi tutarak, cildin elastikiyeti artar, kırışıklara karşı daha dayanıklı hale gelir ve doğal parlaklık kazanır. Bazı hallerde stres, yorgunluk, güneş lekeleri ve yaşlanma belirtileri gibi sebeplerle oluşan cilt yüzeyine içeriden dermal tabakasına inerek, cildin daha sağlıklı görünmesine yardım eder. Dermoskin active serum, akne ve cilt lekelerini de geçirmek için özel formüllerle üretilmiştir. İçeriğinde vitamin C, vitamin B5 bulunur. Vitamin C, daha sıkı ve elastik bir cilt için kolajen etkisini artırarak, cildin sıkılaşmasına, parlaklığına ve genç görünüm almasına yardımcı olur. Vitamin B5 ise, hücre yenileyici etkisi ile cildin bariyer tabakasını güçlendirir. Aynı zamanda nem kaybını önler ve cildin canlanmasını sağlar. Bu serumu düzenli kullanımdan sonra yaklaşık iki ay içerisinde olumlu sonuçlar elde edilir. Çünkü hücreler, serum takviyesi almaya başladıktan sonra 45 gün sonunda yenilenme sürecini tamamlamış olur. Bununla birlikte cilde yapılan bakımın etkileri üzerinde oluşmaya başlar. Dermoskin active serum kullanılmasının amacı ise, cildin gereksinim duyduğu faktörleri direk olarak karşılamaktır. Bu yüzden her cilt belirli oranda suya, temizliğe ve dengeli beslenmeye ihtiyaç duyar. Dermoskin active serumun cilde sağladığı çok fazla yararı vardır. Bunlar yaşlanma, sivilce, cilt sorunları ve cilt lekeleri üzerinde oldukça etkilidir. Bu sayede cildin çok hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlar.

Dermoskin Active Serum bileşeni Hyaluronic asit ne işe yarar

Hyaluronic asit, cildin yapısında bulunan proteinlerden biridir. yani vücudun eklemlerin içerisinde bulunan ve kayganlığı sağlayan bir dokudur. Özellikle cildin kolajen yapısının esnekliğine de bu protein sağlıyor. Ayrıca vücudun liflerinde, bağlayıcı dokularda, gözü çevreleyen sıvıda ve kemiklerde bulunur. Cildin nem tutma kapasitesini artırdığı gibi zaman içerisinde kırışıklıkları da açma özelliği bulunur. Bu yüzden cildin en büyük nem kaynağı olan hyaluronic asittir. Çünkü bebeklerde bu asit oranı yüzde yüzdür. Ancak ilerleyen yaşlarda, bu özellik azalır ve 30'lu yaşlarda hyaluronic asit üretimi yavaşlar. Ardından ilk kırışıklıklar belirginleşmeye başlar ve sonraki yaşlarda ise, yüz ovalinde aşağıya doğru düşmeler başlar. Bu anda devreye serum girer ve cilt dışında kişinin görmesini de iyileştirir. Bu açıdan insan gözünün yüzde 80'ini oluşturmaktadır. Göz bakımı ile birlikte kullanılan hyaluronic asit, sarkan yüz hatlarını sıkılaştırır, kırışıklıkları ve cilt esnekliğini iyileştirir. Bu sayede pürüzsüz yumuşak bir cilt için cildi nemlendirir ve cilt dokusunu düzeltir.  

Dermoskin active serum kullanımı;
Bu serum, hem sabah hem akşam temizlenmiş cilde uygulanır. Ancak göze temas etmeyecek şekilde bir kaç damla olmak üzere temiz cilde uygulamak için tüm yüz, boyun ve dekolte kısmına kadar parmak uçlarınla masaj şeklinde yapılarak sürülür. Bu serum, cilde yoğun olarak derinlemesine nem verir. Sonuç olarak kırışıklıkları, çizgileri açıcı ve yapılandırma özelliği ile etkilidir. Yanı sıra cildin renk tonunu açıcı ve canlandırıcı şekilde de etkilidir. Ertesi gün pamuk gibi pürüzsüz bir cilde sahip olursunuz. Cilt kuruduktan sonra uygulanan bu serumu destelemek amacıyla cilt yapısına göre yoğun bakım kremleri olan dermoskin topical t veya dermoskin topical n bakım kremleriyle beraber kullanılması tavsiye edilir. 
]]>
Bioder Serum https://www.serum.gen.tr/bioder-serum.html Sat, 10 Nov 2018 03:52:25 +0000 Bioder serum, Kadınların en büyük sorunlarının başında istenmeyen tüyler gelir. Birçok farklı yöntem kullanılarak yok edilmeye çalışılan bu istenmeyen tüyler, özellikle cımbız, sir ağda, Ağda, lazer epilasyon ve epilat Bioder serum, Kadınların en büyük sorunlarının başında istenmeyen tüyler gelir. Birçok farklı yöntem kullanılarak yok edilmeye çalışılan bu istenmeyen tüyler, özellikle cımbız, sir ağda, Ağda, lazer epilasyon ve epilatör gibi birçok geçici veya belli süreli ürünler kullanılarak giderilmeye çalışılır. Kalıcı olarak bu istenmeyen tüylerin ortadan kaldırılması çok uzun zaman ister. Bu tür çabaların hepsi yeniden ortaya çıktığında bu istenmeyen tüyler kadınları hem maddi hem de manevi yönden zor durumda bırakır. Geçici olarak elde ettiği görünümün sürekliliğini hayal eder. Hatta birçok kadın için, özelikle yüz ve etrafı bölgelerde oluşan bu tüyler psikolojik sorunlara yol açabilmektedir. Bu istenmeyen tüylerden geçicide olsa kurtulmanın bir yolu da bioder serum'dur. 
Bioder serumu, B’IOTA laboratuvarlarında, hem kıl anatomisinin, hemde cilt tipini inceleyerek, çok titiz çalışmalar sonucunda serum bioder olarak üretilmiştir.

Bioder serumun özellikleri

Bioder serumun kadınlar tarafından kullanılma oranlarının yükseliş göstermesinin en büyük nedenlerinin başında ağrısız ve kısa süreli olarak sonuç vermesidir. Yani fazla uğraştırıcı bir etkisi yoktur. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın Bioder Serum ile en önemli şartı ise, doğru ve düzenli kullanımının yapılmasıdır. Bioder serumdan tüylerin ortadan kaldırılabilmesi için hiçbir şekilde bozmadan kullanım şeklinin uygulanmasıdır. Bioder serum, tüylerde köklere saldırarak köklerin güçsüzleşmesini ve daha az beslenmesini sağlayarak eski haline göre daha geç ve daha ince çıkmasını sağlar. Zayıflayan ve incelen kıl kökleri zaman içerisinde düzenli kullanımlarda tamamen ortadan kalkma noktasına yani yok olma noktasına gelir. Artık istemediğiniz tüyleriniz daha ince daha az ve daha geç çıkmaya başlar. Bioder Serum, istenmeyen tüyleri ortadan kaldırmayı hedeflerken uygulanan cilde zarar vermeyen özelliği ile de birçok kadının birincil tercihi olma yolunda birinci sıralara doğru gitmektedir. 

Bileşenleri bitki köklerinden elde edildiğinden içeriğinde kimyasal bulunmadığından ötürü birçok cilt tipinin rahatlıkla kullanabileceği bir üründür. Bioder Serum, tüy yok etme etkenini yanında içeriğindeki bitki kökleri sayesinde cilt yüzeyini besleyici etkide göstermektedir. Bu sayede cildin PH değerini korumasına,yumuşaklığına ve nemini arttırmasına da neden olarak cildin yıpranmasını da engeller. Bütün bunların dışında içeriğindeki bileşenler sayesinde aynı zamanda ciltte oluşabilecek yaşlanma etkilerini de azalttığı klinik deneylerce kanıtlanmıştır. Yani yaşlanmayı geciktirici etkisi de vardır. Bu nedenlerin hepsi bir araya geldiğinde diğer istenmeyen tüyleri yok edici ürünlerin yerine Bioder Serum kullanılması daha yaygın bir hale gelmiştir. Birçok ürüne tonlarca para vermekten kurtaran Bioder Serum aynı zamanda maddi açıdan da kadınların rahatlamasını sağladığından ikincil bir tercih sebebidir. 

Tüylenme oluşumunu engellemesi sayesinde, ciltte yarattığı antioksidan etkisi ile cilt hücrelerini güneşin zararlı ışınlarına karşı koruması ve cilt hücrelerini yenilemesi açısından da, son derece faydalı bir ürün haline gelmiştir. Bioder Serum kullanımında üç ay boyunca günde iki kez Bioder Krem kullanarak istenmeyen tüylerde yüzde elli yedi oranında azalma, tüy çıkış zamanlarında yüzde elli bir gecikme, tüylerin incelmesinde ise yüzde otuz iki oranında etkiye sahiptir. Bunun yanında Bioder Serum kullanıldığında altı ay boyunca günde üç kez kullanıldığında bu oranların artarak devam ettiği ispatlanmıştır. 

Bioder Serum hem kadınlar hemde erkekler için üretilmiş bir üründür. Erkeklerde oluşan aşırı tüylenme sorunlarında da rahatlıkla kullanılabilmektedir. 

Bioder Serumun yan etkileri: Yapılan tüm klinik testlerin sonucunda bioder serumun hiç bir yan etkisinin olmadığı kanıtlanmıştır.  

Bioder serumun kullanılışı: Bioder se]]> Bepanthen Saç Serumu https://www.serum.gen.tr/bepanthen-sac-serumu.html Sat, 10 Nov 2018 13:46:48 +0000 Bepanthen saç serumu, Saçlarımız hayatımızın ayrılmaz bir parçasıdır.Bu yüzden onlara hep iyi bakmaya çalışmışızdır. Bu bakımı günümüzde bir çok saç serumları üstlenmeye çalışmaktadır. Bepanthen saç serumu, Saçlarımız hayatımızın ayrılmaz bir parçasıdır.Bu yüzden onlara hep iyi bakmaya çalışmışızdır. Bu bakımı günümüzde bir çok saç serumları üstlenmeye çalışmaktadır.

Saç serumu: Saç bakımı için kullanılan etkili yöntemlerden bir tanesidir. Saç serumları genellikle Çevresel etkenlerle birlikte olumsuz hava koşullarıyla matlaşan, yıpranan, sağlığını yitiren saçlar için kullanılmaktadır. Saç serumu, sağlıklı olan kişiler tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle bitkisel ve doğal olan saç serumları tercih edilirse daha etkili olacağı görüşündeyim. Bitkisel saç serumları kullanılır ise daha iyi olur, aksi takdirde kimyasal madde içeren saç serumları saçın daha da yıpranmasına sebep olabilir hatta saçlarınızın hızla dökülmesine sebep verebilir

Saç Serumu Ne İşe Yarar Saçların dökülmeleri ile birlikte artan yağlanmalar kurumalar ve kepeklenme gibi sorunlara etkin bir şekilde fayda sağlamaktadır. Saç serumları bu sorunları en aza indirmeye çalışır. Ayrıca yeni saç sorunlarının oluşmasına engel teşkil eder. Her tür saç tipi için saç serumları bulunmaktadır. Saç serumları faydalarından bir tanesi de kırık saç uçlarını onarıp düzleştirmesi ve canlılık katmasıdır. Kırık saç uçları bakımsız saçlar denilir ve bu durum saçın şekil almasını zorlaştırır. Sonuçta Kötü bir görüntüye neden olur. Saç serumları saça canlılık vererek hacim kazandırır ve saç derisinde çeşitli nedenlerle oluşabilecek alerjilere iyi gelebilir. Saç dökülmelerini azaltıcı etkisi oldukça fazladır ve saçların yeniden gürleşmesine de yardımcı olur. Saç serumu saçlara doğal bir parlaklık, ışıltı ile yeni bir görünüm kazandırır.

Saç Serumu Nasıl Seçilir Saç serumunuzu seçerken yapmanız gereken ilk şey saçınızla ilgili problemleri belirtmek gerekir. Saçların çok fazla elektrikleniyor ise bu duruma uygun bir serum ile sorunun köküne inerek çözüm bulmanız uygun olacaktır. Kabarmayı önleyecek bir serum istiyorsanız eğer, serumun içindekiler bölümünde ”Dimethicone” yazıp yazmadığını dikkatlice inceleyin. 

Dimethicone: Slikon bazlı bir maddedir. Eğer ince telli ve hacmi olmayan saçlara sahipseniz ve bu durumdan rahatsız oluyorsanız  saçlarda ağırlık yapmayan, hacimsiz serumlar işinizi fazlasıyla halledecektir. Slikon bazlı serumların tersine bu tip serumlar saç tellerin de yer almaz ve saçlarınıza ağırlık yapmaz. Böylelikle saçlarınız ağırlığın etkisiyle sönük ve hacimsiz olarak görünmez. Saçların]]> Saç Dökülmesine Karşı Serum https://www.serum.gen.tr/sac-dokulmesine-karsi-serum.html Sat, 10 Nov 2018 23:37:19 +0000 Saç Dökülmesine Karşı Serum: Herkesin hayatının bir dönemini aynaların önünde bakmaya kıyamadığı güzel gür saçlarına nasıl şekiller verebilsem diye düşünmüşüzdür. Bu çok güzel geçen günler maalesef kısa sürüy Saç Dökülmesine Karşı Serum: Herkesin hayatının bir dönemini aynaların önünde bakmaya kıyamadığı güzel gür saçlarına nasıl şekiller verebilsem diye düşünmüşüzdür. Bu çok güzel geçen günler maalesef kısa sürüyor. O gür saçlar geçen yıllarla birlikte tel, tel bizleri terk ediyorlar. Fakat birçok saç dökülmesi basit sebeplerden olabilmektedir. 

Uzmanlar günde 100 saç telinin dökülmesinin normal olduğunu söylemekteler. Çünkü yerine yenisi gelmektedir. Fakat güçsüz olan saç kökü bir süre sonra yeni saç çıkartamaz ve kök ölür. İşte kellik o zaman başlar. Bu dönem genelde orta yaşlarda oluşur. Yaş faktörünün dışında saç dökülmesini tetikleyen başka nedenlerde vardır. Bunları başlıklar halinde şöyle sıralayabiliriz.
 • Çevresel faktörler,
 • Irsilik,
 • Saç cinsi, 
 • Stres,
 • Hormonsal değişiklikler,
 • Kullanılan ilaçlar,
 • Saç boyaları.
 • Mevsim değişiklikleri.
gibi birçok sebepler de saç dökülmesini tetikler. Erkeklerin saç kökleri kadınlarınkine göre derinde olmadığından, kadınlara nazaran daha çok dökülür. 
Özellikle erkeklerde daha çok görülen doğal saç dökülmelerine yönelik piyasada satışta olan birçok serum bulunmaktadır. Bu serumların etkisinin ne kadar doğru olduğuna gelince etrafımızda çok fazla görememekteyiz. Yapılabilecek en iyi iş iyi bir doktora danışarak nasıl bir yol izleyeceğimize ortak karar vermemizdir. Kendi başımıza rastgele satılan saç dökülmesine karşı serum kullanarak mucize beklemek size zaman ve çok paralar kaybettirebilir. Piyasada satılan saç bakım serumları tek denemeyle sonuç vermezler üstelik. Bu serumlar kullanıldığı sürece sadece dökülmeyi azaltıyor. Yani dökülmeyi tam anlamıyla durduran tekrar yeni saçların çıkması gerçek hayatta pek karşılaşmadığımız bir durumdur. Bazı insanlar fayda gördüklerinden bahsederler, fakat çoğunluk hayal kırıklığı yaşar.
]]>
Estee Lauder Serum https://www.serum.gen.tr/estee-lauder-serum.html Sun, 11 Nov 2018 15:08:24 +0000 Estee Lauder serum, daha genç bir görünüm için hücre onarım ve yenilenme mekanizmasını harekete geçirerek yaşlanmaya neden olan tüm etkilere karşı oldukça etkili bir çözüm oluşturmaktadır. Cildinizde meydana gelen kır Estee Lauder serum, daha genç bir görünüm için hücre onarım ve yenilenme mekanizmasını harekete geçirerek yaşlanmaya neden olan tüm etkilere karşı oldukça etkili bir çözüm oluşturmaktadır. Cildinizde meydana gelen kırışıklıkların ve çizgilerin gözle görünür oranda azalmasına yardımcı olur, bu ürün hızlı bir etkiye sahiptir. Aynı zamanda cildinizin nemlenmesini sağlayan bu serum sayesinde cildiniz daha nemli, yumuşak ve güçlü bir elastikiyet kazanmaktadır. İstediğiniz sonuçları almanızda oldukça etkili olup bu yapılandırıcı Estee Lauder serum sayesinde daha genç, berrak ve sağlıklı, ışıltılı bir cilde sahip olabilir, yaşlanma etkilerini tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

İlerleyen yaşlarda cilt bakımı ve cilt temizliği çok büyük önem kazanmaktadır. Doğru ürün kullanımı, hücre yenileyici serumlar, onarıcı kremler yaşlanma karşıtı cilt bakım ürünleri ile daha genç bir görünüm elde edebilirsiniz. Cildin daha sağlıklı ve bakımlı görünmesi her zaman doğru ürün kullanımı ile mümkün gözükmektedir. Estee Lauder serum bu ürünlerden olup, cildinizde profesyonel bakım etkisi sağlamaktadır. Cildinizde kırışıklıkları ve yaşlanma belirtilerini gözle görünür bir şekilde azaltarak ortadan kaldırır. Özel formülü sayesinde sizi hergün daha güzel ve genç, ışıltılı bir ciltle güne hazırlamaktadır.

Estee Lauder serum yapılandırıcı ve onarım etkisi;

Estee Lauder serum, sahip olduğu özel içeriği ve formülü sayesinde size daha genç, canlı ve sağlıklı bir cilt kazandırabilmek için hücre onarım mekanizmasını harekete geçirir. Doğal onarım süreçlerinde hücrelerin onarımlarını doğru zamanda gerçekleştirmeye yardımcı olur. Bu şekilde cilde daha hızlı bir etkiye sahip olmakta, cildin hücre yenilenmesini ve cildin onarım mekanizmasını da hızlandırmaktadır. İleride oluşabilecek kırışıklıkları, hasarları önleme yönünde de etkisi çok fazla olan Estee Lauder serum ürün sayesinde çevresel faktörlerin sebep olduğu önceki zamanlarda meydana gelmiş cilt hasarlarını da azaltmaktadır.

Estee Lauder serum kullanım şekli;

Her cilt bakımında olduğu gibi hücre yenileyici ve onarıcı bu yapılandırıcı serumu kullanırken daha hızlı etki etmesi için kullanım önerilerine uyulması daha doğru bir yöntem olacaktır. Öncelikle serumu uygulamadan önce cildinizi cilt tipinize göre bir temizleyici ile temizledikten sonra cilde uygulamanız gerekmektedir. Serumdan az miktarda parmağınıza alıp yüzünüzün tamamına ve özellikle boyun bölgesine nazik ve yumuşak hareketlerle uygulamanız yeterli olacaktır. Bir kaç gün içerisinde cildinizdeki yumuşaklığı, parlaklığı ve canlılığı hissedeceksiniz.

]]> Bebeklerde Serum Fizyolojik https://www.serum.gen.tr/bebeklerde-serum-fizyolojik.html Sun, 11 Nov 2018 19:02:52 +0000 Bebeklerde serum fizyolojik, bebeklerin nefes almada zorlanmasında, burun tıkanıklığı sırasında kullanılmakta olup, oldukça bebeğinizin rahatlamasında ve sakinleşmesinde faydalıdır. Bebekler burunlarını temizleyemezler v Bebeklerde serum fizyolojik, bebeklerin nefes almada zorlanmasında, burun tıkanıklığı sırasında kullanılmakta olup, oldukça bebeğinizin rahatlamasında ve sakinleşmesinde faydalıdır. Bebekler burunlarını temizleyemezler ve sümküremezler. Bu sebeple yeni doğmuş bebekler ve henüz bir yaşını doldurmamış bebekler de bu durum çok sık görülmektedir. Eğer önlem alınmazsa bebeğin yaşam kalitesi düşer ve uyku bozuklukları başlar.

Genellikle anne ve babalar nedensiz yere ağladıklarını düşünerek genelde bebeklerin burunlarını kontrol etmeyi unuturlar. Doktorlara en çok sorulan soru şudur; karnı tok, altı temiz, gazı yok peki neden ağlıyor. Evet gerçekten bazı bebekler sebepsiz yere de ağlamaktadır fakat çoğu bebeğin ağlamasının bir nedeni vardır. Bu durumda mama, bez, gaz bu kontrollerin yanına burun tıkanıklığının da kontrolünün yapılmasında fayda vardır.

Bebeklerde serum fizyolojik kullanım şekilleri

Serum fizyolojik içinde bulunan küçük tüplerden meydana gelir. Çoğunlukla 1-2 damla uygulanması önerilmiştir. Öncelikle şunu belirtmekte fayda var. 1 -2 damla yoğun tıkanıklıkta burun deliğinin açılmasında yeterli olmayacaktır. Bebeğinizin rahatlamasını istiyorsanız ve burun tıkanıklığını açmak istiyorsanız tüpün çeyreğini bir deliğe uygulamanız ancak yeterli olacaktır. Bu sayede burun deliği açılacaktır. Bebeklerde serum fizyolojik her kullanımda iki burun deliğine yarım tüp kullanılmasında faydalı olacaktır. Bu işlemin yoğun burun tıkanıklığı olan ve hırıltılı nefes alan küçük bebeklerde günde en az 4 en fazla 6 defa tekrar etmeniz önerilmektedir. Bebeklerde serum fizyolojik kullanım şekli; doktorun önereceği kullanım şekline bağlı olarak değişebilir.  

Bebeklerde serum fizyolojik belirtilen dozlarda kullanıldığında genellikle yeterli olmaktadır. Bebeğinize uygulandığında burun içerisindeki birikinti genize doğru gidecek ve bebeğiniz bunu yutacaktır. Bu yöntem bebeğinizin oldukça rahatlamasını sağlayıp, sakinleşmesine ve daha huzurlu olmasını sağlayacak. Ancak genize itilmeyen ve burun içerisinde kalanlar  için bir pompaya ihtiyaç vardır. Bir pompa yardımı ile bebeğinizin burnunu temizleyerek, burun tıkanıklığını giderebilirsiniz. Bir iki gün içerisinde bebeğinizin sakinleştiğini, rahatladığını ve uykusunun düzene girdiğini göreceksiniz.

Bebeklerde serum fizyolojik, bebeklerin nezle olduğu, soğuk algınlığının etkisiyle kızaran, çapaklanan ve kaşınan gözleri içinde çok rahatlıkla kullanılabilir. Steril bir gazlı beze 3-4 damla serum fizyolojik damlatarak gazlı bezi ıslatın ve bebeğinizin göz çevresini, göz kapağının tamamını yumuşak hareketlerle güzelce temizleyin. Bu uygulamayı 2-3 gün tekrarlamanızda fayda vardır. Bu işlemi yaptıktan sonra bebeğinizin gözleri rahatlayacak ve kaşıntısı azalacaktır.
]]>
Serum Ne İşe Yarar https://www.serum.gen.tr/serum-ne-ise-yarar.html Sun, 11 Nov 2018 22:53:54 +0000 Serum ne işe yarar; hastanelere herhangi bir nedenden dolayı gidip tedavi olan bir çok kişiye, serum tedavisi uygulanır. Bir çok kişi serumun ne olduğunu bilmesine rağmen çeşitlerini, içeriğini, olumlu ve olumsuz y
Serum ne işe yarar; hastanelere herhangi bir nedenden dolayı gidip tedavi olan bir çok kişiye, serum tedavisi uygulanır. Bir çok kişi serumun ne olduğunu bilmesine rağmen çeşitlerini, içeriğini, olumlu ve olumsuz yanlarını pek bilmez. Kanın dinlendirilip, pıhtılaştığı zaman ortaya çıkan berrak renkli sıvıya serum denir. Kan metabolizma dışına alınarak bir cam şişe içine konulduktan bir süre sonra pıhtılaşmaya başlar. Bu durum kanın içinde bulunan jibrinojen denilen plazma proteini erimeyen fibrin şekline dönüşmesinden kaynaklanmaktadır. Kan içerisinde bulunan hücreler bu fibrin içinde durur. Kan pıhtılaşır, birazı da serumda kalır. Bir litrelik kanda 400 gr serum bulunur. Bir çeşit ilaç olan serum, iğne veya enjeksiyon ile vücuda aktarılmaktadır. Bu sayede bir çok hastalık iyi edilir. Bağışıklık bilimi (immünoloji) serumları iki gruba ayırmaktadır.

 • Normal serumlar: Eskiden insanlar için zararlı olan hiçbir hastalığa yakalanmamış, kanı alınan hayvanlardan elde edilen serumlar, özel antikor taşımamaktadır. Normal bir serum çeşididir. Bu türde olan serumlar, laboratuvar ortamında  mikrop, besi yerlerinin hazırlanmış aşamasında kullanılmaktadır.
 • Tedavi edici serumlar: Bunlar antikor ihtiva eden serumlardır. Hastalığı ortaya çıkaran mikroplar ve bunların zehirleriyle önceden özel işlem görmüş, bağışıklık kazanmış hayvanlardan ya da insanlardan elde edilen serumlardır. Bunların tedavi edici ve pratikte koruyucu olarak geniş kullanım alanları vardır. Genelde beygirler tercih edilmektedir. Bunun yanında koyun, sığır, katır ve eşek gibi hayvanlar kullanılmaktadır. Serumun etiketinde hangi tür  hayvanın olduğu özellikle belirtilmektedir.
Serum ne işe yarar, yan etkileri:

Hayvanlardan üretilen serumlarda ki proteinler insan vücudu için yabancı olduğundan dolayı, bu tür serumlar insanlara enjekte edildiğinde, yabancı proteinlerin bir an önce vücuttan atılmalarını sağlamak amacıyla, insan vücudu içerisinde karmaşık ve seri olaylar gerçekleşmektedir. Bunun sonucunda bazı insanlarda, klinik belirtiler ortaya çıkmaktadır. Bunların tümüne serum yan etkileri ya da serum reaksiyonları adı verilmektedir.

Serumun faydaları:

Serum, kandaki antikorların hastalıklarla çarpışması şeklinde, çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılır. Serum kullanılan hastalıkların en bilinenleri; çocuk felci, tifüs, kuduz, boğmaca, tetanos, akrep sokması, dizanteri, kolera, şarbon, mantar zehirlenmesi, veba, difteri, yılan sokması, kangren olarak sayılabilir. Hastalık mikroplarının vücuda alınmasından sonra serum yapılır. Serumun hastalıkları iyileştirme özelliği vardır. Aynı zamanda serum, tıpta başka amaçları ifade etmekte kullanılır. Örneğin; ameliyatın ardından hastada oluşan su kaybı için, kan kaybı için takviye olarak damardan verilen ve içeriğinde besleyici maddeler ya da tuzlar bulunan hazır sıvılarda serum olarak tanımlanır.

]]>
Yüz Serumu https://www.serum.gen.tr/yuz-serumu.html Mon, 12 Nov 2018 05:34:37 +0000 Yüz serumu, bütün ciltlerde kullanımı yapılan yüz serumu için ilk olarak nasıl kullanıldığını ve ne amaçla kullanılması gerektiğini bilmek gerekir. Bu sayede istenilen sonuca ulaşmak daha kolay olur. Kullanılan serumun Yüz serumu, bütün ciltlerde kullanımı yapılan yüz serumu için ilk olarak nasıl kullanıldığını ve ne amaçla kullanılması gerektiğini bilmek gerekir. Bu sayede istenilen sonuca ulaşmak daha kolay olur. Kullanılan serumun cilde tamamen nüfus etmesi gerekir. Aksi halde kullanımın bir etkisi olmaz.

Yüz serumu ne için kullanılır
 • Cildin sağlığını korumak için bol su içmek, cildi temiz tutmak, gerektiği gibi beslenmek yapılması gerekenler arasındadır. Ancak cildi yaşlılık izlerine karşı korumak ve daha genç bir cilde sahip olmak için bir adım öteye gitmek gerekir. Bunun için cilde doğru bakım uygulamayı ve ne kullanılması gerektiğini bilmek gerekir.
 • Yüz serumu, günlük düzenli olarak kullanılan nemlendiricilerin ulaşamadığı yerlere kadar ulaşarak en derin katmanları nemlendirir. Bunun yanı sıra cildi derinlemesine besler. Yüz serumu içeriğinde bulunan bileşenler cilde hızla nüfus etmesini sağlayarak, cildin hızla iyileşmesini, onarılmasını ve yenilenmesini de sağlar. Örneğin yüz serumu gece uygulanıp yatıldığında bu uyku güzellik uykusu niteliğinde olur.
 • Yüz serumlarının cilt için oldukça fazla faydası vardır. Yaşlanma karşıtı olmasının haricinde, akne, sivilce, siyah nokta, cilt lekeleri ve ciltte oluşan farklı problemler için de kullanılabilir. Yüz serumu kullanımında en büyük amaç cildi yenilemek ve daha sağlıklı ve canlı bir cilde sahip olabilmektir.
Yüz serumu nasıl kullanılır
 • Yüz serumu kullanabilmek için öncelikli olarak yüzün temizlenmesi gerekir. Cilt tonik ya da sütle silinmelidir.
 • Yüz temizlendikten sonra kullanılacak olan serumdan çok az miktarda ele dökülür ve masaj yapılarak serum yüze tatbik edilir. Yüz serumları normal kullanılan nemlendirici kremlere nazaran çok daha pahalıdır. Pahalı olmasının sebebi ise çok az miktarda kullanılarak büyük fayda sağlamasıdır.
 • Eğer yaşlanmaya karşı yüz serumu kullanılıyorsa serum çene hizasından başlanarak yukarı doğru uygulanmalıdır. Bu şekilde uygulandığında ciltte meydana gelen sarkmalar da toparlanmış olur. Boyun bölgesi için yine boynun alt kısmından başlanarak yukarı doğru sürülmelidir. Uygulama seri ve hızlı hareketlerle gerçekleştirilmelidir.
 • Yüz serumundan önce cilde herhangi bir krem uygulanmamalıdır. Serum uygulandıktan sonra bir süre cildin tamamen serumu emmesi beklenir. Krem cilt serumu tamamen emdikten sonra sürülebilir. Aksi halde kullanılan serumun herhangi bir faydası olmaz.
 • Tercih edilen her yüz serumunun kullanımı farklı olabilir. Bunun için satın alınan serumun üzerindeki kullanım talimatı dikkatlice okunarak kullanılması gerekir.
Yüz serumu ihtiyacı ne zaman başlar

Yüz serumu kullanmak için herhangi bir yaş sınırı yoktur. Cildin her zaman neme ve bakıma ihtiyacı vardır. Bunun için 20'li yaşlardan itibaren yüz serumu kullanmaya başlanabilir. Cildin erken dönemde desteklenmesi ileride yaşanabilecek sıkıntıları minimuma indirir. Cilde ileriki yaşlarda daha sıkı ve bakımlı bir görünüm kazandırılır.

En çok kullanılan yüz serumları

ROC Retinol Correxion Deep Wrinkle Serum: Bol miktarda A vitamini içeren serum, kırışıklıklar üzerinde oldukça etkilidir. Oluşan kırışıklıkların görünümünü azaltır. Beraberinde yeni kırışıklık oluşumunu geciktirir. Ciltte peeling etki yaratarak cilt görünümünü pürüzsüzleştirir. İçeriğinde A vitamini haricinde C vitamini, nemlendirici özelliği olan bitkisel yağlar vardır.

Olay Total Effect Instant Smoothing Serum: Çok tercih edilen yüz serumlarından biridir. Kırışıklarla mücadele etmeyi sağlayan antioksidan içerir. Cildi nemlendirerek yumuşacık bir görünüm kazandırır.

Neutrogena Retinol NX Concentrated Retinol Serum: Güneşten dolayı hasar görmüş ciltlerde cildin onarılmasını sağlar. Kırışık azaltıcı etkisi vardır. Cildin derinlemesine nemlenmesini sağlar.

Yüz serumu etkisini]]> C Vitamini Serumu https://www.serum.gen.tr/c-vitamini-serumu.html Mon, 12 Nov 2018 15:12:36 +0000 C Vitamini Serumu, Cildimiz, güneş ve kimyasallara maruz kalmak, yada yanlış beslenmek  gibi birçok faktörden etkilenir. Hayatımızın her zaman içinde olan vitaminler ve mineraller ise bu durumun kurtarıcısı dır. Vitaminler  be C Vitamini Serumu, Cildimiz, güneş ve kimyasallara maruz kalmak, yada yanlış beslenmek  gibi birçok faktörden etkilenir. Hayatımızın her zaman içinde olan vitaminler ve mineraller ise bu durumun kurtarıcısı dır. Vitaminler  besinler yolu ile tüketilse de bu durum çoğu zaman yetersiz kalabilmektedir. Bu yüzden kozmetik sektörü vitaminlere sıcak bakmış ve serum halinde üretmeye başlamışlardır.  Bu vitamin serumlar dan en popüler olanlarından biride C vitaminidir. Özellikle de yaş ilerledikçe cilt bakımında en çok tercih edilen üründür.

C vitamini suda çözülebilen vitaminler grubunda olup, güçlü antioksidan özellikleri içeren, gereğinden fazla tüketilse bile idrar yolu ile vücuttan atılan faydalı ve zararsız bir vitamin dir. Derimizde bulunan kollajen ve elastin liflerin üstünde de önemli bir rol oynamaktadır. Bu nedenle ciltte hücresel koruma ve cilt yaşlanmasını yavaşlattığı görülür. Günümüzde uzman kişiler tarafından incelendiğinde pH derecesi 3-5 arası olup askorbik asit (%10 üzeri c vitamini) serumların ciltteki emiliminin iyi olduğunu görülmüş dür. Ayrıca C vitamini serumunu güneşin sağladığı UV (ultraviyole) gibi zararlı ışıkların oluşturduğu hasarlara karşı savaştığı ve tedavi edebildiği bilinmekte dir. Kozmetik sektörlerinde sadece lekeler için olarak da C vitamini serumu ayrıca piyasaya sürülmüş dür.  Güzellik salonlarında ise kollajen liflerin üretimini arttırmak için, Olgun cilt bakımında profesyonel olarak kullanılmakta dır. C vitamini serumları kırışıklık ve cilt lekelerinin yanı sıra akne gibi sorunlarında önüne geçebiliyor. 

Evde C vitamini serumu kullanma şekli ise, C vitamini serumunu yüzümü cildimize uygun ürünlerle temizledikten sonra  parmağınızın ucuna birkaç damla alarak yüzünüze masaj yaparak uygulamalısınız. Fakat bu işlem gündüz, cildimiz gün ışınlarından etkilenerek leke oluştura bilme tehlikesinden dolayı akşam veya gece yapılması uygun görülür. Serumun ambalajında yazan talimatlara uymayı unutmayın. Bu C vitamini serumlarını eczanelerden temin edebilirsiniz.
]]> Serum İçeriği https://www.serum.gen.tr/serum-icerigi.html Tue, 13 Nov 2018 14:43:33 +0000 Serum içeriği; Serum, sarı berrak renkte,hafif şurup kıvamında bir sıvıdır. Serumun plazmadan farkı ise içerisinde fibrinojen bulunmamasıdır. Çünkü bu maddenin bulunmaması pıhtılaşma esnasında parçalanarak fibrini çökel Serum içeriği; Serum, sarı berrak renkte,hafif şurup kıvamında bir sıvıdır. Serumun plazmadan farkı ise içerisinde fibrinojen bulunmamasıdır. Çünkü bu maddenin bulunmaması pıhtılaşma esnasında parçalanarak fibrini çökeltmesidir. Vücutta tel tel olan fibrin kan yuvarlarına sarılarak kanda pıhtıyı meydana getirir. Serumun içerisindeki kimyasal bileşiminin bilinmesi çok önemlidir. Çünkü içeriğinde olan bu bileşimler çeşitli hastalıklara göre değişiklikler göstermektedir. Serumun kişinin kanından ayrıştırılmasında, kullanılan yöntem dönmedir. Kan ile ilgili olarak serumdan başka serum isminde bilinenlerde vardır. Bunlardan biriside izotonik sodyum klorür solüsyon olarak bilinendir. yüz ml'sinde 0.9 gr sodyum klorür ve enjeksiyonluk su içermektedir. serumun uygulanması esnasında tüm asepsi kurallarına uyulması gerekir.  

Serum içeriği;

Serumun içeriğinde bulunan esas madde hayvan kanının çeşitli faaliyetler sonucunda ayrıştırılması aracılığıyla elde edilir. Ardından içine metabolizma için yararlı maddeler ve çeşitli koruma amaçlı maddeler eklenir. bu arada var olan bütün serumlar kandan üretilmez. içeriği Antikor olan serumlar hayvan kanı vasıtasıyla üretilmektedir. Bütün hastalara verilen ve bilinen normal serumlar elle üretilmiş serumlar' dır. içerisinde şeker, su, tuz, aminoasit gibi vücudun ihtiyaç duyduğu gıdaları karşılamaya yarayan besin maddeleri vardır ve de bunlar ile yapılmaktadır. 

Serum; içerisinde genel olarak hayvan kanından üretimi yapılan, içerisinde antikorlar taşıyan, pasif bağışıklık kazanımı adına kullanılan kan suyuna verilen isimdir. Serum, önleyici olmayan, herhangi bir hastalığın aşı benzeri, hastalığı gidermek adına bir özellik taşır; hastaya pasif bağışıklık sistemi kazandırmaktır. 

Bir serum içeriği hazırlarken uygulanan temel prensip şudur; serumun hazırlanması esnasında içeriğinin belirlenebilmesi hangi mikroba karşıt olarak üretilmesine bağlıdır. Üretilecek olan serum, o mikroptan alınan ve özel şekilde üretilmiş aşılar ile bir hayvana, ata şırınga edilerek belirlenmektedir. Hayvanda bahsedilen hastalık mikroplarına karşı bağışıklık sistemi sağlanıp, güçlendirildikten sonra hayvanın kanı alınır ve sonrasında da içerisindeki serum kısmı ayrıştırılır. Bu kısım alınan serum, kapalı şişler veya kapalı ampuller içerisinde depolanarak tutulur. Şırınga yolu ile uygulanan serum, mikropların zehirli etkilerini gidermek adına, içeriğinde bulunan maddelerin hazır olduğu bir sıvıdır ve gerektiği takdirde insanlara şırınga edilir. 

Bunun dışında serum bazı hastalıklarda da hastalığın iyileşebilmesi için farklı şekillerde kullanılmaktadır. bunlara örnek olarak; Kuşpalazı rahatsızlığına yakalanan herhangi bir çocuğa, yakalandığı hastalıkla ilgili aşı yapmakla bir fayda elde edilmez. Vücudu, kuşpalazı mikrobunun toksinlerinden temizleyebilmek yani hastalığı iyileştirebilmek adına, içerisinde kuşpalazı mikrobuna ait toksinleri gidermek için maddeler bulunan kuşpalazı serumu enjekte edilir.

İçeriği binde dokuz serum fizyolojik tuzu, şeker, aminoasit protein olabilir. Ama ilk yardımı yapılırken genel olarak şeker kullanılır. Bununla beraber serum, hükümete bağlı sağlık kuruluşlarında ve birçok özel kuruluşta uygulanmaktadır. Ayrıca büyük hastanelerde yani üniversite hastaneleri gibi yerlerde ortalama günlük 15.000 civarında seruma başvurulur. Serumlar, aşılar gibi hastalıktan önce değil, hastalık anında uygulan sıvılardır. 
]]>
Kirpik Uzatma Serumu https://www.serum.gen.tr/kirpik-uzatma-serumu.html Wed, 14 Nov 2018 13:29:30 +0000 Kirpik Uzatma Serumu, Bu serum sayesinde sadece bir, iki hafta içerisinde kirpiklerinizin çok daha canlı bir görünüme kavuştuğunu kendi gözleriniz ile göreceksiniz. Güzellik de denilince akla ilk gelen şey güzel gözler ile uz Kirpik Uzatma Serumu, Bu serum sayesinde sadece bir, iki hafta içerisinde kirpiklerinizin çok daha canlı bir görünüme kavuştuğunu kendi gözleriniz ile göreceksiniz. Güzellik de denilince akla ilk gelen şey güzel gözler ile uzun kirpiklerdir. Her kadın uzun ve sağlam kirpiklere bayılır. Özellikle de uzun kirpik denildiğinden akla ilk gelen kişi Türkan Şoray'dır. Türkan Şoray kirpiklerinie sahip olmak için takma kirpik kullanmak en iyi sonucu vermektedir. Ancak çok uzun süre takma kirpik takmak yapıştırmalı olduğundan dolayı yapıştırıcı kirpiklerinize zarar vererek kirpiklerinizi dökülmesine sebep olur. Kirpik uzatmak için piyasada birçok serum var ama ne kadar sağlıklı orası da merak konusu. Dışarıda satılan serum kullanmaktan ise evde kendi yapacağınız doğal serumlar kullanarak kirpiklerinizi uzatmaya başlayın. Evde yapacağınız doğal kirpik uzatma serumlarını düzenli bir şekilde kullanır iseniz çok kısa sürede kirpiklerinizin daha sağlıklı ve daha çabuk uzayacağını göreceksiniz.

Kirpik Uzatma Serumu İçin Malzemeler

 • İki, üç damla kadar argan yağı
 • İki, üç damla kadar üzüm çekirdeği yağı
 • Bir yemek kaşığı kadar Hint yağı
 • İki, üç damla kadar Hindistan cevizi yağı
 • Bir yemek kaşığı kadar badem yağı

Kirpik Uzatma Serumu Yapılışı

Öncelikle bu doğal yağların hepsini de temiz bir cam şişe içinde iyice karıştırın. Sonra karışımı kirpiklerinize uygulayın. Yapmış olduğunuz bu doğal kirpik uzatma serumunu düzenli olarak kullanın her akşam temiz bir kirpik fırçası kullanarak kirpik ile kaşlarınıza sürün. Yüzük parmağınızı kullanarak fazlalıkları kirpik diplerinize iyice yedirin. Sabahları yüzünüzü yıkar iken kirpik ve kaşlarınız da kalan kalıntıları yıkayın.

]]>
Bioxcin Forte Serum https://www.serum.gen.tr/bioxcin-forte-serum.html Wed, 14 Nov 2018 20:42:54 +0000 Bioxcin Forte Serum: Bioxcin serisinin en önemli ürünlerinden biri forte isimli serumdur. Bu serum düzenli bir şekilde kullanıldığında saç kökünü güçlendirip, kuvvetlendirerek besler, foliküller yaşlanmayı engeller ve Bioxcin Forte Serum: Bioxcin serisinin en önemli ürünlerinden biri forte isimli serumdur. Bu serum düzenli bir şekilde kullanıldığında saç kökünü güçlendirip, kuvvetlendirerek besler, foliküller yaşlanmayı engeller ve saç tellerinin düzgün bir şekilde gelişmesine yardımcı olur.

Bioxcin serumun kullanılması ile ilgili olarak Forte serisi serumu kullanım talimatlarına uyulması ile devam edilebilir. Bioxcin Forte serum, bilhassa yoğun saç dökülmesine karşın kullanılması önerilen bir ürün olarak, yoğun bitkisel kaynaklı biocomplex b11 içermesi nedeniyle, saç köklerinin zayıf halini onarıp onları canlandırma, kalınlaştırma, ve saçlara da hacim ve direnç kazandırmayı sağlamaktadır.

Bioxcin Forte Serum, Genesis’ten farklı bir biçimde gece ya da gündüz kullanımı için fark etmeyip, Öncelikle dökülmenin gerçekleştiği saçlı deri bölgesi ile çevresine olmak üzere saçın tamamına günlük her gece 15-20 damla uygulama yapılır. Bioxcin Forte Serum damlası, En az bir dakika boyunca dairesel hareketler ile hafif masaj yaparak saç derisine yedirilir iyice. Saçı durulaması yapılmaz. Serumun etkinliğini arttırmak için, isteğe bağlı olarak, sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere uygulanabilir.

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli bir konu serumun saç derisi üzerinde en az 8 saat müddet boyunca bekletilmesi gerekir. Bioxcin Forte serumun, Forte şampuan ile beraber kullanılması yapılan bu işlemin verimini arttırır. Serumu kullandıktan sonra, bir fön makinesi yardımı ile kurutma yapılması saçlara daha fazla hacim kazandırır.

Bioxcin Forte Serumun Kullanma Nedeni:

 • İçinde 8 kat yoğun olarak bitkisel madde BIOCOMPLEX B11 bulunur.
 • Ağır saç dökülmelerine karşı etkindir.
 • Saçın zayıf olan köklerini güçlendirip, daha canlı ve sağlıklı çıkmasını sağlar.
 • Ölmeyen saç foliküllerini kuvvetlendirir.
 • Saç tellerini canlandırır, kalınlaştırır, saçlara hacim ve direnç sağlar.
]]>
Aminexil Serum https://www.serum.gen.tr/aminexil-serum.html Thu, 15 Nov 2018 05:52:59 +0000 Aminexil serum, düzenli olarak kullanımda saç dökülmesini engeller ve saçların gürleşmesini, saç yoğunluğunu arttırır. Saç köklerine direkt etki eden bir yapısı vardır. Bu yüzden saçı besler ve güçlendirir, her gü Aminexil serum, düzenli olarak kullanımda saç dökülmesini engeller ve saçların gürleşmesini, saç yoğunluğunu arttırır. Saç köklerine direkt etki eden bir yapısı vardır. Bu yüzden saçı besler ve güçlendirir, her gün 14 saç telini kurtarır. Saç derisini yeniden yapılandırır, saç derisinde meydana gelen tahriş ve hassasiyeti giderir. Kazandırdığı yoğunluk ile saçların daha dolgun görünmesini sağlar. Saç tellerini onararak yeniden yapılandırır ve zayıf  telleri güçlendirir.

Saç derisi, folikül ve bazı dokulardan meydana gelmektedir. Bu dokular, zamanla elastikiyetlerini kaybeder, hasar görür ve tahriş meydana gelir. Bu nedenle saç teli saç derisine iyi tutunamaz ve zamanla zayıflar, kırılır ve incelir.

Aminexil serum, tarama sonrası kırılmaları engeller ve saçları %90 daha güçlendirir. Saç dökülmeleri ise %85 azalır. İnce yapılı ve zayıf görünen saç tellerini besleyerek yeniden yapılanmasını ve güçlenmesini sağlar. Saç telinin ömrünü uzatan yapısı ile saçın uzamasını sağlar. Saç tellerine %95 canlılık kazandırır. Dökülme riski taşıyan ince, zayıf telli, kırık saçlar için bu serum önerilmektedir.

Aminexil serum içeriği;

Aminexil; saç dökülme sorununa karşı en etkili bir moleküldür. Saç tellerini yeniden yapılandırarak güçlendirir, canlandırır, dayanıklı ve sağlıklı bir görünümde olmasını sağlar. Yeni saç oluşumu için saç derisini onarır ve saç köklerini besler. Saç tellerinin saç köklerine tutunmasını sağlayarak saçları güçlendirir.
Gluco Lipide; saç derisini onararak enerji sağlar ve saç köklerini uyarır.
Madecassoide; saç derisinde meydana gelen hasar ve tahrişi engeller veya azaltır.

Aminexil serum uygulama şekli;

Normal saçlar için saç dökülmesine karşı bir şampuan ile saçlarınızı güzelce yıkayarak temizleyin. Aminexil serum temiz saça uygulanmaktadır. Aplikatör yardımıyla bir tam serumu havlu ile nemi alınmış saçınızın saç köklerine dikkatlice ve her bölgeye eşit miktarda Aminexil serumu uygulayın. Parmak uçlarınızla dairesel hareketler ile masaj yaparak tüm saç derisine yayın ve iyice emilmesini sağlayarak saç köklerine yedirin. Durulamadan saçınızı kurutun ve şekillendirin. 6-8 hafta boyunca her gün bir doz veya haftada en az 3 doz şeklinde uygulamanız saçlarınızın sağlıklı ve canlanması için çok faydalı olacaktır. Saçların dökülme yoğunluğu genelde İlkbahar ve Sonbahar aylarındadır. Bu mevsimlerde uygulamanın tekrarlanması önerilmektedir.
]]>
Lr Kirpik Serumu https://www.serum.gen.tr/lr-kirpik-serumu.html Thu, 15 Nov 2018 12:58:54 +0000 Lr kirpik serumu, Lr markasının piyasaya sürdüğü Lr kirpik serumu ile daha dolgun kirpik ve kaşlara sahip olmak mümkün. Lr kirpik serumu nun piyasa da ki ismi  "Deluxe Activating Lash Serum"dur. Lr ürünleri arasında en çok merak Lr kirpik serumu, Lr markasının piyasaya sürdüğü Lr kirpik serumu ile daha dolgun kirpik ve kaşlara sahip olmak mümkün. Lr kirpik serumu nun piyasa da ki ismi  "Deluxe Activating Lash Serum"dur. Lr ürünleri arasında en çok merak edilen ürünlerin başında yer alır. Bu merak konusu olan Lr kirpik serumu, bayanlar tarafından da çok ilgi görmektedir. Bayanların büyük çoğunluğunda kirpik dökülmesi yada kirpiklerin de dökülme şikayeti görülmektedir. Lr kirpik serumu kullanan bayanların ciddi oranda bir kısmının memnun olduğunu söyleyebiliriz. Kullandığınız Lr kirpik serumu ile daha çekici olabilirsiniz. Genetik yapının getirdiği bir olumsuzluktan veya yaşanan bir olumsuzluktan dolayı kaş ve kirpiklerin az tüylü olması görülmektedir. Bu serumlar kullanılırken bu bölgedeki tüyleri artırmak hedeflenir. Bu arada Lr kirpik serumu sadece kirpikleri değil kaşlar içinde kullanılabilir. Aynı sıkıntı ve seyreklikler için Lr kirpik serumu kullanılabilir. Bildiğiniz üzere Lr kirpik serumu bir Alman markası olan Lr'ın ürünüdür. İçeriğindeki kullanılan birtakım özler ile kirpiklerin uzama hızını arttırdığı gibi, daha güçlü bir yapıya sahip olmasını sağlamaktadır. Lr kirpik serumu daha çok kirpik ve kaşlarına değer veren kişilerin kullanacağı bir üründür. İster bayan olsun ister erkek yaşanan problemler düzeltilmesi gereken bir konudur. Sizde piyasada sertifikalı Lr ürünlerine ulaşabilirsiniz. Kendi ürünlerinizi indirimli almak istiyorsanız Lr ailesine katılabilirsiniz. Lr ürünü hakkında detaylı olarak içeriğinde neler var ne işe yarar sizin için şöyle toparlayabiliriz. 

Lr kirpik serumu (Deluxe Activating Lash Serum) özellikleri
 • Kafein ve Amino Asitler, Kılların uzamasına etkisi büyük olan etkin maddeden içerir. 
 • Pro Vitamin B5, Cansız ince tüyleri güçlendirerek besleyen vitaminden barındırır. 
 • Biotin Beptibe, Kılların köklerinde hücre bölünmesi ve güçlenmesi görevini yapar ayrıca hızlandırır. 
 • Kızıl yonca Öz otu, Kaş ve kirpikte oluşan kıl kaybını durdurarak uzamayı tetikleyici etkisi bulunur. 
Lr kirpik serumu kullanım şekli, Bir kirpik bakım ürünü olan Lr kirpik serumu kirpik köklerini besleyerek yeni kirpiklerin çıkmasını hedeflemektedir. Kullanım şekli için tavsiye edilen, günde bir kez düzenli olarak kullanılması tavsiye edilmektedir. Lr kirpik serumunu gece uygulanmasında fayda vardır. Bunun nedeni ise gözün gece dış etkenlere daha az maruz kalıyor olmasıdır. Bu şekilde daha çok verim alınabilir. Lr kirpik serumu kullanmadan önce kirpiklerinizi temizleyin. Kirpiklerinizi temizledikten sonra en az 15 dakika kuruması için bekleyin. Kirpiklerin kuru olması şarttır. Lr kirpik serumu içinde tek kullanımlık aplikatörler bulunur. Bunları her kullanımda değiştirmeniz gerekir. Kullanırken gözünüze temas ettirmeden kirpik diplerine uygulayın. Gözünüze temas halinde bol su ile yıkayın ve yeniden başlayın. Serumun kirpik diplerinde tamamen kuruduğundan emin olduktan sonra uyuyun. Lr kirpik serumu, hızlı etki eden bir üründür. Kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 2 hafta içerisinde etkisini göstermeye başlayacaktır. Gözle görülen bir etki için 2 ay geçmesi gerekiyor. Bu sabırlı süreç sonunda sizde sağlıklı ve güçlü kirpiklere sahip olabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz. 
]]>
Kaş Çıkarıcı Serum https://www.serum.gen.tr/kas-cikarici-serum.html Thu, 15 Nov 2018 14:04:38 +0000 Kaş çıkarıcı serum: Kaş çıkarıcı serum genellikle bayanların kullandığı ve ihtiyaç duyduğu bir üründür. Zaman ilerledikçe çeşitli sebeplerle kaşlarda dökülme ve seyrekleşme oluşmaktadır. Çevresel faktörler, kişid Kaş çıkarıcı serum: Kaş çıkarıcı serum genellikle bayanların kullandığı ve ihtiyaç duyduğu bir üründür. Zaman ilerledikçe çeşitli sebeplerle kaşlarda dökülme ve seyrekleşme oluşmaktadır. Çevresel faktörler, kişide yaşın ilerlemesi ve devamlı olarak kaş alımı kaşlarda zamanla seyrekleşmeye veya dökülmeye neden olmaktadır. Kaş çıkarıcı serum kaşlarda ki şikayetleri gidermek amacı ile üretilmiştir. Piyasada bir çok kaş çıkarıcı serum bulunmaktadır. Bu serumlara dikkat etmeli ve eczanede satılan ürünler dışında ürünler kullanılmamalıdır. Bunun yanı sıra doğal kaş çıkarıcı ürünlerde kullanabilirsiniz. Kaşlarda zamanla oluşan seyrek görünüm birçok insanı rahatsız etmekte ve bu nedenden dolayı kaç çıkarıcı serum tercih edilmektedir. Kaşlarda güçlülük ve kalın tel özlemi içerisinde olanlara kaş çıkarıcı serum tavsiye edilmektedir. Fakat her ihtimale karşı uzman tavsiyesi altında bu ürünleri kullanmak gereklidir. Kaş köklerindeki hassaslığı ortadan kaldıran çabuk kırılmayı veya dökülmeyi engelleyen nitelikte olan bu serumlar kişide bir çok olumlu etkiye fayda sağlamaktadır. Kaş çıkarıcı serum içeriğinde bir çok güçlendirici madde içermektedir. Kaşlar yüzde ifadeleri en belirgin şekilde karşıya yansıtan unsurlardan biridir. Hatalı bakımlar sonucunda bir süre sonra kaşlar yerinde boşluk kalacak şekilde açılmalar oluşur. Kaş çıkarıcı serumlar ile istediğiniz kaşlara sahip olmanız mümkündür.

Kaş çıkarıcı serum faydaları:
 • Kaşlarınızı olduğundan daha gür görünmesine fayda sağlar.
 • Kaşlarda en az 1-2 ton renk koyulaşmasına neden olur.
 • Kaşlarda açılan bölümlerde tekrar kaşın çıkmasını sağlar.
 • Kaşların daha kalın tellere sahip olmasını sağlar
 • Kaş çıkarıcı serum kaşları köklerinden derinlemesine besleyerek daha canlı bir görünüme ulaşmasını sağlar
 • Kaş çıkarıcı serum kaşlarda genel olarak sağlıklı bir görünüm oluşmasına fayda sağlar.
]]>
Saç Çıkaran Serum https://www.serum.gen.tr/sac-cikaran-serum.html Thu, 15 Nov 2018 20:54:17 +0000 Saç çıkaran serum: özellikle erkeklerin ihtiyaç duydukları bir üründür. Erkeklerde birçok nedenle oluşabilen saç dökülmeleri sebebi ile saç çıkaran serumlara ihtiyaç duyulmaktadır. Kadınlarda ise saçların çok dökülme Saç çıkaran serum: özellikle erkeklerin ihtiyaç duydukları bir üründür. Erkeklerde birçok nedenle oluşabilen saç dökülmeleri sebebi ile saç çıkaran serumlara ihtiyaç duyulmaktadır. Kadınlarda ise saçların çok dökülme problemi ile saç çıkaran seruma ihtiyaç duyulmaktadır. Erkeklerin kellik problemi ile karşılaşma korkuları saç çıkarıcı serumlara yönelmelerine neden olmaktadır. Saç çıkarıcı serumlarda dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında mutlaka güvenilir olması ve eczane ürünü olması gereklidir. Eczane ürünü olması yanı sıra tamamen organik ve doğal olması da kullanımda faydalı olan ve zarar vermeyen etkenler arasında yer almaktadır. Saç serumları mutlaka laboratuvar testlerinden geçmiş ve onaylanmış olmalıdır.  Özellikle kellik oluşmadan önce kullanılmasında fayda vardır. Çevresel faktörler, kalıtsal ve ırsi olan nedenler, çeşitli hastalıklar sonucunda oluşan dökülmeler ve daha bir çok etken saçlarda azalmaya ve hatta kelliğe yol açabilir. Saçlarda günde 100 telin altında dökülmeler genellikle normal olarak bilinmektedir. Fakat saçlardaki dökülme günlük 100 telin üzerinde ise veya daha fazla bir dökülme gözlemleniyorsa mutlaka bir uzmana görünerek sebebini öğrenerek en uygun saç serumlarını, saç şampuanlarını veya saç maskelerini kullanabilirsiniz. Bir çok doğal üründe saçlarda dökülmeyi engelleme amaçlı kullanılmaktadır. Saçlardaki cansızlığı gidermek ve azalmaların önüne geçmek istiyorsanız mutlaka uzmanlardan yardım almak gerekmektedir.

Saç çıkaran serum ve saç üzerindeki faydaları:
 • Saçlarda zamanla oluşan yıpranmayı onarmaktadır.
 • Saçlardaki kırılma ve dökülmeyi gidermektedir.
 • Saçlarda zamanla çeşitli nedenlerle oluşan açılmalarda etkili rol oynamakta ve o bölgede saç oluşumu gerçekleşmesine fayda sağlamaktadır.
 • Saçlardaki fazla dökülme sonucu azalan saç diplerinde canlanmaya ve tekrar saç çıkmasına fayda sağlamaktadır.
 • Saçlarda boya ve devamlı fön, maşa gibi saçları yıpratan işlemler sonucunda saçlarda oluşan yıpranmaları giderir.
]]>
Mecitefendi Sakal Serumu https://www.serum.gen.tr/mecitefendi-sakal-serumu.html Fri, 16 Nov 2018 16:04:41 +0000 Mecitefendi Sakal Serumu, Sakal Serumunun içeriğinde, sakal kıl köklerini besleyici, destekleyici, uzamasını sağlayan bitkisel yağ ve bitkisel ekstratlar (özler) ve vitamin bulundurur. Mecitefendi sakal serumu Mecitefendi Sakal Serumu, Sakal Serumunun içeriğinde, sakal kıl köklerini besleyici, destekleyici, uzamasını sağlayan bitkisel yağ ve bitkisel ekstratlar (özler) ve vitamin bulundurur. Mecitefendi sakal serumu ürününü aldıktan sonra, düzenli bir kullanımı ile kıl köklerinde gelişim sağlar. Bu ürünün içinde tam olarak bitkisel maddeler olduğu için, istikrarlı ve bir kullanım düzenli sonucu sakal bölgesindeki kıl kökleri kalınlaşmaya başlar. Ayrıca Mecitefendi sakal serumu kutusu içinde hediye olarak verilen sabun ile cildinizi kir ve deri yağından temizleyip, derideki kıl gözeneklerine uygulanacak bitkisel serumun daha çok faydalı nüfuz etmesi sağlanır.

Mecitefendi laboratuvarlarında özel formül olarak geliştirilen, bu serum ile sakallarınıza günlük olarak gereken bakımı yapın, Erkeksi kokusu sayesinde kendinizi farklı hissedeceksiniz. 

Mecitefendi Sakal Serumu Kullanımı: Zengin içerikli olan bu sakal serumu sabah ve akşamları olmak üzere günde 2 defa sakallara uygulanır.

Uyarılar: Isı kaynağı ile direkt güneş ışığından maruz bırakmayınız. Oda sıcaklığı ile ve çocukların ulaşamayacağı bir yerde muhafaza edilmesi gerekir. Gözü yakması durumunda bol su ile yüz yıkanır.

Harici olarak kullanım içindir. Gözle temas etmemesine dikkat ediniz.

Mecitefendi Sakal Serumu İçerik: Deionized Water, Pea Extract (Pisum Sativum Sprout) ve Phenoxyethanol nad Sodium Benzoate and Water, Betula Alba (Kayın Ağacı), Aloe Vera Barbedensis (Sarı Sabır), Panicum Milliaceum (Sarı Darı), Chamomilla Recutita (Papatya), Salvia Officinalis (Adaçayı), Equisetum Arvense (At Kuyruğu - Kırıkkilit), Camelia Sinesis (Yeşil Çay), Urtica Diocia (Isırgan), Articum Lapa (Dulavrat Otu), Humulus Lupulus (Şerbetçi Otu), Lawsonia Inermis (Kına), Niacin (Vitamin B3), Calcium Pantothenate (Vitamin B5), Biotin (Vitamin H), Polysorbate 20, Sodium Benzoate, Glycerine, Panthenol, Fragrance.

]]>
Urban Saç Serumu https://www.serum.gen.tr/urban-sac-serumu.html Fri, 16 Nov 2018 18:33:02 +0000 Urban Saç Serumu: saçlara anında etki ederek güzül bir görünüm sağlar. Urban saç serumu saçların parlak olmasını sağlar, pürüzssüz, yumuşak bir görünüm verir. Cildimizin bakıma ihtiyacı olduğu kadar saçla Urban Saç Serumu: saçlara anında etki ederek güzül bir görünüm sağlar. Urban saç serumu saçların parlak olmasını sağlar, pürüzssüz, yumuşak bir görünüm verir. Cildimizin bakıma ihtiyacı olduğu kadar saçlarımızın da bakıma ihtiyacı vardır. Kendi saçlarıma bitkisel yağlarla hazırladığım bakım kürlerini denerken hazır satılan saç bakım serumlarını da görmezden gelmedim. Saçımı çok sık şekillendirdiğim için ne kadar çok saç bakımı yapsam da saçımdaki mat görünümü giderilemiyordu. 2 yıl önce Urban markasının şampuan ve saç kremini set olarak gördüm ve hemen aldım. Saçlarım ince telli olduğu için çok fazla saç kremi kullanamıyordum bu nedenle setin içindeki saç kremini kullandım ve inanılmaz etkisini gördüm. Urban saç serumunu  kullandığım zamanlar hem saçlarımda güzel bir hissiyat oluşturdu hemde normalden daha sağlıklı bir görünüm kazandırmıştı.

Urban Saç Serumu Faydaları:Urban saç bakım serumunun kıvamı yoğun ve yağlı olduğu için nemli saçlara uyguladığında  etki eder saçın pürüzsüz olmasını sağlar. 
 • Saçların yumuşak olmasını ve ısıya karşı dayanıklığının artmasını sağlar.
 • Urban saç kremi özel formülü ile saçların kırılmasını önler.
 • Saç tellerinin elektriklenmesini önler ve kabarmasını engeller. 
Urban Saç Serumu Kullanımı: Urban saç serumunu duştan sonra veya elle demlendirdikten sonra kullanmalısınız. Serumdan bir miktar avuç içine döküp ovaladıktan sonra saçlara eşit bir şekilde hafif masaj yaparak yedirilmeli. Serum uygulandıktan sonra başınıza bir temiz havlu sarıp 10-15 dakika bekletilip saçlarınıza istediğiniz şekil verebilirsiniz. Serumu özellikle saç uçlarına uygulamakta fayda vardır. Urban saç serumunu uyguladıktan sonra saçlarda oluşan kuruluk giderilecek ve kırılması önlenecektir.
]]>
Kara Sarımsak Serumu https://www.serum.gen.tr/kara-sarimsak-serumu.html Fri, 16 Nov 2018 20:57:06 +0000 Kara sarımsak serumu; Osmanlı döneminden beri günümüze kadar gelmiş oldukça önemli bir üründür. 2. Mehmet Han'ın tahta çıktığı zamanda yaşının genç olmasına rağmen köse idi. Bu durumdan dolayı heybetli duruşunu korum Kara sarımsak serumu; Osmanlı döneminden beri günümüze kadar gelmiş oldukça önemli bir üründür. 2. Mehmet Han'ın tahta çıktığı zamanda yaşının genç olmasına rağmen köse idi. Bu durumdan dolayı heybetli duruşunu korumak için hekimine emir vermiş ve bu hekimde kara sarımsak serumunu bulmuştur. 2. Mehmet Han'ın köselik sorununu ortadan kaldırdığı rivayet edilmiştir. Kara sarımsak serumu orta yaşlarda bulunan kişilerin saçlarının dökülmesi sonucunda oluşan kellik için kullanılmış ve eski saçlardan daha gür bir saç çıktığı gözlemlenmiştir.

Kara Sarımsak Serumu Nasıl Üretilir

En iyi hasat özel olarak yetiştirilmiş olan tarlalardan elde edilerek toplanır. İçlerinde en verimli olanlar ise fermante adı verilen yöntem ile 40 gün boyunca belli sıcaklıklarda bekletilmektedir. Oluşan kara sarımsak, ilk olarak özünün çıkarılması için soğuk sıkma adı verilen yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemler kullanılarak kara sarımsak serumu elde edilmektedir. Kara sarımsak beyaz sarımsaktan daha etkilidir.

Kara Sarımsak Serumu Ne İşe Yarar

Kara sarımsak serumu üretildikten sonra içeriğinde bulunan özlerden dolayı sürülen bölgede kara sarımsak serumunun sürüldüğü andan itibaren ilk katman olan ölü deri altına  geçer. Daha sonra deriye en yakın yer olan kılcal damarları tahriş eder ve bu şekilde ölü hücrelerin yenilenmesini sağlar. Bundan dolayı deride ilk olarak kızarıklık ve kaşıntı görülür. Görülen bu kızarıklık ve kaşıntı ile birlikte deri yeni kök hücre ile beraber yenilenmeye başlar. Yeni kök hücrede daha hızlı ve daha güçlü bir şekilde büyüme başlar. Kara sarımsak serumu kullanan kişilerin çoğunluğu bu ürünü kullanmaktan memnun kalmış ve oldukça başarı sağlamıştır. 

Kara Sarımsak Serumu Nasıl Kullanılır

Eğer kara sarımsak özlü serum ya da kara sarımsak özlü şampuan bulunursa serumu saçın yoğunlaşmasını istediğiniz bölgeye ilk olarak sürülmeli ve daha ince hareketler ve masajla ovalanması gerekmektedir. Daha sonra kara sarımsak serumu ya da kara sarımsak şampuanı içeriğinde bulunan maddelerden dolayı deri kaşınmaya başlar. Bu ürünü gün içerisinde en az iki kez kullanmak yeterlidir. Kara sarımsak serumunu ya da şampuanını uygulama yapıldıktan sonra bir bone yardımı ile kapatmak gerekmektedir. Saçlar bone ile kapatıldıktan sonra bir süre bekletilmelidir. Bone kullanımının nedeni ise ortamda bulunan tozlardan etkilenmemesi açısından oldukça önemlidir. Kara sarımsak serumu ya da kara sarımsak kullanılmaya başlandıktan ilk üç gün içerisinde etkisini göstermeye başlar. Bu şekilde 3 ay boyunca kullanmak oldukça yararlı olacaktır. 
]]>
Morfose Keratin Serum https://www.serum.gen.tr/morfose-keratin-serum.html Sat, 17 Nov 2018 10:45:22 +0000 Morfose keratin serum ile daha ipeksi ve parlak saçlar elde edilir. İçeriğindeki keratin sayesinde saçlarınızı güçlendirerek, parlak ve canlı olmasını sağlamaktadır. Saçlarda elektriklenme, kabarma, kırılma ve çatallanm Morfose keratin serum ile daha ipeksi ve parlak saçlar elde edilir. İçeriğindeki keratin sayesinde saçlarınızı güçlendirerek, parlak ve canlı olmasını sağlamaktadır. Saçlarda elektriklenme, kabarma, kırılma ve çatallanmaya maruz kalmış saçların; sağlıklı, canlı, parlak ve yumuşak hale gelmesini sağlar. Güçlendirerek, saçlarınızın çatallaşmasını ve kırılmasını engeller. Serum, kırıkları anında kapatır. Kronik ve kontrolü zor bukle ve kıvrımları yumuşatarak daha ipeksi, yumuşak, parlak ve canlı bir görünüm kazandırır. Bukle ve kıvrımları anında yok eder ve düzleştirerek saçların canlı görülmesini sağlar. Günlük kullanım ile daha düz, canlı, parlak ve buklelerden uzak bir saça kavuşturur. Ayrıca saçları zararlı dış etkilere karşı korur.

Keratin, bazı çekirdekli hücrelerde bulunan lifli, bir protein ailesinin genel adıdır. Keratin filamentleri yapısal olarak çok sağlamdırlar ve suda çözünmezler. Derimizde, saçımızda, tırnaklarımızda bulunan bir maddedir. Pek çok zaman saçımızdaki keratin zamanla kimyasal işlemlerden dolayı zarar görmektedir. Bu saçın uçlarının birbirine dolaşmasına ve dengesinin bozulmasına, canlılığının yitirilmesine neden olur ve baş edilmez bir görünüme sahip olmasına neden olmaktadır.

Morfose keratin serum, siyah tasarımlı, pompalı çok kullanışlı cam şişede bulunmaktadır. Kokusu da oldukça güzeldir, kokusu ile de saçlarınızın temiz ve güzel kokmasını sağlar.

Morfose Keratin Serum Kullanım Şekli

Saçlar normal saçlar için saç dökülmesine karşı etkili olan bir şampuan ile iyice yıkandıktan sonra saçlarınızın nemini bir havlu yardımı ile aldıktan sonra Morfose keratin serum nemli saça uygulanmalıdır. Bir miktar Morfose keratin serumunu avuç içinize aldıktan sonra avuç içlerinde yaydıktan sonra tüm saçınıza, özellikle saç uçlarınıza yedirerek uygulayınız. Yağ kıvamında olmasına rağmen saçları yağlandırmıyor ve kesinlikle ağırlaştırmıyor. Serumu sürdükten sonra saçlarınızı durulamayınız. Kurutarak saçlarınıza şekil verebilirsiniz. Saçlarınıza ipeksi bir görünüm kazandırmaktadır.
]]>
Flavo C Serum https://www.serum.gen.tr/flavo-c-serum.html Sat, 17 Nov 2018 11:07:59 +0000 Flavo C Serum, Yıl içinde meydana gelen veya gelebilecek olan kırışıklıklara karşı Flavo C Serum kullanılmaktadır. Cilde meydana gelen ve zarar gören ciltler için geliştirilen Flavo  C Serum ince çizgiler için ve ciltte ferahl Flavo C Serum, Yıl içinde meydana gelen veya gelebilecek olan kırışıklıklara karşı Flavo C Serum kullanılmaktadır. Cilde meydana gelen ve zarar gören ciltler için geliştirilen Flavo  C Serum ince çizgiler için ve ciltte ferahlatıcı bir etki bırakmak için kullanılır. Günlük bakımın önemli bir parçası olarak Flavo C Serum kullanılmaktadır. Düzenli olarak kullanılması halinde cildin ihtiyacı olan neme kavuşarak doğru bir cilt bakımı sağlamaktadır. Cilde ipeksi bir görünüm sağlayan Flavo C Serum, cildin derinine nüfus ederek karışıklığın ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Bunun yanı sıra zamanla birlikte yaşlanma sonucu ciltte oluşan farklı lekelerin de kaybolması aşamasında Flavo C Serum kullanılmaktadır. İnce çizgiler için formülündeki bileşenleri ile daha etkili bir sonuç verebilir. Ciltte meydana gelen hasarları kaldırmaya yönelik geliştirilmiş ürün kullanımı sonrasında, cildin doğal savunmasının güçlendiği, ciltte görünen hasarların ciddi anlamda azaldığı, cilt tonunun düzeltici ve cildin berraklaştığı bilinmektedir. Ciltteki hasara karşı geliştirilmiş, serbest radikalleri etkisiz hale getirmekte bir önceki jenerasyon C vitamini teknolojilerinden 50 kat daha fazla etkili bir ürün olma özelliğini taşımaktadır. Flavo C Serum, özellikle serbest vitamin C'in antioksidan etkisini en üst düzeye çıkartmak için hazırlanmıştır. Serum C vitaminin stimüle edici etkisi kalojen ve elastikiyetinin yeniden oluşumuna yol açar ve ciltte tonik etkisi yapar. 

Flavo C Serum özellikleri, 
 • Cilt yaşanmasına karşı koruyucu etkisi bulunmaktadır. 
 • Yaşla birlikte oluşan kırışıklıkları ve ince çizgilerin giderilmesine destekleyici olur. 
 • Işığa bağlı cilt hasarlarını ortadan kaldırmaya yardımcıdır. 
 • Yorgun ve mat ciltler için bakım sağlar. 
Flavo C Serum kullanım şekli, Öncelikle cildinize ve yaşınıza uygun temizlik ürünleri kullanarak cildinizi hafif bir şekilde temizleyiniz. Temizleme sonrasında hafif hareketlerle cildinizi kurulayınız. Kuru ciltte sabah ve akşam günde iki kez Flavo C Serumdan bir kaç damla sürünüz. Göze temas ettirmeden minik hareketlerle masaj yaparak cilde uygulayın. Flavo C Serum sertifikalı olarak piyasada kolaylıkla ulaşılabilen bir üründür. Unutmayın çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır. Sizde kendinizi ve cildinizi ihmal etmeyin.
]]>
Akrep Serumu https://www.serum.gen.tr/akrep-serumu.html Sun, 18 Nov 2018 03:21:41 +0000 Akrep serumu, insanların akrepler tarafından sokulmasıyla ortaya çıkan zehirlenme tedavisinde kullanılır. Dünyanın neredeyse her yerinde rastlanan akrepler, ülkemizde de yaşanmaktadır. Akrep sokması, akrebin i
Akrep serumu, insanların akrepler tarafından sokulmasıyla ortaya çıkan zehirlenme tedavisinde kullanılır. Dünyanın neredeyse her yerinde rastlanan akrepler, ülkemizde de yaşanmaktadır. Akrep sokması, akrebin iğnesiyle zehrini insan ya da diğer hayvanlara zerk etmesiyle gerçekleşir. Ülkemizde akrebin yoğun yaşadığı Güneydoğu Bölgesinde sıklıkla akrep sokmaları yaşanmakta, insanların gereken tedaviyi yaptıramamaları sonucu ölümler de yaşanmaktadır. Akrep sokmalarının tedavisi sadece özel olarak akrep zehri ile hazırlanan serumla yapılmaktadır.

Akrep sokması sonrası sokulan bölgede;
 • Acı,
 • Uyuşma,
 • Karıncalanma,
 • Şişlik
Vücutta beliren olumsuzluklar;
 • Huzursuzluk,
 • Hızlı nefes alma,
 • Kalp atışında hızlanma,
 • Tansiyonun çıkması,
 • Kas seğirmesi,
 • Terleme,
 • Saçma sapan konuşma gibi durumlar gözlenmektedir.
Akrep serumu yapımı: Özel koşullarda bakılan akrepler, bahar ve yaz aylarında özel tekniklerle zehirleri sağılır. Sağılan zehrin içindeki toksin, sıvılar alınarak katı hale getirilir. Katı haldeki toksin atlara ve farelere immünizasyon sistemi ile azar azar verilir. Çok iyi bakıldıkları ve akrep zehrinden elde edilen toksin azar azar verildiği için atlar ve farelerin  hiç bir şekilde zarar görmedikleri uzmanlarca belirtilmektedir. Aktivite testi denen sistemle atlardaki ve farelerdeki toksine karşı oluşan antitoksinler veya  antikorlar alınıp karşılaştırılır; karşılaştırma sonucu attan alınan numunede ürün şeklinde oluşan antikorları tespit edilir. Ürün sisteminin verdiği yanıta göre de atların plazması alınır. Atın plazmaları alındıktan sonra fabrikada işlemlere devam edilir. Fabrikada saflaştırma işine tabi tutulan ata ait olan ama istenmeyen tüm proteinler elimine edilir. Serum için gerekli olan akrep toksinini “nötralize eden” ya da “uzaklaştıran” proteinler bir araya getirilir. Elde edilen akrep serumu ambalajlanır. Akrep serumu hazır hale getirilmiş olur.

Akrep sokmasının sonrasında bölgedeki belirtiler acı, şişlik, uyuşma ve karıncalanma şeklindeyse o bölgeye hemen zehrin dağılmaması için serum enjekte edilir. Akrep sokmasından sonra geçen süreye göre ve diğer belirtilere göre serum uygulaması yapılır. Akrep sokması sonrası mutlaka en yakın bir sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır.
]]>
Bioder Tüy Azaltıcı Serum https://www.serum.gen.tr/bioder-tuy-azaltici-serum.html Mon, 19 Nov 2018 03:20:50 +0000 Bioder tüy azaltıcı serum, istenmeyen tüyler birçok erkek ve kadın için rahatsız edici  özelliğiyle birlikte bazı durumlarda psikolojik sorunları da beraberinde getirir. Bilim adamları hergün kullanım gerektirmeyen bir for Bioder tüy azaltıcı serum, istenmeyen tüyler birçok erkek ve kadın için rahatsız edici  özelliğiyle birlikte bazı durumlarda psikolojik sorunları da beraberinde getirir. Bilim adamları hergün kullanım gerektirmeyen bir formül ile insanlık tarihine Işık tutacak gelişmelere imza atıp ayda sadece 3 kez kullanım ile istenmeyen tüylere kalıcı olarak azaltan bilen ve İnceltebilen bioder serumu geliştiriciler. Bioder serumun başarısının temel nedeni, pratik kullanımı ile bitkisel formülasyonun çok daha konsantre ve etkin olmasından dolayıdır.

Bioder tüy azaltıcı serum yenilikleri 
Biota laboratuvarlarda, mevcut ürün yada yöntemlerin dezavantajlarını taşımayacak formülleri üzerinde çalışarak kılın histolojik ve cildin yapısını derinlemesine araştırdı ve kişilerin kendilerince uygulayabileceği hatta hiçbir yan etkisi olmayan bitkisel kaynaklı krem formülleri ile istenmeyen tüyler kalıcı olarak inciltebilmeyi ve azaltmayı başarmıştır. 3 yıl boyunca AR-GE çalışması yaparak başarılarını ileriye taşıyarak, istenmeyen tüy problemlerine karşı etkili ve hızlı çözüm sunarak bioder serumu geliştirdiler. Bioder serum, tüyleri kökünden aldıktan sonraki ilk 3 gün, günde sadece bir kez uygulama ile istenmeyen tüylerin kalıcı olarak azalmasına ve incelmesine olanak sağlar.

Bioder tüy azaltıcı serum özellikleri
 • Bioder serum, istenmeyen tüyleri, kıl köküne etki yaparak, cilde zarar vermeden, en kısa sürede içinde ve en pratik şekilde kalıcı olarak azaltmaya ve inceltmeye yardımcı bir ürün niteliğindedir.
 • Evde hiç yardım almadan tek başına rahatlıkla uygulanabilir.
 • Epilasyon aletlerinin yöntemlerine göre çok daha kolay ve ekonomiktir.
 • Bioder serum, tüy dökücü değildir.
 • Bioder serum ile her renk ve tipteki tüylerde sonuç alınır. Kıl renginin sarı, beyaz, siyah, kızıl, kahverengi fark etmeksizin etkinlik noktasında bir önemi yoktur.
 • Ağrı ve acı çekmeden rahatça uygulanabilen bir yöntemdir.
 • Bioder'un kullanımı son derece basittir, her gün kullanılmasına gerek yoktur. Kılları kökünden aldıktan sonra ilk 3 günde, günde bir defa kullanılması yeterlidir. Her bioder serum kutusunun içinde 3 adet serum ampulü bulunur. Tüyleri kökünden aldıktan sonra, her gün bir defaya mahsus 1 adet ampul kullanılarak uygulanacak bölge küçük ise birden fazla uygulama için kullanılabilir. 
 • Bioder'un serumun güvenirliği ve etkinliği klinik testlerle kanıtlanmıştır. Bitkisel içerikli bioder serum istenmeyen tüylere karşı olan etkisini cilde zarar vermeksizin göstermeye yardımcı olur ve hiçbir yan etkisi yoktur.
Bioder serum hangi bölgelerde kullanılır

Bioder serumun yüz ve vücut bölgesinin farklı cilt ve kıl yapısına göre özel olarak formülize edilen vücut bölgesine özel ve yüz bölgesine özel olmak üzere iki ayrı formülü bulunmaktadır.

Yüz bölgesi: Yüz bölgesine özel bioder serumu yüzümüzün tüm bölgelerinde burun içi ve kulak içi hariç güvenli kullanabiliriz. Yüz bölgesine bioder serum kutusu 2 mil'lik 3 adet ampul içermektedir. Yanak, elmacık kemiği, çene, alın, kaş, kulak, boyun, ense bölgelerinde kullanılabilir.

Vücut bölgesi: Bioder serum'u vücudumuzun tüm bölgelerinde, iç genital ve mukoza hariç güvenle kullanabiliriz. Vücut bölgesine özel bioder serum kutusu 10 ml'lik 3 tane ampul içermektedir. Bacak, kol, koltuk altı, gögüş, sırt, karın, bikini bölgelerinde kullanılabilir.

Bioder serum ne kadar sürede sonuç verir

İnsan vücudunda ortalama olarak beş milyon tüy bulunur. Bunlar yapısal olarak hemen hemen aynı düzeydedir. Fakat bazı tüyler diğerlerine göre daha güçlü ya da zayıf olabilmektedir.  İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nde yapılan araştırma ve klinik çalışmalarda 6. ayın sonunda istenmeyen tüylerin ortalama olarak %56 azalmasına, geriye kalan tüylerin ise eskisine göre %65 daha geç ve %37 daha ince çıkmaya yardımcı]]> Dermo Mineral Sakal Serumu https://www.serum.gen.tr/dermo-mineral-sakal-serumu.html Mon, 19 Nov 2018 05:54:01 +0000 Dermo Mineral Sakal Serumu; Dermo mineral serum erkekler için özel olarak imal edilmiş sarımsak yağlı bitkisel karışımdır. Dermo mineral sprey sakal ve bıyık bakımı için formülize yapılmış olan bitkisel içeriğe sahip s Dermo Mineral Sakal Serumu; Dermo mineral serum erkekler için özel olarak imal edilmiş sarımsak yağlı bitkisel karışımdır. Dermo mineral sprey sakal ve bıyık bakımı için formülize yapılmış olan bitkisel içeriğe sahip sıvı formda kolay bir şekilde kullanım için sprey biçiminde tasarlanmıştır. Doğal bitki yağlarının karıştırılması ile elde edilen dermo mineral’in bitkisel olan içeriğinde sarımsak yağı, biberiye yağı, fındık yağı ve kekik yağı gibi bitki ve bitki yağları karışımı ile bitkisel formül daha zengin bir duruma getirilmiştir.

Orjinal dermo mineral serum hologramlıdır, doğal bir içeriği bulunup güvenli bir şekilde kullanılabilir. Kullanım tavsiyeleri ise, dermo mineral sakal ve bıyık serum temiz cilde uygulanır. Uygulama yapılacak olan yerin temizlenmesinin ardından yeteri kadar dermo mineral serum, spreyi yardımı ile yapılacak olan yere sürülür. Bir kaç saat bekletilmesinin ardından, daha sonra ılık su ile yıkanır ve durulanır. İşlem hafta 2 veya 3 kez tekrar edilir. Dermo minerali ka avantajları ile mutlaka denenmelidir.

Dermo Mineral Sakal Serumu

 İçeriği, dermo mineral bitkisel yağların karışımdan formüle edilmektedir. Dermo mineral sakal ve bıyık spreyin içinde 60 milim sarımsak yağlı karışım bulunmaktadır. Doğal formülde bitki yağları, sarımsak yağı, biberiye yağı, fındık yağı ve kekik yağı gibi bitkisel yağlara yer verilmiştir.Uyarılar, serin, kuru ve çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza edilmelidir. Dermo mineral serum bileşenlerine alerji bulunuyor ise kullanılmamalıdır. Göz ile temas ettirilmemelidir. Teması durumunda bol su ile yıkanmalıdır. Beklenmedik bir etki durumunda ürünü kullanmak bırakılmalıdır. Eğer devam ederse doktora başvurulmalıdır.

]]>
Serum https://www.serum.gen.tr/serum.html Mon, 19 Nov 2018 18:42:47 +0000 Serum; Hastaneye herhangi bir sebeple gidilip tedavi gören birçok insana serum tedavisi yapılır. Birçok insan serumun ne olduğunu biliyor, fakat içeriğini, cinslerini, fayda ve zararlarını pek bilinmemektedir.  Serum, kanın bekl Serum; Hastaneye herhangi bir sebeple gidilip tedavi gören birçok insana serum tedavisi yapılır. Birçok insan serumun ne olduğunu biliyor, fakat içeriğini, cinslerini, fayda ve zararlarını pek bilinmemektedir.  Serum, kanın bekletilip, pıhtılaştırıldığı vakit, meydana gelen berrak sıvıdır. Kan vücut dışına alınıp bir cam kaba konulmasının ardından bir süre sonra pıhtılaşır. Bu olay, kanın içerisinde erimiş durumunda yer alan ve fibrinojen adı verilen plazma proteininin erimeyen fibrin durumuna dönüşmesindendir. 

Kan içerisinde bulunan hücreler bu fibrin içinde kalır. Büzülen fibrin nedeniyle oluşan berrak bir sıvı çıkar ki, buna serum adı verilir. Pıhtılaşmamış kandan hücre elemanlarının ayrılmasıyla meydana gelen sıvıya ise, plazma ismi verilir. Serumda fibrinojen ve öbür bazı pıhtılaşma faktörleri yer almadığı halde, plazmada bu sayılan maddeler de yer almaktadır.

Kan serumundan, bazı hastalıkların mikroplarını kapmış olan insanların tedavisinde yararlanılır. Bu amaçla kullanılacak olan serumların hazırlanışı şu şekildedir. İlk önce hastalık mikroplarının kuvveti düşürerek beygir, inek gibi hayvanlara aşılanır. Hayvanlar bu mikropların etkisi ile hasta olurlar. Vücutlarında bu mikroplara karşı koruyucu maddeler antikorlar oluşur. Bu koruyucu maddeler yeterli dereceyi bulunca, hayvanın kanı alınır, serumu ayrılır. İşte bazı hastalıklarda kullanılan serumlar, içinde koruyucu cisimleri çoğalmış bu serumlar dır.

Serum bir çeşit ilaçtır. İğne, enjeksiyon ile vücuda uygulanan serum ile birçok hastalığın tedavisi yapılır. İmmunoloji de serumlar, ihtiva ettikleri globulin bakımından normal serumlar ve bağışık serumlar diye iki grupta toplanabilirler. Normal serumlar, kanı alınan hayvan, evvelce insanlar için zararlı olan hiçbir hastalık ile karşılaşmamış ise, bu hayvanlardan elde edilen serum özel antikor taşımaz, normal olan serum dur. Bu cins serumlar, laboratuvarlarda mikrop besi yerlerinin hazırlanmasında kullanılırlar.

Serum

Tedavi edici serumlar, bunlar ihtiva eden serumlar dır. Hastalık yapan mikroplar ve bunların zehirleri ile önceden özel işlem görmüş, bağışıklanmış hayvanlardan yada insanlardan elde edilen serumlar dır. Bunların pratikte koruyucu ve tedavi yapıcı şeklinde geniş kullanma yerleri bulunmaktadır. Çoğunlukla bağışık serum imalatında beygirler kullanılmakla birlikte, sığır, koyun, katır ve merkep gibi hayvanlar da kullanılırlar. Serum etiketinde hayvan türü özellikle yazılır.

Serumlar ihtiva ettikleri antikorların cinsine göre, antitoksik, antibakteriyel, antiviral ve antivenom olmak üzere başlıca dört grupta toplanabilir. Son vakitlerde tetanoz aşısı uygulanarak bağışık olması sağlanan insanlardan tedavi yapıcı ve koruyucu şeklinde kullanılan tetanoz antitoksik insan serumu üretilmiştir. Aynı yol kullanılarak kızamığa, boğmacaya, kuduza. ne karşı globulinler yapılabilmektedir. Serumların yan tesirleri, hayvan kökenli serumlarda ki proteinler insan vücudu için yabancı oldukları için, bu şekildeki serumlar insanlara yapıldığı zaman, yabancı proteinlerin bir an önce atılmalarını sağlamak durumuyla insan vücudu içerisinde bir seri karışık immunolojik olaylar meydana gelir. 

Bu olayların neticesinde bazı insanlarda klinik belirtiler meydana gelebilir. Bunların tamamına serum reaksiyonları yada serum yan tesirleri denilmektedir. Klinik belirtileri birbirine benzemekte olan bu yan tesirler, anafilaktik şok, az rastlanılmak ile birlikte, bu cins etki, serum enjeksiyonunu takip eden bir iki dakika yada en geç yarım saat içerisinde meydana gelir. İnsanda tansiyon hızlı bir şekilde düşer, hasta güç bir şekilde nefes alır, göz bebekleri genişler, şuur kaybolur, bazen ödem, kurdeşen ve ishal meydana gelir. Zamanında yardım edilmez ise, kalp durması neticesinde hasta hayatını kaybedebilir.

Serum hastalığı, genellikle tetanoz, botülizm yada yılan zehirlenmesi gibi hastalıklara karşı bağışıklık sağlamak amacıyla kana şırınga edilen seruma karşı, hasta vücudunun gösterdiği allerjik tepkidi]]> Rüyada Serum Görmek https://www.serum.gen.tr/ruyada-serum-gormek.html Tue, 20 Nov 2018 00:34:03 +0000 Rüyada Serum Görmek, Rüyada serum görmek rüyayı gören kişin manevi açıdan çok yara aldığına ama  bu alınan yara üzüntüler, çileler geçeceğine bütün yaraları sarılacağı anlamına gelir maddi açıdan zorluk çekiyor Rüyada Serum Görmek, Rüyada serum görmek rüyayı gören kişin manevi açıdan çok yara aldığına ama  bu alınan yara üzüntüler, çileler geçeceğine bütün yaraları sarılacağı anlamına gelir maddi açıdan zorluk çekiyor ise istediği rahatlığa kavuşacağına borcu var ise borçlarının biteceğine işaret eder. Ruhen incindi ise iyi olacak anlamına gelir. 


Rüyada Serum Takmak, Rüyada bir başkasına serum taktığını görmek rüyayı gören kişinin yakınında olan birine iyilik yapacağına ve dertlerine derman olacağına işaret eder eğer kişi kendine serum taktığını gördü ise bütün maddi manevi sorunların son bulacağına başkalarının değil yalnızca  kendinin bir şeyler için çaba göstereceğine aynı zamanda kendinden başka kimsesinin olmadığına rivayet eder. Geçmişte yaşadığı acıları unutacağına uğramış olduğu hayal kırıklıklarının geçeceğine güzelliklerin kişiyi bulacağına delalet eder.

Rüyada Serum Görmek
Rüyada Serum Taktırdığını Görmek, Rüyada serum taktırdığını görmek, hemen hemen rüyada serum takmak ile anlamı taşır. Bu rüyayı gören kişinin çok istediği bir hedefi oluğuna ve bu hedefe ulaşacağına işaret eder. İniş çıkışlar olsa bile en çok mutluluk ve huzur göreceği, rahatlayacağı ve her açıdan problemlerinin çözüleceği anlamına gelir. Aynı zamanda hayatı için ömürlük iş sahibi olacağına ve bol kazanca işaret eder. 

Rüyada Serum ile Kan Almak, Bu rüyayı gören kişinin yeniden doğmuş gibi sevineceğine hayatında yeni bir sayfa açacağına, rüya sahibinin bütün kapanmış yollarının açılacağı ve kaderin yüzüne güleceği anlamına gelir. 
]]>
Morfose Saç Serumu https://www.serum.gen.tr/morfose-sac-serumu.html Wed, 21 Nov 2018 00:05:15 +0000 Morfose Saç Serumu; Saç serumları bayanların en ilgisini çeken ürünlerden birisidir. Çeşitli içerikleri olan saç serumu markalarından, genel olarak morfose saç serumları tavsiye edilmektedir. Tavsiye üzerine kullanmış olduğum Morfose Saç Serumu; Saç serumları bayanların en ilgisini çeken ürünlerden birisidir. Çeşitli içerikleri olan saç serumu markalarından, genel olarak morfose saç serumları tavsiye edilmektedir. Tavsiye üzerine kullanmış olduğum ve çok memnun kaldığım bu harika ürün hakkında, sizlere de bilgi vermek istedim.
Adnan Akat ın ürünü olan morfose saç serumu keratin içerikli bir serumdur. Genelde kuaförlerin kullandığı ve tavsiye ettiği bir üründür. Morfose keratinli saç serumu bugüne kadar en başarılı bulduğum saç serumlarının arasında diyebilirim. 75 mg olan bu serum, kaliteli bir cam şişenin içinde sunulmaktadır. Fıs fıslı ve güvenli bir kapağı bulunmaktadır. Bu şekilde istenilen miktarda ele sıkılabilmektedir. Çok yoğun bir yapısı olduğu için bol kullanmaya gerek kalmamaktadır. İçerisindeki keratin saç uçlarındaki kırık görünümünü azaltırken, ipeksi ve parlak bir görüntü vermektedir. Kırık oluşumunu da engellemektedir. Fön ve maşa yapmadan önce saçı korumak için kullanımı oldukça faydalıdır. Banyodan sonra nemli saça uygulanmalıdır. Bu şekilde saçta hiçbir elektriklenme olmayacaktır. 

Morfose Saç Serumu
Morfose saç serumu bu kadar kaliteli bir ürün olmasına nazaran, büyük kozmetikçilerde uygun fiyatlarla satılmaktadır. Parlak ve sağlıklı saçlara sahip olmak isteyenlerin, bu serumu kullanmaları tavsiye edilebilir.
]]>
Cilt Serumu https://www.serum.gen.tr/cilt-serumu.html Wed, 21 Nov 2018 16:46:13 +0000 Cilt serumu, aslında tüm ciltlerin ihtiyacı olan önemli bir işlemdir. Günümüzde hemen hemen her cilt yapısına uygun olan cilt serumları  bulunmaktadır. Genellikle insanların cilt serumlarından olumlu sonuçlar alması ve dilden Cilt serumu, aslında tüm ciltlerin ihtiyacı olan önemli bir işlemdir. Günümüzde hemen hemen her cilt yapısına uygun olan cilt serumları  bulunmaktadır. Genellikle insanların cilt serumlarından olumlu sonuçlar alması ve dilden dile tavsiye üzerine yayılması nedeni ile çok hızlı bir şekilde yayılma göstermektedir. Cilt serumu kullanmadan önce bu serumun kullanım amaçlarını ve kullanımı hakkında bilgiler gerekmektedir. aksi durumlarda en küçük yanlışlıklarda bile çok ciddi sorunlar ortaya çıkabilir. Bunun için bu konu hakkında biraz araştırma  yapmanız sizler için çok daha önemli olacaktır. Bu durumun yanı sıra cilt serumunun kullanımını bilmeniz, sizlere bu serumun tam olarak kullanmanız için büyük bir avantaj olacaktır. Çünkü cilt serumu doğru kullanıldığında cilt altına tam olarak ulaştırılır ve cilt serumu, kullanım amacına ulaşmış olur. Cilt serumunu en az 15 yaşındakiler kullanabilir. Bu yaşın altında olan insanlar için cilt serumu çok ciddi sorunlara neden olabilmektedir. Çünkü bu yaşın altındaki kişilerin cilt yapısı oldukça hassastır. Hassas ciltlerde bu işlem küçükte olsa bazı yan etkiler meydana gelebilir. Tabi ki cilt serumunun yanı sıra bazı durumlara dikkat etmek gerek. Özellikle günlük olarak kişinin bol bol su içmesi çok ciddi etkilere neden olacaktır. Bunun yanında cildinizi çok temiz tutarak cilt serumunun etkilerinin artmasını sağlayabilirsiniz. 

Cilt serumu, cildini seven ve cilt bakımını düzenli olarak gerçekleştiren insanlar için çok büyük önem taşımaktadır. cilt bakımının yüzde ellisini kapsayan bu işlem, çok yaygın bir şekilde yapılmaktadır. Özellikle bayanlar bu konuya çok daha fazla önem verirler. Cilt serumu uygulaması yapıldığı zaman kişinin beslenme düzenine dikkat etmesi ve dengeli bir şekilde beslenmesi çok daha olumlu sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Cilt serumunun en büyük amacı cildi nemlendirilmeyen bölgelerine ulaşarak bu bölgeleri iyice nemlendirmektir. Bu özelliği ile çok ciddi bir yeri olan cilt serumu, insanlarda yapmış olduğu bu etki ile yaşlanma belirtilerini en aza indirmektedir. Cildin hızlı bir şekilde beslenmesini ve buna bağlı olarak insanların daha da hızlı bir şekilde hücre yenilenmesini sağlar. Bu ve bu gibi uygulamalar ile cildinizi hızlı bir şekilde besleyerek cildinizin yenilenmesini ve hücrelerin hızlı bir şekilde çoğalmasını sağlayın. Bu durum yüzde oluşan sivilce lekelerinin azalmasını sağlamaktadır. Bu şekilde cilt serumunun önemli etkilerinden sizlerde yararlanabilirsiniz. Cilt serumu içerisinde bulunan besin konsantresi nedeni ile cilt bu serumu çok hızlı bir şekilde emerek cildinizin kırışıklıklardan ve diğer sorunlardan kurtulmasını sağlar. Bu durumun yanı sıra cilt serumu, insanlarda cildin sürekli olarak nemli kalmasını ve bu sayede egzama başta olmak üzere birçok sorunun ortaya çıkmasını engellemektedir.

Cilt Serumu
Cilt Serumu Nasıl kullanılır

Öncelikle bu serumu uygulamadan önce cildinizi çok temiz bir şekilde yıkamanız gerekmektedir. Cilt temizlendikten sonra ise cilt serumundan bir miktar avucunuza alarak vücudunuzun hangi bölgesine serum uygulayacaksanız bu bölgeye masaj yöntemi ile sürün. Cildinize uyguladığınız cilt serumunu cildinize alttan üste doğru uygulayın. Bu şekilde cildin serumu çok daha hızlı bir şekilde emmesini sağlayabilirsiniz. Hangi serum olursa olsun kesinlikle kullanım talimatını bir kez okumanız gerekmektedir. Aksi durumlarda olumsuz durumlar ile karşılaşabilirsiniz. Cilt serumu her gün uygulanabilir. Cildinize uygulayacağınız serumu daha çok geceleri uyumadan önce cildinize uygulayarak en etkin bir şekilde bu serumdan fayda görebilirsiniz. Yani genel olarak bu serumun gece ya da gündüz uygulanması herhangi bir soruna neden olmayacaktır. Bu nedenle serumun zamanı önemli değildir. 
]]>
Bioxcin Serum https://www.serum.gen.tr/bioxcin-serum.html Wed, 21 Nov 2018 22:12:54 +0000 Bioxcin serum, saç dökülmesi problemi olan kişilerde yaralı etkileri bulunan bir üründür. Henüz canlılığını kaybetmemiş saç foliküllerinin tekrar güçlenmesini sağlayan, saçların yeniden sağlıklı bir şekilde uzamasın Bioxcin serum, saç dökülmesi problemi olan kişilerde yaralı etkileri bulunan bir üründür. Henüz canlılığını kaybetmemiş saç foliküllerinin tekrar güçlenmesini sağlayan, saçların yeniden sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayan özel bir formülü bulunmaktadır. Ürünün içeriğinde yoğun bir şekilde proteinler, amino asitler ile komplex vitaminler vardır. Ürün hakkında yapılan araştırmalar, Bioxcin serumun saç tellerinin oluşumda uygun zemin hazırladığını göstermiştir.

Bioxcin serum kullanımı nasıl olur

Ürünün kullanımı saçların yıkanmasından sonra, nemli saçların üzerine olur. Daha çok yoğun şekilde saç dökülmesinin olduğu alanlara, daha sonra da saç derisinin hepsine masajla birlikte sürülür. Saç derisine serum dairesel hareketlerle nazikçe yedirilir. Bioxcin serum ampul şeklinde olduğu için kullanımı da oldukça pratiktir. Her bir ampul 2 günde kullanılacaktır. Uygulamaya her gün tekrar edilir. Eğer akşamları yapılırsa, saçlarınızı durulamanıza gerek olmaz. Saçların yıkamasında da aynı ürünün şampuanı kullanılırsa, etkisi daha belirgin ve hızlı şekilde olur.

Bioxcin Serum
Bioxcin serum nasıl etkili olur
 • Serum saçların kütikül tabakasını onarır, içeriğindeki bazik amino asitler yardımıyla saçların güçlenmesini ve daha parlak olmasını sağlar.
 • Hasar gören saç tellerinin onarılmasında etkili olur.
 • Saç köklerini güçlendiren ürün, saç köklerinin saç derisine daha güçlü tutunmasını sağlayarak dökülmelere engel olur.
 • Saç foliküllerinin canlılığını yitirmesine ve ölmesine mani olur.
 • Saç tellerinin metabolizmasının canlı olmasını sağlar.
 • Saç hücrelerindeki protein sentezini uyararak, daha dirençli saç tellerine sahip olmanızı sağlar.
 • Bioxcin serumun içeriğindeki A, B2, B1, B5 ile B9 vitaminleri saçların uzamasında ve daha güçlü, dirençli olmasında etkili olur.
 • Yine içeriğinde bulunan demir, bakır, kalsiyum ve çinko gibi minerallerle saç köklerini derinlemesine besler, daha kalın şekilde büyümelerini sağlar. Ürünün düzenli kullanımı sayesinde gür saçlara sahip olabilirsiniz.
 • Flavonidlerin etkisiyle saç tellerinin en iyi şekilde beslenmesi sağlanır.
 • Omega3 ve omega6 doymamış yağ asitlerini içerdiğinden, saç dökülmesi sorununu giderir.
Bioxcin serum düzenli kullanıldığı zaman saç dökülmesi problemini giderecektir. Bu sayede parlak görünümde, gür ve canlı olan saçlara sahip olabilirsiniz. Ürünün kullanım talimatına uygun şekilde uygulanması başarılı bir sonuç alınmasına yardımcı olur.
]]>
Aşı Ve Serum https://www.serum.gen.tr/asi-ve-serum.html Thu, 22 Nov 2018 20:04:42 +0000 Aşı ve Serum, Aşı ile ilgili tarihte çeşitli bilgiler bulunsa da, bilinen ilk aşı uygulamasının çiçek hastalığı için antik Çin'in Sung hanedanlığı (M.Ö. 590) yılında yapıldığı bilinmektedir, tabi ki o zaman ki Aşı ve Serum, Aşı ile ilgili tarihte çeşitli bilgiler bulunsa da, bilinen ilk aşı uygulamasının çiçek hastalığı için antik Çin'in Sung hanedanlığı (M.Ö. 590) yılında yapıldığı bilinmektedir, tabi ki o zaman ki aşı uygulaması bu günkü gibi değildi, insan cildinde oluşan ihtihabın çok küçük bir kısmı sağlıklı insana verilerek hastalıkların önlenmesine çalışılıyordu, genel itibarı ile bu uygulama doğru gibi görünse de orantının hesapsız olması nedeni ile aşı ile ölen insanların olduğu görülmüştür, Hastalıklardan korunmak için bağışıklık sisteminin güçlü olması gerektiği modern tıp tarafından kabul edilmiştir. Aşının gelişim sürecinde çiçek hastalığı önemli yer tutar, toplulukların ilk sistemli aşılanmasına çiçek hastalığından korunmak için 1796 yılında İngiliz tıp doktoru Edward Jenner tarafından yapılmıştır. Bir papazın oğlu olan Dr. Jenner bir papazın oğlu olarak hocasının yanında operatör olarak çalışırken Londra'da tıp eğitimi gördü ve çiçek hastalığına karşı aşı bulması için yönlendirildi, O yılların en çok can alan hastalığı olan çiçek hastalığı köyünde baş göstermesi üzerine köyünde ki çocuklara uyguladığı aşının başarılı olması üzerine büyük ilgi gördü. Aşı ile ilgili bir başka dönüm noktası kuduz aşısının Fransız kimyager Pasteur tarafından 1885 yılında bulunmasıdır, her ne kadar kendisin tıp doktoru olmadığı için tıp doktorları tarafından dışlansa da köpek tarafından ısırılmış Joseph Meister adlı kişinin geliştirdiği aşı ile iyileştirmesi onu ünlü yapmıştır.

Serum nedir, nasıl etki eder

Serum kanın vücuttan alındıktan sonra bekletilerek pıhtılaştırıldığı zaman ortaya çıkan berrak sıvıdır, bu durum kanda bulunan fibriojen plazma proteininin erimeyen fibrin haline dönüşmesidir, kan içinde ki hücreler fibrin (pıhtı lifi) içinde kalır, birbirine yakınlaşan fibrin nedeniyle ortaya çıkan berrak sıvıya serum denir. Serumun kimyasal bileşimi çok önemlidir, bileşimi kullanılacak hastalığa göre değişebilir, Seruma benzeyen bir başka hastalık düşmanı da sodyum klorür solüsyonundan oluşan izotonik'tir. Serumun kullanımında asepsi ve genel hijyen kurallarına uyulmalıdır. Serumun ilginç öyküsü Amerika'da 1 Nisan 1950'de başlar, Dr. Charles Drew tarafından kan kayıplarından ölenlere kan ihtiyacının karşılanması için oluşturulan kan bankalarının kurulması ile ortaya çıkmıştır, Serum bir çeşit ilaçtır, iki grupta incelenir.
 • Tedavi edici serumlar; Hastalık yapan mikroplar ve bunların zehirleri önceden işlem görmüş bağışıklanmış insanlardan ve hayvanlardan elde edilen serumdur.
 • Normal serumlar; Kanı alınan hayvan, önceden insanlar için zararlı olan hiçbir hastalık ile karşılaşmamış ise bu hayvanlardan elde edilen serum antikor taşımız, bu durum da normal serumdur, Bu serumlar labaratuvar da mikrop besi yerlerinde kullanılır.
Aşı Ve Serum
Aşı nedir, nasıl etki eder

Aşılar genel olarak hastalıklar oluşmadan hastalıklara karşı vücut bağışıklık sisteminin önceden uyarılarak oluşabilecek hastalıklara karşı vücudun önceden uyarılması ilkesine dayanır. Virüs ve bakterilerin çeşitli işlemlerden geçirildikten sonra sağlıklı kişiye verilerek vücudun bu maddelere karşı bağışıklık kazanması ve antikor üretmesi ilkesine dayanır, aşı, hastalık etkeni olan virüs veya bakterilerin ürettiği zehirlerden elde edilir, vücuda verilmeden önce bir takım işlemlerden geçirilerek hastalık yapıcı etkisi yok edilir, fakat antikor ve antijen özelliğine dokunulmaz, aşı tipleri çeşitlidir, Örneğin bazı aşılarda enfeksiyon etkeni olarak mikroorganizmayı ısıtarak, çeşitli kimyasal işlemlere tabi tutarak zararsız hale getirilir, bazı aşı çeşitlerinde ise, enfeksiyon etkenine benzeyen daha hafif daha zararsız bir mikroorganizma kullanılarak hastaya verilir. Çiçek aşısında iner çiçek hastalığının etkeni kullanılırken, verem aşısında BCG (Bacillus Calmette Guerin) basili kullanılır,  Saç Serumu https://www.serum.gen.tr/sac-serumu.html Fri, 23 Nov 2018 19:44:40 +0000 Saç Serumu, Isıdan boya yapmaktan hava şartlarından yıpranmış ve hasar görmüş saçlar için direk  akla gelen saç serumları olur. İçeriğinde bulunan vitaminler yağlar ve mineraller bu yıpranmış saçların  bakımını yap Saç Serumu, Isıdan boya yapmaktan hava şartlarından yıpranmış ve hasar görmüş saçlar için direk  akla gelen saç serumları olur. İçeriğinde bulunan vitaminler yağlar ve mineraller bu yıpranmış saçların  bakımını yapar yüzde yüz bitirme düzeltme olmasa da yinede azaltır ama kullanılması mutlaka önerilmektedir. 

Saç Serumunun Faydaları Nelerdir
 • Kozmetik mağazalarında satılan sa. serumlarının çoğu saça hoş koku verir. Bu koku veren madde çiçek kokusu içerir genel de bu yüzden de saça faydalıdır. 
 • Banyo sonrasın da yada kuru saça uygulayacağınız bu bakım serumları saça şekil hacim ve dolgunluk verir. 
 • Saç kırıklarını önler veya onarılmasına yardımcı olur. 
 • Saçlara yağlı bir görünüm verdiği söylenir aslında içindeki yağlar uçucu yağlardır bu da saç görünümüne parlaklık kazandırır aynı zamanda diplere uygulanmaz. 
 • Diplere ve uçlara aynı anda uygulanan serumlar da vardır bunlarda saç dökülmelerinde oldukça faydalıdır. Kullanan bir çok kişinin saç dökülmesinin durduğu görülmüştür. 
 • Saçın daha çabuk şekillenmesini sağlar ve kabarmasını, elektriklenmesini önler
 • Saça maşa, fön, pres uygulanacak ise mutlaka ısı öncesi serumlar uygulanmalıdır çünkü saç serumu ısı öncesi kullanıldığı zaman saçların zarar görme oranını azaltır. 
 • Saç derisinde kabuklanma ve kaşıntı var ise diplere de uygulanan saç serumu bunu azaltır hatta yok eder.
 • Hava şartlarından etkilenerek matlaşan ve kuru gözüken saçların parlak hale gelmesine canlanmasına yardımcı olur.
Saç Serumu
Hangi Serumlar Kullanıma Uygundur

Saçlar Oldukça kötü ve bitik durumda ise kullanacağınız veya satın alacağınız ürünlere çok dikkat etmelisiniz bunun için bitkisel ve gerçekten adı duyulmuş markalar ile görüşmelisiniz saçlar için aslında en uygun olan serumlar bitkisel serumlar olarak bilinir. Sahte ve ya kimyasal içerikli serumlar kullanıldığında yumuşaklık hissedilebilir ancak bu serumlar bittiğinde ve ya kullanılması bırakıldığı zaman da saçlar eskisinden daha kötü bir hal alır incelme ve kırılma yapar bu nedenle çok dikkatli olmalısınız. 
]]>
İzotonik Serum https://www.serum.gen.tr/izotonik-serum.html Sat, 24 Nov 2018 09:53:04 +0000 İzotonik serum, fiziksel (SF), tıp biliminde kullanılan bir serum türüdür. Halk dilinde tuzlu su olarak da malum serum fiziksel, %0.9 NaCl izotonik olarak da izah eden eriyiktir. Osmotik olarak da eşdeğer meydana geldiği amaçl İzotonik serum, fiziksel (SF), tıp biliminde kullanılan bir serum türüdür. Halk dilinde tuzlu su olarak da malum serum fiziksel, %0.9 NaCl izotonik olarak da izah eden eriyiktir. Osmotik olarak da eşdeğer meydana geldiği amaçlı "fizyolojik" ismini taşır. Pediatri grubunda burun damlası biçimde kullanılmasında bir miktar antimikrobiyal tesiri olduğundan seçim nedenidir.
 
Kullanım sahaları 

Bebeklerin burun temizliği, diyabet koması, göğüs protezi, kan ve plazma hacminin anlık düşmesiyle meydana çıkan şok vaziyet gibi yerlerde kullanılan serum fiziksel, gözyaşı olmaması mukoza kurumaları gibi gibi hastalıklarda da kullanılır.Ayrıca diş hekimliğinde vital pulpa tedavilerinde pulpa yarasının temizlenmesi amaçlı kullanılır.
Uyarı: Hekime danışmadan kullanılmaması gerekiyor.
 
İzotonik sodyum klorür solüsyonu vücudun en temel mimari taşları durumda olan sodyum ve klorür iyonlarını içerir ve damar içi yoldan yapılan bir çözeltidir. Vücuttan kaybedilen sıvının ve tuzun mahalline konmasında işe yarar. İzotonik sodyum klorür solüsyonu , 50, 100, 150, 250, 500 ve 1000 ml'lik esnek torbalarda (Medifleks)sunulmuştur. Setli ve setsiz 2 formu bulunmaktadır. İlaç sadece toplardamar içerisine ve bu emele uyumlu bir plastik boru (set) kanalıyla uygulanır. İzotonik sodyum klorürden oluşan solüsyon vücudun susuz ve tuzsuz kalması (dehidratasyon) vaziyetinin rehabilitasyonunda ve bu durumun oluşmasını engellemek amaçlı kullanılır. İzotonik sodyum klorür solüsyonu , konsantre formda yer alan birtakım damar içi uygulamaya uyumlu ilaçların damar içerisine uygulanmadan öncesinde seyreltilmesi için da kullanılmaktadır. Tüm ilaçlar gibi serum fiziksel'in muhtevasında yer alan maddelere hassas durumda olan kişilerde hemen yan etkiler olabilir. Aşağıdakilerden bir tanesi olursa, serum fizyolojik izotonik % 0.9'u kullanmayı durdurunuz ve acilen hekime bildiriniz ya da sizlere uzak olmayan hastanenin aciliyetli kısmına başvurunuz: 
İzotonik Serum
 • Ateşlenme,
 •  Enjeksiyon yerinin iltihaplanması
 •  Damarlarda morarma, kızarıklık ve ağrı
 •  Soluk alıp vermede zorluk (akciğerlerde su toplanmasına ilişkili)
 •  Kalp yetmezliğine ilişkili nefes alıp vermede zorluk, parmak uçlarında morarma, bacaklarda şişlik
 •  Ani gelişen felç, yutmada ve konuşmada zorluk (santral pontin miyelinozis denilen hastalığa ilişkili olarak da)
Bunların tümü çok fazla önemli hemen yan etkilerdir.
Eğer bunlardan bir tanesi sizde var ise, sizin serum fizyolojik izotonik % 0.9'a karşın önemli alerjiniz var demektir. Aciliyetli tıbbi müdahaleye ya da hastaneye yatırılmanıza sebep olabilir. Bu çok fazla önemli hemen yan tesirlerin tümü çok seyrek görülür. Aşağıdakilerden rastgele bir tanesini değişiklik ederseniz, anında hekime bildiriniz ya da sizlere en uzak olmayan hastanenin aciliyetli kısmına başvurunuz. 
 • Tansiyon düşmesine ilişkili vertigo şikayeti, bayılma duygusu, güçsüzlük
 • Bunların tümü önemli hemen yan etkilerdir. Aciliyetli tıbbi müdahale gerekebilir.
 • Ciddi hemen yan etkiler çok fazla seyrek görülür.
Aşağıdakilerden rastgele bir tanesini değişiklik ederseniz, hekime söyleyiniz:
 • Damarlarda fazla miktarda su olması
 • Kanın içindeki sodyum, potasyum gibi maddelerin miktarının normalin dışına çıkması
Bunlar serum fizyolojik izotonik % 0.9'un hafif hemen yan etkileridir.
]]>
Foltene Serum https://www.serum.gen.tr/foltene-serum.html Sun, 25 Nov 2018 05:40:29 +0000 Foltene Serum; İlk olarak bu markanın ne için kullanılmakta olduğunu söylemek gerekmektedir. Bakım ürünleri arasında yer alan bir markadır. Bu ürünün çeşitliliği ise saç, kaş ve kirpik için şampuan ve serum gibi bakım ür Foltene Serum; İlk olarak bu markanın ne için kullanılmakta olduğunu söylemek gerekmektedir. Bakım ürünleri arasında yer alan bir markadır. Bu ürünün çeşitliliği ise saç, kaş ve kirpik için şampuan ve serum gibi bakım ürünleri üretmektir. Pek çok kişi bu markayı bilmemektedir. Eczanelerde pek rastlamadım ama internet üzerinden satışının olduğunu söyleyebilirim. Şimdi sizlere foltene serumdan bahsedeceğim yani saç sağlığı için yapılmış olan bakım ürünü hakkında kısaca sizleri bilgilendireceğim.

Foltene serum kadın saç dökülmesi ve erkek saç dökülmesine karşı geliştirmiş olduğu iki çeşidi vardır. İki çeşit olması kadın ve erkek saç tipi dökülmelerin farklı olmasından kaynaklanmaktadır. İçeriğinde geliştirmiş oldukları maddeler sayesinde saç dökülmelerine karşı etkili çözüm bulmuşlardır. Kadın saç dökülmesi için olan serumun içeriğinde kadınlara özel eksiklikler göz önünde bulundurularak aşırı diyet, stres, hormonal dengesizlik, doğum sonrası, menopoz ve boya gibi problemlere karşı geliştirilmiştir. Erkek saç dökülmesi için olan serumun içeriğinde erkeklerin kalıtsal faktörlerinden dolayı gelişen saç dökülmesi, stres, aşırı çalışma ve beslenme bozukluğu gibi problemlere karşı geliştirilmiştir.

Foltene Serum
Foltene Serumun Saç Dökülmesine Karşı Etkileri;
 • Saçın yaşam döngüsü normale döndürür.
 • Saçın doğal gelişimi hızlanır.
 • Saçı kuvvetlendirir ve dökülmesini durdurur.
 • Saç kökünün yaşlanmasını engelleyerek saç tellerini besler ve güçlendirir.
 • Saç derisinde oluşacak deformeyi önler.
 • Saç derisinin ve tellerinin ihtiyacı olan mineralleri almasını sağlayarak parlaklığının geri kazanılmasını sağlar.
Düzenli kullanıldığı takdirde içerisinde bulunan kalsiyum, potasyum, magnezyum, çinko, fosfor, demir ve mineral tuzlarının zengin olması sonucu saç sayısında artış ve saç dökülmesinde azalış görülür. 

Foltene Serumun Kullanımı;

Serumun saç derisi tarafından daha iyi emilmesi için saç derinizin nemli olması önemlidir. İlk olarak saç dökülmesi problemi yaşanılan bölgeyi kapatan saçları ayırarak dökülen bölgeyi açığa çıkarmalıyız. Daha sonra bu bölgeye serumdan bir miktar dökerek parmak uçlarımızla masaj yaparak saç derisine yedirmeye çalışmalıyız. Uygulama sonrası saçlarınızı durulamaya gerek yoktur. Tam etki etmesi için imkanlarınız doğrultusunda şampuanıyla birlikte kullanmanızı tavsiye ederim. 

Not; Eğer ki saç derinize uyguladığınız bölgede uzun süreli kızarıklık yada yanma mevcutsa uygulama miktarını biraz azaltınız. Kullanım miktarını azaltmanıza rağmen hala aynı etkiler oluşuyorsa foltene serumun kullanımına ara vermeli ve hekiminize başvurmalısınız. Foltene serumu oda sıcaklığında ve çocukların ulaşamayacağı yerde saklamalısınız. Foltene serum kesinlikle içilmemelidir. Yanlışlıkla içilmesi halinde hemen en yakın hastaneye gidilmelidir.
]]>
Doğal Serum Nasıl Yapılır https://www.serum.gen.tr/dogal-serum-nasil-yapilir.html Mon, 26 Nov 2018 01:35:24 +0000 Doğal serum nasıl yapılır, doğal hazırlanan serumlar cilt bakımının olmazsa olmaz parçalarından biridir. Evde doğal serumu hazırlamak oldukça basittir. Kolaylıkla bulunabilen birkaç malzemenin bir araya getirilmesi Doğal serum nasıl yapılır, doğal hazırlanan serumlar cilt bakımının olmazsa olmaz parçalarından biridir. Evde doğal serumu hazırlamak oldukça basittir. Kolaylıkla bulunabilen birkaç malzemenin bir araya getirilmesi ile doğal serum yapılabilir. Ancak doğal serum yapmanın bazı püf noktaları vardır. Hazırlanacak serum hangi cilt tipine göre hazırlanıyorsa kullanılan malzemeler değiştirilmelidir.

Çoğu kadın cildinde yağlanmayı arttıracağı düşüncesiyle bitkisel yağlar yerine kozmetik ürünler tercih etmektedir. Bitkisel ya da kozmetik bakım ürünleri cilt bakımı için oldukça önemlidir. Ancak doğal yağlar kozmetik ürünlere nazaran cildi çevresel faktörler ve yaşlanmaya karşı daha koruyucudur.Ayrıca krem gibi ürünler ile kıyaslandığında daha etkilidirler.

Doğal serum nasıl yapılır

Doğal serum yapmak için ilk olarak cilt tipine uygun taşıyıcı yağ tercih edilmelidir. Ardından esansiyel yağ temin edilerek doğal serum yapımına başlanmalıdır.

Tercih edilen taşıyıcı yağdan 4 çorba kaşığı ve 30 damla esansiyel yani uçucu yağ koyu renkli cam bir şişenin içine alınır. Şişe püskürtmeli ya da damlalıklı olmalıdır. Şişenin yarımına kadar taşıyıcı yağ eklenip üzerine uçucu yağ ilave edilir. Kapağı kapatılarak 2 dakika boyunca devamlı çalkalanır. Bu sayede yağların bir biri ile tamamen karışması sağlanır. Hazırlanan doğal serum karanlık bir yere çalınarak 24 saat boyunca bekletilir. 24 saatin sonunda doğal serum istenilen zaman kullanılmaya başlanabilir.

Doğal serum içinde kullanılan yağlar doğal olduğundan ve hazırlanan serumun içerisinde her hangi bir kimyasal ve koruyucu bulunmadığından dolayı en fazla 6 ay muhafaza edilebilir. Bu zaman zarfından önce eğer hazırlanan serum kokmaya başlamışsa bozulmuş demektir.

Doğal Serum Nasıl Yapılır

Doğal cilt gençleştirici serum nasıl yapılır

 • 4 tane E vitamini kapsülü
 • 2 çorba kaşığı tatlı badem yağı
 • 2 çorba kaşığı üzüm çekirdeği yağı
 • 2 çorba kaşığı jojoba yağı
 • 2 çorba kaşığı avokado yağı

Hazırlanışı ve uygulanışı: E vitamini kapsülleri cam bir kasenin içine boşaltılır. Ardından üzerine üzüm çekirdeği yağı, jojoba yağı, tatlı badem yağı ve avokado yağı eklenerek plastik bir kaşık ile homojen bir şekilde karıştırılır. Hazırlanan karışım püskürtme aparatlı bir şişeye alınarak güneş görmeyen karanlık bir yerde saklanır. Hazırlanan serum biteme kadar aynı şekilde karanlık ve serin bir ortamda saklanmalıdır. 

Serumdan yüz, çene ve alın bölgesine birer damla damlatılarak bölgelere masaj hareketleri ile sürülür. Serum uygulanmadan önce cildin mutlaka temiz olması gerekir. Cilt temizlenip kurulandıktan sonra serum uygulanmalıdır. Özellikle gece yatarken ve sabahları uyanıldığında kullanılırsa daha etkili olur.

Doğal serum hazırlanırken hangi cilt, hangi taşıyıcı ve uçucu yağı kullanmalıdır

 • Normal ciltler taşıyıcı yağ olarak, kayısı çekirdeği yağı, fındık yağı ve badem yağı, uçucu yağ olarak, limon yağı, rezene yağı, lavanta yağı, gül yağı, benzoin yağı ve sardunya yağı kullanmalıdır.
 • Kuru ciltler taşıyıcı yağ olarak, badem yağı, soya fasulyesi yağı, kayısı çekirdeği yağı ve zeytinyağı, uçucu yağ olarak, benzoin, Calendula, sandal, sardunya, paçuli, gül, biberiye, neroli, çördük yağı kullanmalıdır.
 • Yağlı ciltler taşıyıcı yağ olarak, kayısı çekirdeği yağı, üzüm çekirdeği yağı, fındık yağı ve badem yağı, uçucu yağ olarak, greyfurt, gül, sardunya, limon, nane, sandal ağacı, melisa, kişniş yağı kullanmalıdır.
]]>
Sakal Serumu https://www.serum.gen.tr/sakal-serumu.html Mon, 26 Nov 2018 08:17:39 +0000 Sakal Serumu, Sakal, tarihten günümüze tüm erkeklerin  en önem verdiği, erkekleri kadın ve çocuklardan ayıran en belirgin erkeklil sembolüdür. Günümüz erkekleri sakal bakımına çok dikkat etmektedir ancak kişile Sakal Serumu, Sakal, tarihten günümüze tüm erkeklerin  en önem verdiği, erkekleri kadın ve çocuklardan ayıran en belirgin erkeklil sembolüdür. Günümüz erkekleri sakal bakımına çok dikkat etmektedir ancak kişiler gerek geçici gerekse kalıcı sakal problemi ile her daim mücadele vermektedirler.Bu tür sorunlar genelde kalıtsal olarak şekilleniyor olsa da ırsi olmayan dönemsel sorunlardan da kaynaklı olarak kişilerin karşısında çıkmaktadır.Yani köselik doğuştan olmaktadır fakat sakalkıran sonradan ve dönemsel olarak yaşanmaktadır.Bu tip sorunlar yaşayan erkekler kimyasal veya bitkisel ilaçlar kullanarak çözüm aramaktadırlar.

Kimyasal Sakal Serumları

Bitkisel testosteron olarakta bilinen T.Terresteris, peptide complex, GP4G, kerastime s, forskohlı, biotin ve çeşitli  vitaminlerin oluşturduğu serumlar sağlıklı kıl gelişimini desteklemektedir. Phantenol, Vital et ve çeşitli vitaminlerden oluşan serumlar ise cilt ve sakaldaki  hassasiyeti azaltarak kaıntı ve tahribatı azaltarak sakal köklerinin temiz kalarak sağlıklı şekilde uzamasını sağlar. Bunun yanı sıra canlandırarak sağlıksız olan sakal ve sakal köklerini onarır.

Sakal Serumu

Bitkisel Sakal Serumları

 • Sarımsak ile sakal çıkarma:

Sarmısağın sakal bölgesine düzenli olarak sürülmesi, sakal gürleştirmesinden ziyade sakal olmayan yerde tüylenmeyi sağlar.

 • Badem Yağı ile sakal çıkarma:

Badem yağının sakal bölgesine sürülmesi, sakalı çoğaltmak değilde sarımsak uygulaması ile tüylenen cansız kılların parlak ve sağlıklı uzamasını sağlar.

 • Buz ve Sarımsak ile sakal çıkarma:

Yüzümüzü temiz şekilde yıkadıktan sonra buzları tenimizde biraz gezdiriyoruz. Daha sonra sarımsakları ortadan ikiye kesip yüzümüzü tahriş edecek şekilde bastırarak  kızarana kadar ve hatta kan akana kadar sürüyoruz. Bu işlemi birkaç kez yaptığımızda sakallar siyah olarak çıkacaktır.Bu yöntem ile kelliğe bile son verilmektedir. Tahriş etmesi yüzünden pek tercih edilmiyor olsada deneyenler olumlu sonuçlar almıştır.

 • Ardıç Katranı ile sakal çıkarma:

Aktarlardan rahatlıkla temin edebileceğimiz ardıç katranı özünü temiz bir krem kabına bir tatlı kaşığı kadar koyup içerisine iki tatlı kaşığı vazelin katıp ahşap bir spatula ile harmanlıyoruz. Sakal çıkmasını istediğimiz bölgeyi sarımsak ile tahriş ettikten sonra ardıç katranı ve vazelin karışımını krem şeklinde sürüp üzerini taze lahana yaprağı ile kapatıyoruz. Lahana yaprağının antiseptik özelliği olduğundan dolayı sakalın daha hızlı ve sağlıklı çıkmasını sağlayacaktır. Bu karışım sakalkıran sorunu yaşayan erkeklerde kati ve sonuca ilişkin bir yöntemdir.

]]>
Serum Hastalığı https://www.serum.gen.tr/serum-hastaligi.html Mon, 26 Nov 2018 14:37:31 +0000 Serum hastalığı, bir takım hastalıklardan dolayı kişilere at ya da sığır kanından üretilmiş serumlar verilebilmektedir. At ve sığır kanından elde edilen serumlar bazı bünyelerde bazı yan etkilere yol açabilir. Serum hastalığı, bir takım hastalıklardan dolayı kişilere at ya da sığır kanından üretilmiş serumlar verilebilmektedir. At ve sığır kanından elde edilen serumlar bazı bünyelerde bazı yan etkilere yol açabilir. Kullanılan serumun içerisinde bulunan antijenler ve vücuttaki antikorlar bir araya gelerek serum hastalığına neden olur. Gazlı kangren, tetanos, difteri  ya da yılan sokması nedeniyle bu tür serumlar verilebilir. Serum alan her bireyde serum hastalığı gelişmez. Serum hastalığı yaklaşık yüz kişide beş kişide görülebilir. Günümüzde ise serum hastalığı penisilin olarak adlandırılan damar yolu ile vücuda uygulanan antibiyotikler nedeniyle de oluşum göstermektedir. Hastalık nedeniyle eklem ağrısı ortaya çıktığında ağrıyı kesmek için aspirin ve oluşan kaşıntıya karşı antihistaminik ilaçlar kullanılabilmektedir. Ağrı ve kaşıntı bu ilaçlara rağmen kesilmezse kortizon içerikli ilaç tedavisine başvurulmaktadır.

Serum Hastalığı

Serum hastalığının belirtileri

Serum hastalığında ortaya çıkan belirtiler serum uygulandıktan en geç 10 gün içinde ortaya çıkabilir. Eklem ağrısı, kaşıntı, ateş ve deride döküntüler meydana gelebilir.

Serum hastalığı tedavisi

Serum hastalığı nedeniyle tetanosa yakalanmamak için belli aralıklar ile aşılama yapılmalıdır. Serum hastalığı bazı vakalarda bir takım ilaçlar kullanıldıktan sonra en geç 1 hafta içinde alerjik reaksiyonlara yol açabilir. Eğer alerjik reaksiyonlar ilaç kaynaklı gelişmişse ilaç kullanımı eksildikten sonra alerjik durum kendiliğinden kaybolabilir. Deride meydana gelebilecek kızarıklık, döküntüler ve ateş görülebilir. Aynı zamanda eklem, dirsek ve diz bölgesinde ağrılar açığa çıkabilir. Bu gibi durumlar basit önlemler ile kontrol altına alınabilir. Ağrı kesici, kas gevşeticiler kullanılarak serum hastalığı tedavi edilebilir.

]]>
Hamilelikte Serum https://www.serum.gen.tr/hamilelikte-serum.html Tue, 27 Nov 2018 06:10:23 +0000 Hamilelikte Serum, Hamilelik dönemi kadınların çok özel ve bir o kadar da  zor dönemidir. Zor kelimesi aslında görecelidir. Kimi kadınlar bu dönemi çok zor atlatırken kimi kadınlar çok rahat bir hamilelik süreci geçirir. Bu d Hamilelikte Serum, Hamilelik dönemi kadınların çok özel ve bir o kadar da  zor dönemidir. Zor kelimesi aslında görecelidir. Kimi kadınlar bu dönemi çok zor atlatırken kimi kadınlar çok rahat bir hamilelik süreci geçirir. Bu durumun farklı olmasının sebebi kadınların fizyolojik ve biyolojik yapılarının hepsinin birbirinden farklı olmasıdır. Ayrıca bu farklılığa bebeğin gelişimsel süreçleri de etki etmektedir. Bulantı, kusma ve baş dönmesi gibi rahatsızlıklar nedeniyle hamile kadınlara bazen serum takmak gerekir. Serum takılması da akıllara hamileliğe etki eder mi, zararlı mıdır gibi soruları getirir. Peki serum takılması zararlı mıdır konusunu ele alalım. 

Hamilelikte Serum Takılması Zararlı Mıdır

Kadınlar bu konuya soğuk ve tedirgin yaklaşsa bile doktorlar serum uygulamasına karşı çıkmamaktadır. Fakat bu konuda zararlı değildir gibi bir açıklama ve bilgi de bulunmamaktadır. Hamileliği çok zor geçen kadınlar dayanılmaz hale gelen rahatsızlıklarından dolayı doktora gider ve serum uygulaması yapılabilir. Uzun zamandır uygulanması zararı olmadığını gösterebilir. Bebeğin sağlığına bir etki etmediği gözlenmiştir. Fakat bu etmeyecek anlamına gelmez. Serum ağrı kesici görevi görür ve bebeğe etki etme olasılığı az bir orandır. Bir diğer sorun ise " Erken Doğuma Etki Eder mi " sorusudur. Serumun erken doğuma hiçbir etkisi yoktur. Serumun tam anlamını bilmemiz de fayda vardır. En azından bilgi sahibi olursak biraz rahatlayabiliriz. serumun kelime anlamına bir göz atalım.

Hamilelikte Serum
Serum Nedir

Rengi olarak şeffaf ve berrak renkteki sıvıdır. Kanın pıhtılaşmasını sağlayıp bir süre bekletilmesiyle oluşur. Serum tıpkı eczanelerde satılan veya doktorun önerdiği ilaçlar gibi bir ilaçtır. İyileştirme özelliği vardır. Yan etkileri yok denecek kadar azdır. Sık sık başvurulan bir tedavi aşamasıdır. Bazen sadece aşamada değil, bizzat yöntemdir.

Tüm bu açıklamaya ve tanıma bakacak olursak tedirgin olacak bir durum yoktur. Serum kullanmak gayet normaldir. Hamilelik sürecinde daha dikkatli olmanız ve her kullandığınız ilaçta zararlı mıdır düşüncesine kapılmanız da gayet doğaldır. Eğer hamilelik süreciniz zor geçiyorsa ya da zor geçmesi durumunda serum kullanmaktan korkuyor iseniz serum kullanmadan önce doktoruna danışmanızı tavsiye ederiz.
]]>
Serum Faydaları https://www.serum.gen.tr/serum-faydalari.html Tue, 27 Nov 2018 21:07:04 +0000 Serum Faydaları ; Hastaneye herhangi bir sebeple gidip tedavi olan birçok insana, serum tedavisi uygulanır. Bir çok insan serumun ne olduğunu biliyor olmasına rağmen içeriğini, çeşitlerini, olumlu ve olumsuz yanlarını pek bilmez. Serum Faydaları ; Hastaneye herhangi bir sebeple gidip tedavi olan birçok insana, serum tedavisi uygulanır. Bir çok insan serumun ne olduğunu biliyor olmasına rağmen içeriğini, çeşitlerini, olumlu ve olumsuz yanlarını pek bilmez. Serum, kanın dinlendirilip, pıhtılaştırıldığı zaman ortaya çıkan berrak renkli ve sıvı haldedir. Kan metabolizma dışına alınıp bir cam içerisine konulduktan bir süre sonra pıhtılaşmaya başlar. Bu durum, kanın içinde erimiş halde bulunan ve fibrinojen olarak adlandırılan plazma proteininin erimeyen fibrin şekline döndürülebilmesindendir. Kan içerisindeki hücreler bu fibrin içinde durur. Büzülen fibrin nedeniyle ortaya berrak bir sıvı madde çıkar ve buna serum denir. Pıhtılaşmamış kandan hücre elemanlarının ayrılması sonucunda temin edilen sıvıya ise, plazma denir. Serumda fibrinojen ve diğer bazı pıhtılaşma sebepleri bulunmadığı halde, plazmada bu sayılan maddeler de bulunur.

Kan serumundan birçok hastalıktan mikrop kapmış insanların tedavisinde kullanılmaktadır. Bu amaçla kullanılacak serumların hazırlanışı şu şekildedir;

Önce hastalık mikroplarının kuvveti azaltılarak beygir, inek gibi hayvanlara aşılanmaktadır. Hayvanlar bu mikropların etkisinden dolayı hasta olmaktadır. Vücutlarında bu mikroplara karşı savunucu maddeler antikorlar meydana gelmektedir. Bu koruyucu maddeler yeterli dereceyi bulduğu zaman hayvanın kanı alınır, serumu ayrılır. İşte bazı hastalıklarda kullanılmakta olan serumlar, içinde koruyucu cisimleri çoğalmış olan bu serumlardır.

Serum bir çeşit ilaçtır. İğne, enjeksiyon ile vücuda aktarılan serumun sayesinde, birçok hastalık iyi edilir. İmmünoloji yani bağışıklık bilimi de serumlar, normal serumlar ve bağışık serumlar diye iki gruba ayrılmaktadırlar.

1. Normal serumlar: Kanı alınan hayvan, eskiden insanlar için zararlı olan hiçbir hastalığa yakalanmamışsa, bu hayvanlardan elde edilen serum özel antikor taşımamaktadır, normal serum çeşitidir. Bu tür serumlar, laboratuvarlarda mikrop besi yerlerinin hazırlanmış aşamasında kullanılmaktadırlar.

Serum Faydaları

2. Tedavi edici serumlar: Bunlar immun globul yani antikor ihtiva eden serumlardır. Hastalığı meydana getiren mikroplar ve bunların zehirleriyle önceden özel işlem görmüş, bağışıklık kazanmış hayvanlardan veya insanlardan elde edilen serumlardır. Bunların pratikte koruyucu ve tedavi edici olarak genişce kullanma alanları vardır. Genellikle bağışık serum üretim aşamasında beygirler tercih edilmekle birlikte, sığır, koyun, katır ve eşek gibi hayvanlar da kullanılmaktadır. Serum etiketinde bu hayvanın türü özellikle belirtilmektedir.

Serumlar ihtiva etmiş oldukları bu antikorların türüne göre, antitoksik, antibakteriyel, antiviral ve antivenom olmak üzere dört gruba ayrılmışlardır. Son dönemlerde tetanos aşısı yapılarak bağışıklık kazanması sağlanan insanlardan tedavi ve koruyucu olarak kullanılan Tetanos antitoksik olan, insan serumu üretilmiştir. Aynı yöntem kullanılarak kızamık hastalığına, boğmacaya, kuduz gibi hastalıklara karşı globulinler uygulanabilmektedir.

Serumların yan etkileri : Hayvanlardan elde edilen serumlarda ki proteinler insan vücudu için yabancı olduğundan dolayı, bu gibi serumlar insanlara enjekte edildiklerinde, yabancı proteinlerin bir an önce vücuttan atılmalarını sağlamak amacıyla, insan vücudu içerisinde seri ve karmaşık olaylar gerçekleşmektedir. Bu olayların sonucunda bazı insanlarda, klinik belirtiler ortaya çıkabilmektedir. Bunların bütününe serum reaksiyonları yada serum yan etkileri adı verilmektedir. Klinik belirtileri birbirine benzeyen bu yan etkiler şunlardır;

a) Anafilaktik şok: Az rastlanılmakta birlikte,  bu tip etki, serum enjeksiyonunu izleyen,bir iki dakika veya en geç yarım saat içinde belirtileri ortaya çıkmaktadır. Kişide tansiyon hızla düşer, hasta nefes almakta güçlük çeker ve göz bebekleri büyür, şuur kaybolur, bazen ödem, bağırsak kurdu ve ishal görülmektedir. Gereken müdahale zamanında yapılmazsa, k]]> Keratin Serum https://www.serum.gen.tr/keratin-serum.html Wed, 28 Nov 2018 04:16:25 +0000 Keratin serum saçın onarılması için kullanılan bir bakım ürünü olarak karşımıza çıkmaktadır. Dişlerde, tırnaklarda ve saçlarda bulunan bir çeşit protein olarak adlandırılabilen keratin, saçların esnek yapısını korum Keratin serum saçın onarılması için kullanılan bir bakım ürünü olarak karşımıza çıkmaktadır. Dişlerde, tırnaklarda ve saçlarda bulunan bir çeşit protein olarak adlandırılabilen keratin, saçların esnek yapısını korumaktadır. Saçlarını sıklıkla boyatmakta olan ve saçını sıklıkla ısıya maruz bırakmakta olan kişilerde keratin miktarının azalması ve azalan keratinle beraber saçın dengesinin bozulması, sertleşip incelmesi ve birbirine dolaşması gibi sorunlar ortaya çıkmaktadır. 


Keratin Serum
Canlılığını ve dayanıklılığını kaybetmiş olan bir saça kaybettiği keratini kazandırabilmek ve daha canlı bir yapıya sahip olmasını sağlayabilmek için keratin serumu uygulanması faydalı olacaktır. Hafif bir şekilde nemli olan saça uygulanabilecek olan bu serumu evde rahatlıkla saçınıza uygulayabilmeniz mümkün olacaktır. Saçlarınızın daha düz bir görünüme sahip olmasını sağlayan, daha kolay şekil almasına ve ipeksi bir görünüme kavuşmasını sağlayan bu serum sayesinde saçlarınızın çok daha dayanıklı bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz.
]]> Kaş Kirpik Serumu https://www.serum.gen.tr/kas-kirpik-serumu.html Wed, 28 Nov 2018 15:31:21 +0000 Kaş Kirpik SerumuSaçlar ve kaş kirpik bölgesinde bulunan kıl yapıları ne kadar güçlü ve gür olursa o denli bakımlı ve güzel göründüğümüzü düşünürüz. Bu tabi ki doğrudur da. Fakat piyasada bulunan ürün Kaş Kirpik Serumu

Saçlar ve kaş kirpik bölgesinde bulunan kıl yapıları ne kadar güçlü ve gür olursa o denli bakımlı ve güzel göründüğümüzü düşünürüz. Bu tabi ki doğrudur da. Fakat piyasada bulunan ürünler ve son zamanlarda sıkça kullanılan kimyasallar nedeniyle saçların, kaş ve kirpiklerin döküldüğü görülmektedir. Bu durumu minimum seviyeye indirmek için ise bakım ürünlerini seçerken doğru karar vermektir. O halde kaş kirpik serumu nedir ve ne işe yarar önce bunu öğrenmek gerekmektedir. 

Kaş Kirpik Serumu Nedir

Kaş ve kirpik serumu zamanla dökülen ve ya azalan ya da var olan durumundan şikayetçi olduğumuz kaş ve kirpik bölgelerinin onarılarak daha gür ve canlı olmasını sağlamaya yaramaktadır. Serumlar hasarlı  bölgelerde daha alt kısımlara nüfuz ederek daha kalıcı bakımlar yapar. 

Kaş Kirpik Serumu alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz
 • Kullanacağımız serumun bitkisel olması daha faydalı olacaktır. 
 • Serumun içeriği de çok önemlidir. Kaş yapayım derken göz çıkarmamak gerek. Serum içerisinde bulunan maddelere alerjiniz varsa farklı serumları tercih ediniz. 
 • Kullanacağınız serum gözünüzde sorun yaşamanıza neden olabileceğinden güvendiğiniz bir yerden güvendiğiniz bir markanın ürününü tercih etmelisiniz. 
Kaş Kirpik Serumu
Kaş Kirpik Serumunu Nasıl Uygulamak Gerekir
 • Kaşlarınızı aldırdıktan sonra mutlaka uygulamanız gerekir. Kıl kökleri açık olacağından daha gülü çıkmasına yardımcı olur. 
 • Kaşlarınıza masaj yaparak uygulamanız, daha etkili olmasını sağlar. 
 • Serumlar minik bir damlayla bile kalıcı etkiler yaratır. Bu nedenle çok sürmek yerine az ve masaj eşliğinde uygulamalısınız. 
 • Serumun etkisinin kalıcı olması için nemlendirici kreminizi uygularken kaşlarınıza değdirmemeye çalışın. 
 • Özellikle geceleri uygulamanız daha yararlı olacaktır. 
 • Kirpiklere ise dip kısımlara çok ulaştırmadan da uygulayabilirsiniz. Oldukça hassas ve dikkatli bir uygulama gerektirmektedir. 
]]>
Sodyum Klorür Serum https://www.serum.gen.tr/sodyum-klorur-serum.html Thu, 29 Nov 2018 05:44:29 +0000 Sodyum klorür serum, Sodyum klorür serum vücut için önemli rol oynayan sodyum ve klorür iyonları içeren, damar yolu ile vücuda uygulanan bir çözeltidir. Vücutta bir takım hastalıklar nedeniyle kaybolan su ve tuz Sodyum klorür serum, Sodyum klorür serum vücut için önemli rol oynayan sodyum ve klorür iyonları içeren, damar yolu ile vücuda uygulanan bir çözeltidir. Vücutta bir takım hastalıklar nedeniyle kaybolan su ve tuzun tekrar yerine koyulabilmesi için önemlidir. Sodyum klorür serum, 50, 100, 150, 250, 500 ve 1000 ml'lik torbalar içinde bulunmaktadır. Serumların setli ve setsiz olmak üzere iki versiyonu vardır.
Sodyum Klorür Serum
Serum yalnızca torbalar içinde ve amaca uygun özel plastik boru yardımı ile verilir. Sodyum klorür serum, Vücudun susuz ve tuzsuz kalması nedeniyle meydana gelebilecek hastalıkların tedavisinde ya da bu hastalıkları engellemek için uygulanır. Sodyum klorür serum, Bazı damar içinden uygulanacak ilaçlarda, ilaçlar uygulanmadan önce inceltilmesi nedeniyle de kullanılır.
]]>
Dove Saç Serumu https://www.serum.gen.tr/dove-sac-serumu.html Thu, 29 Nov 2018 07:01:32 +0000 Dove saç serumu özellikle saç dökülmesi sorunu yaşayan kişiler için üretilmiş olan faydalı bir bakım ürünüdür. Deniz, kum, güneş, klor ve saçın sıkı bir şekilde bağlanması gibi sorunlara bağlı olarak ortaya çıkan s Dove saç serumu özellikle saç dökülmesi sorunu yaşayan kişiler için üretilmiş olan faydalı bir bakım ürünüdür. Deniz, kum, güneş, klor ve saçın sıkı bir şekilde bağlanması gibi sorunlara bağlı olarak ortaya çıkan saç dökülmesi sorununuzla başa çıkmakta sıkıntı yaşıyorsanız içinde Trichazole Ginseng ve Soya Proteini bulunan bu serumu kullanmanız yararınıza olacaktır. Saç kökünde bulunan yıpranmayı azaltacak olan bu serum saç tellerinin saç derisine daha sıkı bir şekilde tutunmasına olanak sağlayacaktır. Saçınızın köklerinden itibaren güçleniyor olması sayesinde 2 hafta içerisinde saç dökülmesi sorununuzda gözle görünür bir biçimde azalma yaşayabilmeniz mümkün olacaktır.

Dove Saç Serumu
Dove saç serumu etkileri dünya çapındaki 1350 kadın üstünde test edilmiş ve bilimsel olarak da faydalı olduğu kanıtlanmış bir üründür. Saç dökülme sorununu %78 oranında azaltacak olan bu serum saç köklerinizden koparak dökülme sorununu ortadan kaldırabilecektir. Ayrıca saçlarınızın sadece kökten dökülmesi sorunu için değil koparak dökülmesi sorunundan da rahatlıkla kurtulabilmeniz mümkün olacaktır. İçerisinde 2 günde bir kullanabileceğiniz 7 adet serum bulunan bu ürünlerin paketinde bulunan her bir serumun kolaylıkla uygulanabilir bir özelliğe sahip olması da sıkıntı yaşamadan düzenli bir şekilde uygulamanıza olanak sağlıyor. Üründen istediğiniz gibi fayda alabilmek için 2 hafta boyunca 2 günde bir olacak şekilde düzenli olarak kullanmanız yararınıza olacaktır.
]]>
Serum Fizyolojik Burun Damlası https://www.serum.gen.tr/serum-fizyolojik-burun-damlasi.html Fri, 30 Nov 2018 01:26:11 +0000 Serum Fizyolojik Burun Damlası,Burun tıkanıklığı hafife alınamayacak kadar ciddi bir konudur ve bebeğimizin huzurunun bozulmasına büyük etkendir. Sadece bebeklerimizin değil yetişkinlerde de uyku sorunlarından yorgunluğa ve Serum Fizyolojik Burun Damlası,Burun tıkanıklığı hafife alınamayacak kadar ciddi bir konudur ve bebeğimizin huzurunun bozulmasına büyük etkendir. Sadece bebeklerimizin değil yetişkinlerde de uyku sorunlarından yorgunluğa ve hatta kalp hastalığına neden olabilir. Değişik nedenlerden dolayı ağladığını düşündüğünüz çocuklarımızın asıl sıkıntısı solunum yolu ile ilgili olabilir. Burun tıkanıklığı başlı başına bir sorundur. Burnun tıkalı olduğu durumlarda nefes almak için ağzımızı kullanırız ve dışarıdan gelen mikroplar kolayca boğazımıza girer ve çabuk hastalanmamıza neden olur. Bu yüzden burun damlalarına başvururuz ve bu damlalardan en çok tercih edilen serum fizyolojiktir. Serum fizyolojik burun damlası %9 sodyum klorür içerir. Burun tıkanıklıklarında burun kanalını açmak için kullanılır. Serum Fizyolojik Burun DamlasıNezle ve gribal enfeksiyonlarda burun içinin rutubetsiz oluşundan dolayı rahatsızlık veren mukoza kuruluklarının nemlendirilmesine yardımcı olur. Serum fizyolojik burun damlasının içerisindeki maddelere alerjisi olan kişilerde kullanılmamalıdır. Damla kullanılırken buruna temas ettirilmemelidir ve her burun damlası kişiye ait olmalıdır. Aynı burun damlasını birçok kişinin kullanması sağlık açısından zararlı olabilir. Kullanıldıktan sonra burun damlasının ağzı kapatılmalıdır. Serum fizyolojik burun damlasının hiçbir yan etkisi yoktur ve bu nedenle yeni doğan bebeklerde bile güvenle kullanılır. Serum fizyolojik burun damlası bebek ve çocuklarda her burun deliğine günde bir ya da iki defa 1 püskürtme,  yetişkinlerde ise günde üç dört defa her burun deliğine 1 ya da 2 püskürtme şeklinde kullanılabilir. Serum fizyolojik burun damlası 20 milimlik damlalık şişede ve 30 milimlik özel sprey başlıklı şişelerde bulunmaktadır. 25 derecenin altındaki oda sıcaklıklarında saklanmalıdır. Çocuklarımızın göremeyeceği yerlerde saklanmasında fayda vardır.
]]>
Serum Çeşitleri https://www.serum.gen.tr/serum-cesitleri.html Fri, 30 Nov 2018 14:01:59 +0000 Serum Çeşitleri , Serum dendiği zaman akla ilk olarak hastalıklarla mücadele etmek için bireylere kullanılan serumlar gelmektedir. Elbette bu serumlar son derece önemli ve hayati değeri yüksek serumlardır. Bu ilaçlar grubuna giren Serum Çeşitleri , Serum dendiği zaman akla ilk olarak hastalıklarla mücadele etmek için bireylere kullanılan serumlar gelmektedir. Elbette bu serumlar son derece önemli ve hayati değeri yüksek serumlardır. Bu ilaçlar grubuna giren serumlar şöyledir:
 • temel solüsyonlar
 • multipl elektrolit solüsyonları 
 • plazma hacim tamamlayıcı solüsyonlar
 • özel solüsyonlar
Birde özellikle kadınların kişisel bakım amacıyla kullandıkları kozmetikler grubuna giren serumlar vardır. yüz serumları, saç serumları, cilt gençleştirici ve kaş kirpik serumları bu serumlardan bazılarıdır. 

Saç Serumları: 

Saçlarımız güneş, hava kirliliği, fön ve pek çok dış etkenler sebebiyle kırılır ve yıpranırlar. Zamanla kopar, dökülür, cansızlaşırlar. Bu gibi durumlar saçlarımızın bakımsız görünmesine neden olduğundan saç bakımlarının baş rolünde serumlar yer alır. Serumlar onarıcı ve canlandırıcı etkisiyle her sorun için özel olarak üretilirler. Bu yolla saçlara düzenli uygulama sayesinde saçlar eski güzelliğine kavuşarak elastikiyetini kazanırlar. Kuru ve yıpranmış saçlar yerine nem dengesini de koruyarak daha çekici olmasına ve parlamaya da yardımcı olur. Kırıkları onarması nedeniyle de saçlarınızın daha hızlı uzamasına yardımcı olur. 

Yüz Bakım Serumları: 

Yüzümüze ne kadar çok bakım yapsak da kozmetikler ve yer çekiminin sonucunda cilt yaşlanmaya, lekelenmeye ve kırışıklıklara karşı koyamaz. Bu durumlarda yaşlanmayı geciktiren ve cildimizin daha canlı, bakımlı görünmesine ve cilt sorunlarının onarılmasına olanak sağlar. Tabi ki bu bir günde ya da bir anda olacak bir şey değildir. düzenli kullanım sayesinde serumlar kesinlikle işinize yarayacaktır. Aynı zamanda unutmamanız geren bir şey vardır. Serumlar küçük bir şişeyi uzun süre yeterli olacak şekilde üretilen malzemelerdir. Bu nedenle bakım serumunuzu iyi bir markadan seçerseniz daha kalıcı ve istendik sonuçlar elde edersiniz. Yaş ve cilt tipinizi göz önünde bulundurarak bir seçim yapmanız gerektiğini unutmayınız. 

Serum ÇeşitleriKaş Kirpik Serumu

Kaş kirpik bölgesinde bulunan kıl yapıları ne kadar güçlü ve gür olursa o denli bakımlı ve güzel göründüğümüzü düşünürüz. Bu tabi ki doğrudur da. Fakat piyasada bulunan ürünler ve son zamanlarda sıkça kullanılan kimyasallar nedeniyle saçların, kaş ve kirpiklerin döküldüğü görülmektedir. Bu durumu minimum seviyeye indirmek için ise bakım ürünlerini seçerken doğru karar vermektir. O halde kaş kirpik serumu nedir ve ne işe yarar önce bunu öğrenmek gerekmektedir.Kaş ve kirpik serumu zamanla dökülen ve ya azalan ya da var olan durumundan şikayetçi olduğumuz kaş ve kirpik bölgelerinin onarılarak daha gür ve canlı olmasını sağlamaya yaramaktadır. Serumlar hasarlı  bölgelerde daha alt kısımlara nüfuz ederek daha kalıcı bakımlar yapar. Kullanacağımız serumun bitkisel olması daha faydalı olacaktır. . Ayrıca serum içerisinde bulunan maddelere alerjiniz varsa farklı serumları tercih ediniz.Kullanacağınız serum gözünüzde alerji oluşmasına neden olabileceğinden güvendiğiniz bir markanın ürününü satın almalısınız. 
]]>
Kirpik Serumu https://www.serum.gen.tr/kirpik-serumu.html Fri, 30 Nov 2018 22:46:11 +0000 Kirpik Serumu, Kirpik, anatomik olarak önemliliği gözlerimizi toz ve benzeri göremediğimiz zararlı-zararsız maddelerden koruma görevine sahiptir.Bununla beraber günümüz kadınlarının bakışlarındaki etkiye dikkat Kirpik Serumu, Kirpik, anatomik olarak önemliliği gözlerimizi toz ve benzeri göremediğimiz zararlı-zararsız maddelerden koruma görevine sahiptir.Bununla beraber günümüz kadınlarının bakışlarındaki etkiye dikkat çekmeleri için en çok çaba ve para harcadıkları noktadır. Öyleki kirpikleri güzel ve dolgun göstermek için kullandıkları en önemli kozmetik ürün olan maskaralar, yine en büyük kirpik düşmanları olabilmektedir. Bunun yanı sıra kişiden kişiye değişmekte olan metobolik nedenlerdende kirpik dökülmesi sorunu yaşanmaktadır. Bu sorun ile savaşmak adına çezitli kozmetik firmalar gerek bitkisel gerekse kimyasal  ürünler piyasaya sürmektedirler. Fakat ne yazıktır ki bu tür ürünler her zaman yüzümüzü güldürmeye yetmiyor. Çözümleri kesin olmasa da diğer ürünlere göre daha iyi sonuç veren bazı dermatolojik ürünler şunlardır:

 • Select Lash Kirpik Uzatıcı Serum:

Hyaluronic acid, Polygonum Multiflorum Root Extract, Butyleneglycol,  Aloe Baradensis leaf extract, Hydrolyzed Silk, Camellia Sinensis Leaf Extract gibi bitkisel özler ve vitaminlerle özleştirilmiş tonik madde içermeyen Seleckt Lash ı rimel sürer gibi her akşam kirpiğimize uygulayabiliyoruz. Düzenli kullanımda 4 haftada 2-3 mm uzayan ve dökülmeyen kirpiklere sahip olabiliyoruz.

 • Hairplus Kirpik Uzatıcı Serum:

Güvenilirliği ve etkinliği klinik testleri ile kanıtlanmış olan bu ürünün içerisinde bulunan Prostaglantin  isimli kirpik uzatan maddenin kirpiği uzatmasından ziyade dolgunlaştırması ile en çok tercih edilen serumların başında gelmektedir. A, C, E vitaminleri ve Phantenol içeriği ile piyasaya sürülmüştür. 6 hafta sonunda kirpiklerde %54 uzama 12. hafta sonunda ise yoğun ve uzun kirpikleriniz olacağını söylüyor. Ayrıca kaş serumu olarak da kullanılabilme özelliğine sahip bir üründür.

 • Neu Lash Kirpik Serumu:

Bu ürün sadece Harvey Nichols mağazalarının kozmetik bölümünde satılmaktadır. Zengin ve besleyici formülü  sodyum hylauronat içeriği sayesinde yoğun nem sağlayarak kırılgan, seyrek ve mat görünen kirpiklerde otuz gün içerisinde gözle görülecek şekilde dolgun, kaliteli, parlak ve uzun kirpiklere sahip olmamızı sağlıyor.

Kirpik Serumu
 • Eeose Kirpik Uzatıcı Serum:

İçeriğindeki aktif Peptıde Complex sayesinde kirpik üzerindeki genlerin üzerinde oluşturduğu olumlu tepkimeleri, Eeose Laboratuvarları tarafından geliştirilerek Amerika merkezli AMA Laboratuvarlarında, Alman merkezli Symrise, TPI  (Therapeutic Peptide Institute) ve birçok ünlü dermatologlar tarafından yapılmakta olan 3 ayrı klinik  testleriyle kanıtlanmıştır. Kısa kirpikleri uzatma, zayıf ve cılız kirpikleri güçlendirip kalınlaştırarak dolgunlaştırma ve yeni kirpik oluşumunu destekleyerek kirpik sayısını arttırıp kirpikleri güçlendirdiğini kanıtlayarak zirveye oturmaya hak kazanmış ürünlerin içerisindedir. Ayrıca kaş serumu olarak da kullanabilirsiniz.

 • M2 Beaute Lashes Kirpik Serumu:

Bu serumun içeriğindeki en etkili maddesi MDN dir. MDN (Metilamido-Dihidro-Noralfaprostal), eşsiz bileşeni ve mevcut yapısı ile başta ABD olmak üzere bir çok ülkede başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. Kozmetik kullanımlar için tasarlanmış ve üretilmiş bu madde bir yandan kirpik diplerine sinyaller gönderip uyarırken kirpiklerin doğal gelişim sürecini hızlandırmakta bir yandan da daha kalın ve sağlam kirpikler çıkarmaktadır. Bazı hızlı sonuç verdikten sonra kirpiklerin tekrar dökülmesini engelleyemeyen ürünlerin aksine kalıcı çözüm bulmayı hedeflemiş dermatologlar sayesinde başarılmıştır.

]]>
Serum Fizyolojik https://www.serum.gen.tr/serum-fizyolojik.html Sat, 01 Dec 2018 21:33:32 +0000 Serum fizyolojik, toplumda tuzlu su olarak da bilinmektedir. Fizyolojik serum izotonik sodyum klorür çözeltisidir. Geniz akıntısı, burun tıkanıklığı yaşayan bebeklerde ve aynı zamanda öksürük, nezle, gibi rahatsız Serum fizyolojik, toplumda tuzlu su olarak da bilinmektedir. Fizyolojik serum izotonik sodyum klorür çözeltisidir. Geniz akıntısı, burun tıkanıklığı yaşayan bebeklerde ve aynı zamanda öksürük, nezle, gibi rahatsızlıklar için de her yaşta kullanılabilir. Serum fizyolojik  mukoza kuruması, göz yaşı kaybı ve diyabet koması durumlarında da kullanılan bir ilaçtır. Eczanelerden sprey, damla ya da solüsyon olarak temin edilebildiği gibi evde de kolaylıkla hazırlanabilir.

Serum fizyolojik bebeklerde neden ve nasıl kullanılır

Bebeklerde burun tıkanıklığı bebekler için oldukça ciddi bir problemdir. Bebeğin huzursuz olmasına ve konforunun bozulmasına neden olur. Bu nedenle bebekte ağlama nöbetleri meydana gelebilir. Bu ağlama nöbetleri basit önlemler ile kontrol altına alınabilir. Bebek nedensiz ağlıyorsa solunum yollarını kontrol etmekte fayda vardır. Bebek sebepsiz ağlıyor diye doktora götürüldüğünde doktor muhtemel serum fizyolojik adı altında içinde tuzlu su bulunan damla reçete edebilir. Bu damla çocuğun ihtiyacı olduğunda her iki burun deliğinden iki damla olacak şekilde damlatılır. Ancak bebekte yoğun burun tıkanıklığı varsa bu tıkanıklığı açmak için 2 damla serum fizyolojik yeterli olmaz. Bu durumda çocuğun rahatlaması için serum fizyolojiğin dörtte biri tek burun deliğine damlatılmalıdır. Tıkanıklık bu şekilde giderilebilir. Her kullanım için serum fizyolojiğin yarısı her iki burun deliğine paylaştırılmalıdır. Bu sayede sonuç alınabilir. Bu işlemin nefes almakta güçlü çeken bebeklerde ve yoğun tıkanıklıklarda günde 4-6 defa tekrarlanması gerekir.

Serum Fizyolojik

Tıkanıklık ve bebeğin rahatlaması için genellikle yeterli ölçülerde kullanıldığında serum fizyolojik yeterli olur. Serum fizyolojik sayesinde burun içinde toplanan birikinti genize doğru akar ve bebek bu birikintiyi genelde yutar. Bu sayede bebekte rahatlama sağlanır. Fakat birikintinin tamamı genize doğru itilmemişse kalıntılar için farklı işlemler gerçekleştirilebilir. Bunun için aspiratör adlı aparatlar kullanılabilir. Kullanılabilecek iki versiyon aparat bulunmaktadır. Standart pompalı aparatlar serum fizyolojik uygulandıktan sonra burunda kalan kalıntılar için faydalı olur. Kullanımı oldukça kolaydır. Pompasına basılır ve burnun uç kısmına yerleştirilerek pompası gevşetilir. Bu sayede aspiratör içerisine hava girer ve burundaki kalıntılar temizlenir. Diğer aspiratörün kullanımı daha farklıdır. Pompa görevini anne ya da kullanan kişi üstlenir. Aspiratör yine bebeğin burnuna yerleştirilir ve kullanan kişi diğer ucunu ağzına alarak içine çeker. Aynı işlem iki burun deliği için uygulanır. Aspiratörlerde tek kullanımlık uçlar bulunmaktadır. Her kullanım için uç kısmı değiştirilir.

Serum fizyolojik sonrasında pompalı aspiratörlerin kullanımı daha kolaydır. İşlem diğer aspiratöre göre daha kısa sürebileceğinden daha kolay uygulanabilir. Diğer aspiratörde ise yoğun tıkanıklıklar tamamen temizlenebilir. Serum fizyolojik doktor başka şekilde önermemiş ise en fazla beş gün kullanılmalıdır.

Evde serum fizyolojik nasıl hazırlanır

1 litre su kaynatılarak soğumaya bırakılır. Soğuyan suya 1 şeker kaşığı deniz tuzu eklenerek karıştırılır. Bu sayede tuz çözeltisi elde edilir. Serum fizyolojik bu kadar basit bir işlem ile hazırlanmış olur.

]]>
Grip İçin Serum https://www.serum.gen.tr/grip-icin-serum.html Sat, 01 Dec 2018 22:54:31 +0000 Grip İçin Serum , Grip haftalarca sürebilen bir solunum yolu hastalığıdır. Virüsten kaynaklanır. Hasta olmadan bir gün önce ve bir hafta boyunca hastalığın bulaşıcılığı devam eder. Bulaşıcı olması çevremizdeki sevdikl Grip İçin Serum , Grip haftalarca sürebilen bir solunum yolu hastalığıdır. Virüsten kaynaklanır. Hasta olmadan bir gün önce ve bir hafta boyunca hastalığın bulaşıcılığı devam eder. Bulaşıcı olması çevremizdeki sevdiklerimize de etki eder. Gribin birçok nedeni olabilir. Virüslerin olması gibi bunun yanında birçok neden sayabiliriz. Üşümek gribe neden olabilir. Bu yüzden kış aylarında daha çok grip oluruz. Grip olduğumuzu anlamak için belirtileri kontrol edebiliriz. 

Grip Belirtileri
 • ateş 
 • baş ağrısı
 • hapşırma
 • burun tıkanıklığı 
 • üşüme 
 • halsizlik
 • bulantı
 • ishal
Grip İçin SerumGrip Nasıl Tedavi Edilir

Aslında grip tedavisi olarak her ne kadar serum kullanılsa da serum çok etkili değildir. Grip virüs kaynaklıdır ve serumlar pek etki etmeyecek sadece şikayetleri azaltabilecektir. Grip sürekli kendini tekrar edebilecek bir hastalıktır. Bu sebepten dolayı serum  yerine tedavi olarak kullanabiceğimiz basit yöntemler bulunmaktadır. Bunlar ;
 •  sigara ve alkol kullanımını azaltmak 
 • yardımcı olabilecek evden veya yakın çevremizden birilerinden yardım istemek 
 • bol bol su içmek 
 • dışarıya çok fazla çıkmamak, evde vakit geçirmek
 • sıcak yerlerde durmak ve üşümekten kaçınmak 
 • sevdiklerimizi korumak adına olabildiğince onlarla temasa geçmemek 
 • bitki çayları ve çorba benzeri faydalı içecekleri tüketmek
 • tozlu veya kirli ortamlarda bulunmamaya dikkat etmek
 • hijyenik olmayı bırakmamak
Serum bu tedavi yöntemlerine göre daha etili olabilir. Fakat bu yöntemler seruma göre daha doğal ve daha kalıcıdır. Ayrıca kendimize her zaman dikkat edebilmemiz gerekir. Eğer serum kullanacaksak bunun sıklığını azaltmaya çalışmalıyız.
]]>
Fizyolojik Serum https://www.serum.gen.tr/fizyolojik-serum.html Sun, 02 Dec 2018 19:49:24 +0000 Fizyolojik Serum, Bu serum, tıp biliminde kullanılmakta olan bir serum çeşitidir. Halk dilinde tuzlu su olarak adlandırılmakta olan fizyolojik serum, %0.9 sodyum klor izotonik olarak açıklamakta olan eriyiktir. Osmotik olarak eşit ol Fizyolojik Serum, Bu serum, tıp biliminde kullanılmakta olan bir serum çeşitidir. Halk dilinde tuzlu su olarak adlandırılmakta olan fizyolojik serum, %0.9 sodyum klor izotonik olarak açıklamakta olan eriyiktir. Osmotik olarak eşit olduğundan dolayı fizyolojik adını taşımaktadır. Çocuk grubunda burun damlası şeklinde kullanılmasında bir miktar antimikrobiyal etkisi olduğundan ötürü tercih edilmektedir. Bebeklerin burun temizliği için, şeker koması, göğüs protezi, kan ve plazma hacminin ani bir şekilde düşmesiyle ortaya çıkan şok durumu gibi yerlerde kullanılan serum fizyolojik, gözyaşı olmaması mukoza kuruması gibi benzer hastalıklarda da yaygın şekilde kullanılmaktadır. Ayrıca diş hekimliği alanında vital pulpa tedavisinde, pulpa yarasının temizlenmesi için kullanılmaktadır.

Fizyolojik Serum
Serum fizyolojiği evde de hazırlamak mümkündür. Her durumda olduğu gibi bir doktora danışılarak uygulanmalıdır. Damlalıklı kapağı olan cam bir şişenin içine, kaynatılmış su, sofra tuzu ve karbonat koyulduktan sonra karıştırılıp, burun tıkanıklığında bir, iki damla şeklinde kullanılabilmektedir.
]]>
Bebek Burun Serum Fizyolojik https://www.serum.gen.tr/bebek-burun-serum-fizyolojik.html Mon, 03 Dec 2018 18:54:37 +0000 Bebek burun serum fizyolojik, Bir insan için nefes alıp vermek yaşaması açısından önem teşkil eder. Bunun için bebeklik dönemindeki soluk  alıp vermek çok önemlidir. Bebeklerin burun kanalları yetişkinlere göre daha dardır. Bebek burun serum fizyolojik, Bir insan için nefes alıp vermek yaşaması açısından önem teşkil eder. Bunun için bebeklik dönemindeki soluk  alıp vermek çok önemlidir. Bebeklerin burun kanalları yetişkinlere göre daha dardır.  Özellikle  yeni doğan bebekler burnundan solunum yapmak zorundadırlar. Onun içindir ki nefes devamlılığı açısından annenin sütünü ağzındayken bebeğin soluk  alış verişini bebek tam yapamaz. Bebeklerde burun tıkanıklığı sorun teşkil eder.  Küçük bedenleri solunum yapmasını engeller.  Bu da ister istemez bebekte uyku sorunları, huzursuzluk gibi olaylara yol açmaktadır. Sağlıklı bir bebekte günlük temizlik ihtiyacı yoktur. Banyo   sırasında burun içerisine giren su, burun içindeki su birikintileri atılmasını sağlar. Eğer kendiliğinden burun atmaz ise bir tülbent ya da mendil yardımı ile bir çıkartabiliriz. Özellikle kış aylarında yanmaya başlayan sobalar, kaloriferler veya yazın klima kullanımı ortamında neminin azalmasına bağlı olarak bebeğin fizyolojik burun salgılarının burun içinde kuruyarak tıkanıklık göstermesine sebep olur. Bu tip tıkanıklarda  ortam neminin düzenlenmesi çok önemlidir.  Burnu tıkalı olan bebeklerin beslenme sorunları ortaya çıkmaktadır. Ayrıca  rahat uyku uyuyamazlar ve sık sık gece uyanırlar derin uykuya geçemedikleri içinde vücutları dinlenemez ve buna bağlı olarak da huzursuz olması ve iştahları da kesilir. Çok ileri derecedeki burun tıkanıklıklarında solunum kesilmeleri bile meydana gelebilmektedir.
Bebek Burun Serum Fizyolojik
Her  burun tıkanıklığı bir hastalık değildir. Sağlıklı bir bebeğin burnu,  ortamın nem oranının azalmasına bağlı olarak da burun  içerisinde kuruması  sonrası tıkanmalar meydana gelir. Burun  tıkanıklığı hafife alınmayacak kadar ciddi bir konudur ve bebeğin huzuru için sağlıklı büyümesi için bu tür sorunların başında gelir. benek Küçük oldukları için burunlarını kendileri temizlemeciler Bu sebeple yeni doğan Ve henüz bir yaşını doldurmamış bebeklerde  br sorunlar sıkça karşımıza çıkmaktadır bu tür sorunlarda önlem alınmazsa bebeğin yaşam kalitesi düşer ve uyku bozuklukları meydana gelir.  Bu tür olayların önlenmesi için doktorunuza başvuracağız ve doktorumuzda büyük bir ihtimalle serum fizyolojik adında içerisinde Sıvı halde bulunan küçük tüplerden burun damlası almamızı önerecektir. Serum fizyolojik  anlatabiliriz. Fakat çok yoğun tıkanıklık yaşıyor isek kullanılması sonuç almamızı sağlayacaktır.  Bebeğimizi kullanıcağımı serum fizyolojik tüplerin son kullanma tarihine dikkat etmemiz gerekir. Daha önemlisi ise tüpü bir kere açtıktan sonra en fazla üç gün içerisinde tüketmeye özen  gösterin. ]]>
Eeose Kas Kirpik Serumu https://www.serum.gen.tr/eeose-kas-kirpik-serumu.html Tue, 04 Dec 2018 03:52:30 +0000 Eeose kaş kirpik serumu; kaş ve kirpiklerin daha hacimli ve dolgun olması kadınların yüz güzelliğini ortaya çıkarmaktadır. Kaş bölgesindeki kıl yapıları ne kadar güçlü ve gür olursa o denli güzel ve bakımlı göründüğ Eeose kaş kirpik serumu; kaş ve kirpiklerin daha hacimli ve dolgun olması kadınların yüz güzelliğini ortaya çıkarmaktadır. Kaş bölgesindeki kıl yapıları ne kadar güçlü ve gür olursa o denli güzel ve bakımlı göründüğümüzü düşünürüz. Ancak piyasada satılan ürünler ve son zamanlarda sıkça kullanılan kimyasal maddeler sebebiyle saçların kirpiklerin ve kaşların döküldüğü görülmektedir. Bu durumu en az seviyeye indirmek için ise, bakım ürünlerini seçerken doğru kararı vermektir. Son zamanların en iyi ürünü olan Eeose kaş ve kirpik serumu'dur. Uzmanlar tarafından test edilerek onaylanmış bir üründür. Sadece 15 günde sonuç alacağınız bir üründür. Hayal ettiğiniz kaş ve kirpiklere, Eeose kaş ve kirpik serumu ile ulaşabilirsiniz. Kaş ve kirpiklerinizin doğallığını bozmadan kaş ve kirpikleri ihtiyaç duydukları maddelerle besleyerek, sağlıklı ve canlı bir görünüm kazandırır. 

Alınan ürünlerde dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Kaş ve kirpikleriniz için serum alırken ürünün içeriğinde bulunan maddelere karşı alerjiniz var ise farklı bir serum tercih etmelisiniz. Eeso kaş ve kirpik serumu üretilirken, kıl köklerine yönelik olarak üretilmiştir. Ayrıca cilde hiçbir zararı bulunmamaktadır. Her cilt tipine uygun olarak üretilmiştir ve ciltte tahrişe sebep olmaz. Yine de aşırı hassas bir cilt tipine sahip olan kişilerin ürünü almadan önce dermatoloğa danışmalarında fayda vardır.

Kullanılacak olan ürün gözünüzde sorun yaşamanıza sebep olabileceğinden güvenilir bir yerden güvenilir bir marka tercih etmelisiniz. Eeose kaş ve kirpik serumu kısa zamanda kaş ve kirpik kıllarının gür ve canlı çıkmasını sağlar, aynı zamanda kıl köklerindeki sorunu onarmasına yardımcı olur.

Eeose kaş ve kirpik serumu nasıl kullanılır
 • Kıl köklerine masaj yapılarak bu bölgenin kan dolaşımını hızlandırmanız gerekir. Bu şekilde daha gür çıkmasına yardımcı olursunuz.
 • Eeose kaş ve kirpik serumunu sorunlu bölgelere masaj yaparak uygulayın. Böylece ürünün daha etkili olmasını sağlarsınız.
 • Eeose serumunun bir tek damlası bile kalıcı etkiler yaratmaktadır. Bu nedenle az miktarda uygulamak daha doğru olacaktır.
 • Bu ürün aynı zamanda kirpiklerin doğal boyutundan daha uzun hale gelmesine yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda kirpiklerin hacim kazanmasına ve yeni kirpiklerin çıkmasına da olanak sağlamaktadır.
 • Bu ürün kirpiklere kalem çeker gibi sürülür ve gün boyu etkisi kalmaktadır. 15 gün içerisinde farkı görebilirsiniz. Düzenli kullanım sayesinde daha bakımlı kaş ve kirpiklere sahip olacaksınız.
]]>
Sakal Bıyık Serumu https://www.serum.gen.tr/sakal-biyik-serumu.html Tue, 04 Dec 2018 22:50:48 +0000 Sakal bıyık serumu arzu ettiğiniz sık ve gür bıyık ve sakallara sahip olabilmeniz için size faydası olabilecek ürünlerden biri olarak karşınıza çıkmaktadır. Her ne kadar pek çok erkeğe tıraş olmak zor gelse de sakal ve bı Sakal bıyık serumu arzu ettiğiniz sık ve gür bıyık ve sakallara sahip olabilmeniz için size faydası olabilecek ürünlerden biri olarak karşınıza çıkmaktadır. Her ne kadar pek çok erkeğe tıraş olmak zor gelse de sakal ve bıyığının çok az olması veya seyrek olmamasını kimse istemez. Aynı şekilde sakallarının güçsüz olması da pek çok erkeği rahatsız edebilmektedir. Bu bakımdan gür, sağlıklı ve bakımlı sakallara sahip olabilmek için pek çok erkeğin serum kullandıklarını görebilmek mümkündür. 

Sakal bıyık serumu bıyık ve sakalları seyrek olan erkeklerin imdadına koşan içeriğindeki bileşenler sayesinde sakalların daha gür olmasını sağladığı gibi sağlıklı ve bakımlı olmasını da sağlayan bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Çağlar boyunca erkekliğin sembolü olarak görülmüş olan, günümüzde de pek çok erkeğin değişik şekillerde sakallarını tıraş ederek bakımlı görünmesine olanak sağlayan sakal ve bıyıklarınızın canlanması için bakım ürünleri kullanmanız yararınıza olacaktır. 

Sakal Bıyık Serumu
Yüzde çıkan kıl ve tüyler olmaktan daha fazla anlam ifade eden ve kadınlar için saçlarının bakımlı olması ile aynı öneme sahip olan erkekler için bakımlı sakallara sahip olma konusunda kullanacağınız sakal bıyık serumu sayesinde görüntünüzde değişiklik yapmak için sakal ve bıyıklarınızı değişik şekillerde tıraş edebilmeniz mümkün olacaktır. Yüzünüzün bazı bölgelerinde sakallarınız varken bazı bölgelerde çok seyrek olması gibi sıkıntılar yaşıyorsanız bu serumları kullanmanız çok faydalı olacaktır.
]]>
Evde Serum https://www.serum.gen.tr/evde-serum.html Wed, 05 Dec 2018 19:32:58 +0000 Evde serum; hastalandığımızda -özellikle ishal ve mide bulantısı, sonrasında kusma gibi metabolik bozukluk durumlarında-  burun tıkanıklığında evde kendi kendimize hazırladığımız geçici tedavi yöntemi çeşitlerindendir. Evde serum; hastalandığımızda -özellikle ishal ve mide bulantısı, sonrasında kusma gibi metabolik bozukluk durumlarında-  burun tıkanıklığında evde kendi kendimize hazırladığımız geçici tedavi yöntemi çeşitlerindendir. Hastanelerde kullandığımız serumlardan farklıdır. Hastanedeki serumlar at ve benzeri hayvanların kanından hazırlanan bağışıklık sistemini güçlendiren bir sıvıyken bizim evde hazırladığımız serumlar kaynayıp soyutulmuş bir litre suya bi çorba kaşığı tuz, bir çorba kaşığı şeker ve bir çay kaşığı karbonat katarak ishal ve kusmaya karşı vücud direncini artırmaya karşı bir sıvıdır. Ayrıca evde hazırladığımız serumu biraz daha farklılaştırarak başka rahatsızlıklara karşı olarak da kullanabiliriz.
Evde Serum
Mesela bir litre kaynamış suyu önce soğutup sonra da içine bir tatlı kaşığı deniz tuzu katarak hazırlayacağımız serumu mukoza kuruması, öksürük, nezle, burun tıkanıklığı, geniz akıntısı ve benzeri durumlarda kullanabiliriz. Bu serumlara fizyolojik serum da denilebilir. Şeker ve tuzu beraber kullandığımız serumlar kandaki şeker ve tuz oranını dengeleyeceğinden diyabet koması -hipoglisemi yani şeker düşüklüğü durumunda- durumlarında da doktorunuza öncesinde danıştıktan sonra kullanabilirsiniz. Fizyolojik serumun daha hijyenik olmasını istiyorsanız evde hazırlamak yerine eczaneden de alabilirsiniz.]]>
Serum Nasıl Takılır https://www.serum.gen.tr/serum-nasil-takilir.html Thu, 06 Dec 2018 05:29:10 +0000 Serum, şuruba benzeyen sıvı ve berrak bir maddedir. Plazmadan farklı yanı ise içinde fibrinojen maddesinin olmamasıdır. Bunun sebebi ise pıhtılaşmanın yaşandığı esnada bu madde parçalanarak fibrin maddesini çökeltir. Parça Serum, şuruba benzeyen sıvı ve berrak bir maddedir. Plazmadan farklı yanı ise içinde fibrinojen maddesinin olmamasıdır. Bunun sebebi ise pıhtılaşmanın yaşandığı esnada bu madde parçalanarak fibrin maddesini çökeltir. Parça parça olan bu fibrin maddesi daha sonra kan yuvalarına dolanıp pıhtı halini alır. Serum maddesinin kimyasal yapısının bilinmesi tıp açısından oldukça önemlidir. Çünkü çeşitli hastalıklara karşı bu bileşim farklılık gösterebilmektedir. Serum, insan vücudu için gerekli olan mineral ve sıvı desteğini damar yoluyla ve direkt kana karıştıran maddedir. Serum maddesinin vücuda en büyük desteği vücut içindeki eksik elementleri gidermektir.Serum maddesinin içine damar yoluyla nakledilmesi  mümkün ilaçlarda katılarak verilmektedir.  Bu sıvı hastanın tedavisinde kullanılan en etkili yöntem ve yardımcılardan biridir. Serum maddesinden  kaza, hastalık, ameliyat esnalarında yararlanılır.

Serum, iki kısımdan oluşmaktadır:
1. kısım serum torbası ; sıvı solüsyon adlı maddenin bulunduğu torbadır.
2. kısım ise serum seti ; sıvı solüsyon maddesinin vücuda girmesini sağlayan bölümdür.  

Serum Nasıl Takılır
Serum hazırlanırken ; 
 • Öncelikle yapılması gereken şeylerin başında doğru serum seçimi yapmak gelir. Serumu seçme işlemini yaptıktan sonra serum setinin açmak gerekir. 
 • Daha sonra serumun  kapağı kopartılmak suretiyle açılır. 
 • Serumun ikinci kısım parçası olan serum setine ait olan plastik kısım açılmış olan serum kapağı kısmına yerleştirilir. 
 • Serum setine ait olan haznenin sadece üçte biri kadarı doldurulur. 
 • Daha sonra ise serum seti açılıp setin içinde bulunan hava serum ile doldurulmaktadır. 
Serumun takılma esnasında  ise; 
 • Serum takılma işlemi gerçekleştirilmeden önce yapılması gereken işlerin başında genellikle ön kolda uygun bir toplardamar bulmak gerekir. 
 • Toplardamarın bulunduğu alan ve çevresi iyice temizlenmek suretiyle dezenfekte edilir. 
 • Daha sonra iğne damara yerleştirilip gazlı bez ve flaster yardımıyla deriye tutturulur. 
 • Bu işlemler ve basamaklar yapıldıktan sonra ise kataterdeki iki kapak çıkartılır.  Katater kısmından kan gelmemesi amacıyla serum ucu yerleştirilene kadar basınç uygulamak gerekir. 
 • Daha sonra serum setindeki iğne ucu çıkarılır.  Serum setinin ucu ile katater birleştirilir . 
 • Son olarak serum askısına asılır ve serum setindeki düğme açılıp sıvı akışı sağlanır. 
 • Bu işlem ile herhangi ani bir hareket durumunda, spazm gibi komplikasyon anlarında iğnenin deriden ayrılması engellenmiş olur. 
 • Serum takıldığı esnada hissedilen iğne acısı dışında herhangi bir acı ya da rahatsızlık durumu oluşmaz. 
 • Bu işlemlerin gerçekleştirildiği esnada kolun sabit ve hareket etmiyor olması gerekiyor.  Yoksa serum iğnesi vücuttan çıkar  ve sıvının aktarımı yavaşlar hatta durma noktasına gelir.  
 • Serum verilme işlemi uzun bir zaman aldığından deride kızarıklık ve şişlik durumu olabilir.  Ancak bu belirtiler kısa bir süre sonra geçmektedir. 
]]>
Kan Serumu https://www.serum.gen.tr/kan-serumu.html Thu, 06 Dec 2018 06:34:29 +0000 Kan serumu, kanın akyuvarları ve alyuvarları dışında kalan sarı renkli sıvı kısımdır. Çeşitli hastalıklarda kullanılan kan serumu, hastalığa sebep olan mikropların kuvveti azaltılarak at, inek gibi hayvanlara aşılanır Kan serumu, kanın akyuvarları ve alyuvarları dışında kalan sarı renkli sıvı kısımdır. Çeşitli hastalıklarda kullanılan kan serumu, hastalığa sebep olan mikropların kuvveti azaltılarak at, inek gibi hayvanlara aşılanır. Bu hayvanların vücutlarında verilen mikroplardan korunmak için ürettikleri antikorlar yani diğer ismi ile koruyucu maddeler meydana gelir. Bu maddeler yeteri seviyeye ulaştığı zaman mikropların enjekte edildiği hayvanların kanı alınarak serumu ayrıştırılır. Kan serumu, başka bir organizmanın meydana getirdiği koruyucu maddelerin yani antikorların insan vücuduna aktarılmasıdır. Aşı ile kan serumu arasındaki en belirgin fark; aşı, hastalığı iyileştirmez sadece önler. Kan serumu ise hastalığı iyileştirir. 

Kan serumunun kullanıldığı bazı durumlar şunlardır:

 • Akrep sokması.
 • Yılan sokması.
 • Karakabarcık (şarbon).
 • Çocuk felci.
 • Dizanteri (kuş palazı).
 • Basilli dizanteri.
 • Tetanoz (kazıklı humma).
 • Kızıl.

Başka bir organizmada antikor oluşumunu tamamlayan kanı aldıktan sonra cam bir kaba konur ve bir süre sonra bu kan pıhtılaşır. Kan içerisinde bulunan maddeler fibrin adı verilen plazma proteinin erimeyen kısmı olan bölümde kalarak geriye sarı bir sıvı şeklinde oluşan serumu bırakır. Bu kan serumu sayesinde bir çok hastalık iyileştirilir. Bağışıklık bilimi kan serumlarını iki farklı gruba ayırmaktadır. Bunlar:

 • Normal serumlar
 • Bağışık (tedavi edici) serumlar dır

Normal Kan Serumları

Kan serumu elde edilecek olan hayvan önceden insanlar için zararlı olan hiç bir hastalıkla karşılaşmadıysa, hayvandan elde edilen Kan serumu özel bir koruyucu madde yani antikor taşımayan normal kan serumudur. Bu tür kan serumları laboratuvarlarda mikrop besi olarak kullanımaktadır.

Kan Serumu

Bağışık (Tedavi Edici) Kan Serumları

Bağışık serumlar, içerisinde en ziyade antikor yani koruyucu madde bulunduran kan serumlarıdır. Hastalık yapan mikroplar ve bunların önceden özenle işlem görmüş bağışıklanmış insan veya hayvanlardan elde edilmiş kan serumlarıdır. Bunların tedavi edici ve koruyucu olarak geniş kullanım alanları bulunmaktadır. Genellikle bağışık serum üretiminde beygirler kullanılmakla beraber, sığır, koyun, katır ve merkep gibi hayvanlarda kullanılmaktadır. Kan serumu üretiminde hayvan cinsi özellikle belirtilmektedir. Kan serumları ihtiva ettikleri antikorların yani koruyucu maddelerin türüne göre antibakteriyel, antitoksit, antiviral ve antivenom olmak üzere başlıca dört gruba ayrılır.

Bazı kişilerde bir takım klinik belirtiler ortaya çıkabilir. Bu tür olaylara kan serumu reaksiyonları veya kan serumu yan etkileri denilmektedir. Bu yan etkilerin belirtileri birbirlerine yakındır. Bu yan etkileri sıralayacak olursak:

 • Serum hastalığı (geç tepki)
 • Ani allerjik tezzahür (Anafilaktik şok)
 • Arthus fenomeni şeklinde lokal reaksiyon

Ciddiyet göstermeleri nedeni ile kan serum tesirlerinden hastayı için geçmişinde en az bir kez kan serumu uygulanmış olması gerekmektedir.

]]>
Eeose Sakal Serumu https://www.serum.gen.tr/eeose-sakal-serumu.html Thu, 06 Dec 2018 23:35:30 +0000 Eeose Sakal Serumu, Tıraş olmak birçok erkeğe zor gelse de sakalın hiç bulunmaması, seyrek, az, güçsüz olması pek fazla istenmez.  Gür, sağlıklı ve bakımlı olan sakalları herkes arzu eder. Éeose sakal serumu, sakalları Eeose Sakal Serumu, Tıraş olmak birçok erkeğe zor gelse de sakalın hiç bulunmaması, seyrek, az, güçsüz olması pek fazla istenmez.  Gür, sağlıklı ve bakımlı olan sakalları herkes arzu eder. Éeose sakal serumu, sakalları ve bıyıkları seyrek bulunanların veya çevresel boşlukları bulunanların kullanabileceği dermatolojik olan bir serumdur.  Sakal ve bıyıkları, ihtiyacı bulunan maddeler ile besler, bakım yapar, canlandırır ve sağlığına kavuşturur. Fransız Dermscan laboratuvarların da klinik ve dermatolojik bir şekilde testi yapılmıştır.

Sakal ve bıyığın önemli olmasının sebebi, sakal ve bıyık senelerdir her kültür için erkekliğin sembolü ve erkekleri, kadın ve çocuklardan ayıran  en önemli olan özellik sayılmıştır. Sakal erkekler için yüzde çıkan kıllardan çok daha olan öte bir mana taşır. Bazı erkeğe göre farklı imajlara bürünebilecekleri bir farklılaşma aracı veya erkeklerin makyajı bazıları için karizma ve daha çekici olmalarının sırrı veya sivilce, yara izi veya biçimsiz buldukları yüz hatlarını gizleyen bir kamuflaj aracı; kimilerine göre dünya görüşlerinin veya dini inançlarının  bir simgesi veya gereği bazılarına göre gücün simgesi, çocukluktan erkekliğe geçişin bir ispatı, bazılarına göre daha olgun gözükebilmenin çaresi, bazılarına göre erkek olmanın kayıtsız şartsız gereği. Fakat her biçimde erkeklerin kendilerini başkalarına karşı ifade etmelerinin en önde gelen aracıdır.

Sakalların çıkmaması yada seyrek çıkması, sakal ve bıyıkların çıkmaya başlaması çoğunlukla ergenlik ile birlikte 12 ve 13 yaşlarında başlar ve gelişimi 20 ve 21 yaşına kadar gidebilir. Ergenlik zamanında yükselen testosteron sakalların oluşumundan sorumlu olan hormondur. Bazı olaylarda insanlar eşit oranda testosteron hormonu üretmelerine karşın, birinde gür, öbüründe ise fazla seyrek sakal gözlenebilir. Bunun sebebi genetik altyapı olabilir. Babasının ve birinci derece akrabalarının sakal oranları yetersiz ise, bu insanlarda da yeterli oranda tüylenme gözükmeyebilir. Bunun haricinde, beslenme alışkanlığı, stres, uyku bozukluğu, cilt sorunları gibi öbür iç ve dış etkenler de sakalların az, seyrek ve zayıf olmasına sebep olabilir. Sakalların çıkmaması veya seyrek çıkması, bazı çevrelerde sakal bulunurken bazı çevrelerde az çıkması fazla karşılaşılan durumlardır. Bölgesel, para biçiminde, yamalar tarzında sakal eksikliği ise alopesi areata veya sakal kıran sebebiyle meydana gelebilir.

Eeose Sakal Serumu

Sakalların normal olandan az, seyrek veya çok ince ve cılız bir şeklide olması, bazı çevrelerde hiç yokken bazı çevrelerde daha seyrek ve daha az çıkması estetik bir sorundur. Sakalların yapısının, gür veya seyrek, zayıf veya kalın olması, genetik ve hormonal sebeplere bağlı olsa da bu olay sağlıklı sakal oluşumu için bir şey yapılamayacağı manasına gelmez. Sakal ve bıyık çevresindeki sağlıklı sakal üretimini canlandıran, sakalları gürleştiren ve kalitesini kuvvetlendiren canlandırma işlemleri yapılabilir. İnsanın kendi hormonal ve genetik yapısını da göz önüne alarak kendi üretebileceği sağlıklı sakal seviyesi maksimize edilebilir.

Doğru ve düzenli olarak yapılan fiziksel egzersiz erkeklerde yağ yakımını ve kas oluşumunu sağlar ve böylece testosteron seviyesini yükseltir dolayısı ile sakal oluşumunu destekler. Çok uzun zamanlı yavaş fiziksel aktivite değil, daha kısa zamanda yoğun fiziksel aktiviteleri tercih edilir. Bu sebeple 35 ve 45 dakika egzersiz yapılmalıdır. Fakat bu zamanı tempolu bir biçimde geçirilmelidir. Normal yolda yürüyormuş veya geziyormuş gibi koşu bandında yürünmemelidir. Yapılan araştırmalarda ağırlık çalışmanın, özellikle bacaklara yönelik yapılan yüklenmeli egzersizlerin testosteronu yükselttiği tespit edilmiştir. Doğru vakitte ve doğru tempoda yapılan egzersizleri vücudun normal bir şekilde salgıladığı hormonların daha aktif bir şekilde çalışmasını sağlar. Doğru olan kardio ve birden fazla kas grubunu çalıştıran egzersizleri bir arada yapmaktır.Uzmanlar yapılan egze]]> Eeose Serum https://www.serum.gen.tr/eeose-serum.html Fri, 07 Dec 2018 19:08:22 +0000 Eeose serum, saç, kaş, kirpik, sakal ve bıyıkların daha gür olması için tercih edilen bir bakım serumdur. Günümüzde pek çok bayanın tercih ettiği kozmetik ürünler zamanla kaşlar da ve kirpiklere dökülmelere yol açma Eeose serum, saç, kaş, kirpik, sakal ve bıyıkların daha gür olması için tercih edilen bir bakım serumdur. Günümüzde pek çok bayanın tercih ettiği kozmetik ürünler zamanla kaşlar da ve kirpiklere dökülmelere yol açmaktadır. Böyle durumlar da tercih edilecek eeose serum ile kaçlar ve kirpikler eski halinde daha gür ve bakımlı bir yapıya sahip olabilir. Kaşların ve kirpiklerin hem gürleşmesi hem de uzaması için bir takım bakım yapmak gerekir. Cilde hiçbir zararı olmayan bu serum ile kaşların ve kirpiklerin bakımı sağlanırken bir yanda da kuvvetlenmesi sağlanır. Kaşlar da veya kirpikler de olası dökülmeler meydana geliyor ise bu dökülmeleri önerilen serum ile durdurmak mümkündür. Aynı zaman da sakal ve kıyık çıkması için eeose serum tercih edilebilir. Bayanlar da olduğu gibi erkekler de dış görünüşlerine dikkat etmektedir. Sakal ve bıyık isteyen ama bir türlü çıkmayan kişilerin bu serumdan almaları istenilen görüntüye kavuşabilmek adına önem sağlamaktadır.

Aynı zamanda zamanla zayıflayıp dökülme sağlayan saçların kuvvetlenmesi için eeose saç bakım serumu tercih edilmelidir. Böylelikle saçlar daha gür olacağı gibi görülen dökülmeler de en aza indirilip yenisi gelecektir.

Eeose Serum Kaş-Kirpik

İçerisinde bulunan pepdit maddeler sayesinde kaş ve kirpiklerin zarar görmeden bakımı yapılabilir. Aynı zamanda kirpiklere ve kaşlara yapay bir görüntü vermeksizin gürleşip uzaması hedeflenir. Özellikle serumun içerisinde kıl yapısına zarar verecek her hangi bir madde bulunmamakta ev bakım doğal olarak yapılabilir. Her gün özellikle gece yatmadan önce bu serumu kaşlarınıza ve kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Ancak serumu uygulamak istediğinizde cildinizde makyaj olmamasına özen gösteriniz. Kirpikler de ve kaşlar da bir takım kozmetik ürünler bulunuyor ise serum kıl köklerine ulaşmak da zorlanabilir. Bu nedenden dolayı da serumun faydasından yararlanabilmek adına kozmetik ürünleri cildinizden temizledikten sonra uygulamanız daha sağlıklı olacaktır. Günde bir defa gece yatmadan önce serumu kaşlarınıza ve kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Eğer kıl kökleriniz çok zayıf ise iki kere uygulamanız da her hangi bir zarar olmayacaktır. Böylelikle kıl köklerinin canlanması sağlanacaktır ve kirpikler, kaçlar her zamankinden daha sağlıklı olacaktır.

Eeose Serum

Eeose Serum Sakal-Bıyık

Eeose serum kaş ve kirpik için kullanıldığı gibi sakal için de tercih edilecek ürüne sahiptir. Sakal toplum olarak beğeni gördüğü gibi hemen, hemen her erkek tarafından sevilmektedir. Ancak bir çok kişi sakalı çıkmadığı için bu durumdan şikayetçi olmaktadır. Böyle durum karşısında tercih edilecek olan eeose sakal ile sakal çıkarılabilir ve istenilen görüntü elde edilebilir. Aynı zaman toplum olarak erkekler sakal ve bıyığa çok önem vermektedir. Eğer sakal ve bıyığınız güçsüz ise veya dökülüyor ise önerilen bu serum ile bıyıkların ve sakalların bakımı yapılabilir. Böylelikle güçsüz olan ve dökülen sakal bıyıklar yerine daha güçlü ve gür olarak çıkacaktır.

Eeose serum Saç

Saçlar dış etkenler, stres ve kötü hava koşulları nedeniyle zayıflayıp dökülebilir. Aynı zaman da doğru beslenme gerçekleştirmeyen kişilerde de saç zayıflamaları olağan bir durumdur. Böyle durumlar karşısında saçların bakımı eeose serum ile yapılıp kuvvetlenebilir. Kuvvetlenmiş olan saçlar dış görünüş açısından daha sağlıklı ev parlak bir görüntüde olacaktır. Bu da kişilerin çok hoşuna gideceği gibi öz güven de artış sağlayacaktır. Saçların sağlıklı olması ve bakımının yapılması için hafta da bir kaç gün eeose serum ile bakımı yapılabilir. Saçlara enerji verdiği gibi saçların daha hızlı uzamasında etkilidir. 

]]>
Tüy Azaltıcı Serum https://www.serum.gen.tr/tuy-azaltici-serum.html Sat, 08 Dec 2018 13:23:48 +0000 Tüy azaltıcı serum kremleri, vücuttaki istenmeyen tüylerin yok edilmesinde kullanılan yöntemler arasında yer almaktadır. İstenmeyen tüyler, kişilerin fiziksel görünüşlerinden memnun olmamasına neden olduğu gibi psikoloj Tüy azaltıcı serum kremleri, vücuttaki istenmeyen tüylerin yok edilmesinde kullanılan yöntemler arasında yer almaktadır. İstenmeyen tüyler, kişilerin fiziksel görünüşlerinden memnun olmamasına neden olduğu gibi psikolojik problemlere de neden olabilmektedir. Kadın ve erkeklerden birçok kişi istenmeyen tüylerin azalması için tüy azaltıcı krem gibi birçok yöntemi denemektedir. Özellikle yaz aylarında vücuttaki istenmeyen tüyler kişilerin yaşamlarını olumsuz etkilenmekte, sosyal yaşamını kısıtlamaktadır. Bu nedenle eczanelerde satılan tüy azaltıcı etkisi bulunan ürünler sayesinde birçok kişi, vücudunda istemediği tüylerden kurtulmayı, onları azaltmayı başarmıştır. Bu serumları birçok kişi cilt bakım metodunda düzenli olarak kullanmakta ve etkisini kısa sürede görmektedir.

Tüy Azaltıcı Serum Kullanımı

 • Tüy azaltıcı etkili ürünler, eczanelerde ve bakım ürünleri satılan yerlerde, internet üzerinden de satılmaktadır. Güvenilir, tescilli özellikle eczanelerde satılan tüy azaltıcı serum markaları tercih edilmelidir.
 • Düzenli olarak kullanan kişiler, kısa sürede etkisini gördüğünü söylemektedir. Fakat tüy azaltıcı ürünlerden etkili sonuç alabilmek, tamamen kişinin kendi uygulamasına bağlıdır. Kullanım talimatlarında belirtilen ölçü, kullanma aralığı ve kullanma süresine uygun olarak kullanıldığında en iyi sonuçlar alınmaktadır.
 • Tüy azaltıcı kremlerin içerisinde tüylerin geç çıkmasını sağlayan, tüyleri azaltma ve seyreltme özelliği bulunan ürünler bulunmaktadır. Güvenilir olmayan firmaların ürettiği tüy azaltıcı ürünlerin içeriği bilinmediği için kullanılmamalıdır. Özellikle el altından, internetten uygun fiyata satılan bu tür ürünlerin ciddi sağlık problemlerine neden olduğu bilinmektedir.
 • Tüy azaltıcı ürünler, bakım ürünleri yerine de geçmektedir. İstenmeyen tüyleri azaltıp, inceltirken cildin ihtiyaç duyduğu nem oranını da vererek, cildinizin yumuşamasına yardımcı olmaktadır.
 • Serum kullanılmadan önce önerilen epilasyon yöntemi ile tüyler temizlenmelidir. Daha sonra bölgeye serum uygulanmalı, bekletilme süresince bekletilmelidir. Tüylerin azaltma etkisi bulunduğu bölgeye göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Tüy Azaltıcı Serum

Tüy dökücü serum ürünleri doğru adreslerden alındığında zararsız ürünlerdir. Fakat 7 yaş altındaki çocuklarda ve hamile bayanlarda kullanılmaması önerilmektedir. Özellikle eczanede satılan ürünler tercih edilmelidir. Bu serumların kullanımı seanslar halindedir. Bir seans yaklaşık 1 ay sürmektedir. Tam etkisini görebilmek için önerilen seans sayısını tamamlamak ve düzenli kullanıma özen göstermek gerekmektedir.

]]>
Beard Serum https://www.serum.gen.tr/beard-serum.html Sat, 08 Dec 2018 13:43:59 +0000 Beard serum: Beard serum Eeose tarafından sakal ve bıyık arttırımı için üretilmiş ve piyasaya sürülmüş bir üründür. Bu ürünün üretimindeki smacım beylerin ihtiyaçları ve istekleri göz önünde bulundurularak üreti Beard serum: Beard serum Eeose tarafından sakal ve bıyık arttırımı için üretilmiş ve piyasaya sürülmüş bir üründür. Bu ürünün üretimindeki smacım beylerin ihtiyaçları ve istekleri göz önünde bulundurularak üretilmesi isteklere cevap vermesi açısından önemli bir üründür.
Formülündeki Biotin, ısırgan otu, lavanta ve ada çayı ekstreleri ile de kıl sağlığını koruyan ürünün içerinde ciltteki yara ve tahrişe karşı E vitamini  ve çok özel nemlendiriciler bulunuyor. 
Fransız Dermscan Labratuarlarında dermatolojik olarak test edilen ve güvenlik değerlendirmeleri yapılan ürün, sakal ve bıyıkları besleyerek, ihtiyaç duyulan bakımın yapılması için araştırılması yapılmıştır. Günde sadece bir kez traş sonrası uygulanan serum, cildin derin epidermis tabakasına ulaşarak canlandırma etkisi yaratığı söylenmektedir.Sadece sakal ya da bıyık bırakılması istenen bölgelerde kullanılması tavsiye ediliyor.
Erkekler için sakal ve bıyık kimi zaman imaj için değişim aracı, kimi zaman ciltteki yara ve sivilceleri kapatmak için kamuflaj, kimi zaman rahatlık göstergesi, kimi zaman kadınlar tarafından beğenilme nedeni ve çekicilik, kimi zaman kendini olgun gösterme çaresi ve kimi zaman gençlerin olgunluğa geçişin ispatı bir tür erkekliğin simgesi demektir.Erkekliğin simgesi olan sakal ve bıyıklarının sağlıklı ve gür olması önemlidir. Eeose sakal ve bıyıklarında problem yaşayan, seyrek ve güçsüz olan, bazı bölgelerde ise az çıkması estetik bir problemdir. Sakalların gür ya da seyrek olması, zayıf ya da kalın olması genetik olarak hormonal nedenlere bağlı olsada bu durum daha iyi sakal gelişimi için bir şey yapılamayacağı anlamına gelmediği söylenmesi üzerine yapılan araştırmalar sonucunda üretilmiştir.
Sakal ve bıyık bölgesinde sağlıklı sakal üretimini canlandırarak sakalları gürleştiren canlandırma işlemi yapılabilir. Kişinin kendi hormonal ve genetik yapısını da göz önüne alarak kendi üretebileceği sağlıklı sakal seviyesi maksimize edilebilir.

Beard Serum
Sakal ve Bıyığın Gürleşmesi için Öneriler,

 • Fiziksel aktivite: Doğru ve düzenli fiziksel egzersiz erkeklerde yağ yakımını ve kas gelişimi sağlar böylece testesteron seviyesini arttırır dolayısı ile sakal gelişimini destekler. Çok uzun süreli yavaş aktivite değil, daha kısa sürede yoğun aktivite tercih edin.
 • Yeterli uyku: Yeteri kadar uyumak vücut fonksiyonlarının yanında kıl kökleri üçünde önemlidir. Uyku sırasında zarar görmüş cilt hücreleri onarılır ve kıl gelişimi destekler. 
 • Doğru beslenme: Beslenmemizde proteinin vücudumuza faydasının olduğu gibi, sakal ve bıyık dahil sağlıklı ve hızlı kıl gelişimi için önemlidir. Kılın kendisi de zaten proteinden oluşmaktadır.
 • Stresten uzak durmak gerekmektedir.
 • Cilt için doğru bakım yapılmalıdır.
Ürünü satın alırken eczanelerden almaya özen gösterilmeli, sahte olmamasına dikkat edilmelidir. Eeose tarafından piyasaya sürülmüş olan sakal ve bıyık arttırıcı serumdur. Sakalları ve bıyıkları besleyerek istenilen seviyeye gelmesi için ihtiyaç duydukları bakımı yapmak üzere formüle edilmiş bir üründür. 
]]>
Kerastase Serum https://www.serum.gen.tr/kerastase-serum.html Sun, 09 Dec 2018 08:19:37 +0000 Kerastase serum hem kadınlar için hem de erkekler için uygun olan saç bakım ürünlerinden biridir. Yaşın ilerlemesi ile birlikte ortaya çıkan saç beyazlaması sorunu yüzünden güçsüz hale gelen saçların gençlik yıll Kerastase serum hem kadınlar için hem de erkekler için uygun olan saç bakım ürünlerinden biridir. Yaşın ilerlemesi ile birlikte ortaya çıkan saç beyazlaması sorunu yüzünden güçsüz hale gelen saçların gençlik yıllarında sahip olduğunuz canlı haline dönmesi için kullanabileceğiniz ürünlerden biri olarak karşımıza çıkan bu ürün beyazlayan ve incelen saçlarınız için ideal bir üründür.

Kerastase Serum
Saçtaki genç hücreleri koruyup saça rengini veren melanin pigmentinin azalmasına sebep olan oksidatif stresten korumakta olan Kerastase serum ile kısa sürede saç tellerinizin eskiden olduğu gibi güçlü, canlı ve parlak olmasına olanak sağlamaktadır. İçeriğindeki bileşenler sayesinde ilerleyen yaşla beraber incelen saçlarınızın dökülmesi sorununun da ortadan kalkmasını sağlayan bu ürün sayesinde gençlik yıllarınıza tekrar dönmeniz mümkün olacaktır.
]]>
Demir Serum https://www.serum.gen.tr/demir-serum.html Sun, 09 Dec 2018 15:34:25 +0000 Demir serum, Bu test kandaki demir miktarını ölçer. Vücuttaki toplam demir miktarı düşük olsa da serum demir miktarı normal seviyede olabilir. Bu neden ile diğer demir serum testleri de yapılmalıdır. Demir serum, Bu test kandaki demir miktarını ölçer. Vücuttaki toplam demir miktarı düşük olsa da serum demir miktarı normal seviyede olabilir. Bu neden ile diğer demir serum testleri de yapılmalıdır.

Demir Serum testi yaptıran kişiler de demir minerallerinin eksik olmasının nedenleri alınan gıdalarda bulunan demir minerallerinin vücut tarafından iyi bir şekilde işlenememesi başlıca nedendir. Kanla birlikte oksijenin taşınmasını sağlayan kırmızı kan hücreleri yani alyuvarların yeterli düzeyde olmamasından dolayı organlara ve diğer dokulara taşınan oksijen miktarının azalması vücudumuzdaki demir miktarının azalmasına neden olur.
Hemolitik acemiler, akut lösemi, akut hepatitler, kurşun zehirlenmesi, vitamin B6 eksikliği, talasemi ve akut demir zehirlenmelerinde düzeyi yükselirken, akut ve kronik enfeksiyonlar, demir eksikliği anemisi hipotrioidizm ve postoperatif dönemde serum demir düzeyi düşer.

Demir Serum
Demir serum düzeyinin düşmesi vücudumuzda nedeni tam olarak belirlenemeyen halsizlik, yorgunluk ve enerji eksikliği gibi belirtilerle bizi uyarır. Demir eksikliğine bağlı olarak azalan alyuvar sayısı ile ciltte solgunluk oluşabilir. Dudaklarımız ve diş etlerimiz normalde oldukları kadar kırmızı görünmeye bilirler. Bu gibi durumlarda başta kırmızı et olmak üzere içerisinde Demir miktarı en çok olan siyah üzüm, kan portakalı, ıspanak, brokoli, incir, kuru erik, kuru kayısı, domates, bezelye gibi besinler tüketerek vücudumuzun demir serum oranını düzenlemeye katkıda bulunabiliriz.
]]>
Flotic Serum https://www.serum.gen.tr/flotic-serum.html Sun, 09 Dec 2018 22:31:23 +0000 Flotic Serum, Etken maddesi siprofloksasin olan ve bakteriyel enfeksiyon tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Bu ilaç damara enjekte, ağız, kulaktan damla ve göze damla yolları ile alınabilir. Flotic Serum yetişkinlerde orta k Flotic Serum, Etken maddesi siprofloksasin olan ve bakteriyel enfeksiyon tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Bu ilaç damara enjekte, ağız, kulaktan damla ve göze damla yolları ile alınabilir. Flotic Serum yetişkinlerde orta kulak iltihabı, solunum sistemi enfeksiyonları, göz enfeksiyonları, böbrek ve idrar yolu enfeksiyonları, kemik ve eklem enfeksiyonlarında, kanda meydana gelen enfeksiyonlar ile sinüzit ve zatüre gibi durumlarda kullanılır. Flotic serumun ilk dozundan sonra psikolojik reaksiyonlar meydana gelebilir. Böyle bir durumda flotic tedavisi acilen durdurulmalıdır. Kan veya idrar tahlili vermeniz gerekiyorsa flotic kullandığınızı doktorunuza söylemeniz gerekmektedir.

Flotic Serum
Flotic Serum Yan Etkileri: iştahsızlık, huzursuzluk, baş ağrısı, uyku bozuklukları, mide ağrısı, hazımsızlık, eklem ağrısı, rahatsızlık hissi, ateş, sersemlik, denge bozukluğu, his kaybı, görme bozuklukları, sarılık, böbrek yetmezliği, kalp hızında artma, işitme kaybı, kaşıntı ve hareketlilik.
]]>
Dermozinc Kaş Kirpik Serumu https://www.serum.gen.tr/dermozinc-kas-kirpik-serumu.html Mon, 10 Dec 2018 12:25:54 +0000 Dermozinc Kaş Kirpik Serumu, Kaş ve kirpiklerin dökülmesi ve seyrekleşmesi güzel görüntünün en büyük kusurlarındandır. Bu kusurlar güzel görüntünün gölgesi gibidirler. Bu nedenle kadın erkek pek çok kişi saçlarına uyg Dermozinc Kaş Kirpik Serumu, Kaş ve kirpiklerin dökülmesi ve seyrekleşmesi güzel görüntünün en büyük kusurlarındandır. Bu kusurlar güzel görüntünün gölgesi gibidirler. Bu nedenle kadın erkek pek çok kişi saçlarına uyguladıkları bakım ürünlerini kaşlarına da uygulamaktadır. Bu çok doğru bir yöntem değildir. Çok da kalıcı olmayan bu ürünler yerine özel olarak kaş ve kirpikler için üretilmiş olan Dermozinc kaş kirpik serumu kullanmanız çok daha iyi olacaktır. Dermozinc kaş ve kirpik serumu piyasadaki en kullanışlı ve en etkili serumlardandır. 

Dermozinc Kaş Kirpik Serumunun Faydaları Nelerdir
 • Dermozinc kaş ve kirpik serumu kaşlarınızı güçlendirerek dökülmeleri engeller. 
 • Dermozinc kaş ve kirpik serumu kaşlarınızın daha güçlü çıkmasına yardımcı olur. 
 • Dermozinc kaş ve kirpik serumu kirpiklerinizin uzamasına yardımcı olurken, daha çekici bakışlara sahip olmanıza da destek olur. 
Dermozinc Kaş Kirpik SerumuDermozinc Kaş Kirpik Serumu Nasıl Kullanılmalıdır

Dermozinc kaş ve kirpik serumu kullanmadan önce kaş ve kirpiklerde makyaj varsa güzelce temizlenmeli ve yüz yıkanmalıdır. Temiz olması serumun deri altına gönderilmesine yardımcı olur. Sonrasında kaş bölgesindeki kasların uza yüz yogası yaparak serumu daha etkili kılmak adına egzersiz yapabilirsiniz. Bunu yapmak etkisini artırmak amacıyladır. Serumu parmak ucun uza damla tarak biraz oluşturun. Isısı yükselerek daha aktif olan serumu masaj yaparak kaşlara uygulayın ve serumu iyice geçirin. Sakın yüzünüzü yıkamayın. Ne kadar uzun süre serum kalırsa o kadar faydalı olur. Kirpikleri ise gözünüzü kapatın ve kirpik diplerine inecek şekilde sürün. Bunu eyerliner çeker gibi uygulayabilirsiniz. Bu işlemi her sabah uygulayın ve 20 25 gün içerisinde farkı görün. Küçük bir zaman dilimi ayırarak doğal bir güzellik yakalamak sizin elinizde... Biraz sabırlı olarak gayet başarılı sonuçlar alacağınız şüphe biz olmasın. Bu kadar iddialı bir ürün olmasının sebebi kaş ve kirpilerin uzaması ve canlanması için gereken tüm etkin maddeler dermozinc kaş ve kirpik serumunda vardır. 
]]>
Hair Serum https://www.serum.gen.tr/hair-serum.html Tue, 11 Dec 2018 01:14:02 +0000 Hair serum: Saçlar güzellik ve bakımın başlıca etkenlerinden biridir. Bakımlı ve saçlar kişi olduğundan bir kat daha güzel göstermektedir. Saç bakımında kullanılan yöntemlerden biride saç bakım serumlarıdır
Hair serum: Saçlar güzellik ve bakımın başlıca etkenlerinden biridir. Bakımlı ve saçlar kişi olduğundan bir kat daha güzel göstermektedir. Saç bakımında kullanılan yöntemlerden biride saç bakım serumlarıdır. Peki saç bakım serumları saça gerçekten bakım yapa rmı, saça zararı var mıdır. Saçlarımız özellikle stresten, beslenme düzenimizden, soğuk ve, yağmurlu havalardan, güneş ışığından daha çok yıpranır. Bu yıpranmalar sonucunda saçlarımız mat, kuru ve kırılmış bir görünüm kazanır. Saçlar şekil almakta zorlanır. Saçımızın daha sağlıklı görünmesini sağlamak için ise saç bakım serumları kullanarak kırılan saç uçlarımıza, saç diplerimize uygulayarak saçlarımıza bakım yapar daha canlı, daha parlak görünmesini sağlayabiliriz. Kırılmış olan saç uçlarımıza elimize bir kaç damla serum alarak parmak uçları ile saçlarımızın uç kısımına yedirerek uygulanır.Saç serumları özellikle kırılan saç uçlarını düzleştirmede etkili olduğu bilinmektedir.Saç bakım serumlarında saçların dökülmesini önlemek için zayıf saç diplerini harekete geçirerek dökülmüş olan saçların yeniden çıkmasını sağlar. Temiz ve nemli saç diplerine 1 dakika dairesel hareketlerle masaj yaparak serum yedirilir. Durulanmaz. 
Hair Serum
Saçlarımız bir çok işleme maruz bırakırız yüksek ısı veren fön ile düzleştirici ve maşa ile daha güzel olmak isteriz.Yıpranmış tel tel görünen, kuruyunca bir şeye benzemeyen saçları sakinleştirip, yumuşatmak için tasarlanmış bir çok ürünler sprey ve krem şeklinde olan ve serumlar saçların onarılmak istenen kısımlarına nüfus ederek kırıklara müdahele ettiği bilinmektedir. Seçtiğimiz saç bakım serumlarının zararları var mıdır.  Bunlar dikkat etmemiz gereken durumlardır ihtiyaca yönelik olması saçların yapısı düşünülerek seçilmesine özen göstermek ve bitkisel içerikli ürün olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.Özellikle saç dipleri için kullanılacak serum ise kimyasal içerikli olmamasına özen gösterilmeli kimyasal ürünler saç diplerine zarar vermektedir.Erkeklerin saç dökülmelerine karşı  üretilmiş olan ürünler de mevcuttur. erkeklerin saç bakımları için oldukça etkili bir bakım sağladığı, özellikle saç dökülmesine karşı etkili olduğu bilinmektedir. Bu ürünlerin saç dökülmesini azaltığı, yeni saç çıkmasını hızlandırdığı aynı zamanda saç köklerini hızlandırır. Kepek ve yağlanma sorununa iyi gelmektedir.Eğer saçlarınızın daha bakımlı, hacimli ve sağlıklı olmasını istiyorsanız hair serumları ile bunları yapabiliriz.]]>